Za inat Tamiyi; AM 1:48 IL-2

Previous topic - Next topic

#30
Dragi kritičaru (i vi ostali, koje ova tema kako izgleda veoma interesuje)!
Slažem se sa tvojom obzervacijom. I meni se gadi kako je proizvođač dizajnirao i odlio ovu maketu. To se vidi i na stajnom trapu koji opet ne izgleda toliko loše, koliko ti se čini sa ove slike, gde još nije ni ostaren kako treba.
Kada sam več dorađivao (ne baš ceo avion, jer je to nemoguče), dorađivao sam ono što je u mojoj moći. Stajni trap ove makete je podosta slabašan po konstrukciji, a mora da nosi podosta tešku maketu - ionako ga vezuje uglavnom sekundni lepak. Stoga si nisam mogao priuštiti dodatno seckanje i samogradnju jer to ne bi izgledalo kako treba, niti bi statički moglo da izdrži dulje vreme. Pa da sam ga i odradio, tebi se opet ne bi svidelo >:D
Ako si ikada radio ovu maketu onda znaš, da je to što mi prebacuješ uglavnom nemoguće.
A za nosače bombi...ako imaš neku valjanu referenciju ti samo šalji, pošto nemam pojma kako bi to po tvome trebalo da izgleda. Inače nosač je za 250kg bombe.


Josip

Goran A.

#31
Dok si radio Spitfirea secam se da si nekoliko puta insistirao na kritikama kako bi poboljsao maketu. Mislio sam da je to i sada slucaj. Pa da rasclanimo:

-Ne prebacujem ti nista. Izgled st. trapa je zasluga fabrike. Sve osim uklanjana manzetni se moze odraditi bez seckanja.
-Reference za nosace kao i za sve ostalo su dostupne na isti nacin, kako meni tako i tebi.
-Nista ne treba da izgleda po mome, vec bi trebalo priblizno onako kako jeste.

Svi komentari su dati u duhu onoga kako si maketu zapoceo, stoga necu dalje komentarisati niti kaciti bilo kakve slike i tekstove da ne bi  dolazilo do bespotrebnih nesporazuma.


Vračam se kući.
Dosta je bilo besnih glista sa moje i sa druge strane. Sve se jednom istroši, pa tako i moj boravak na ovom forumu.
Ovo je lep hobi, a još je lepši je kada svoj rad i zapažanja možeš da podeliš sa drugima.
Problem je u tome, da ovde izgleda nisam više zanimljiv ( a to zapažam več dulje vreme) iako sam pokazao i još pokazujem čuda stvari ali đabe kada interesa publike gotovo da nema.
Ko može neka razume.

Sretno!

Josip


Ćomi

#33
Total off topic ali mislim da je uredu :
Eto ti sad... :o
Ja ne razumem ljudi sta je sa vama...Vredjate se ako vas ne hvale, vredjate se ako vas kritikuju, vredjate se ako neko pomisli da vredjate...
Kakve su to sujete Boze dragi ?!
Pa zar vam je toliko bitno sta neko, kilometrima, godinama, razmisljanjima, obicajima toliko dalek nesto napise i cak ste u stanju da se ljutite ako nista ne napise ?!
Takvo ponasanje je najblaze receno nezrelo.
Mislim da smo pobrkali-nas hobi se bavi sitnim stvarima a ne sitnicarenjima...
Ali, nije na meni da sudim, da vagam zalaganja clanova prema entuzijazmu pojedinca...
Mada, cak i nepozvan volim da kazem sta mislim na temu :zvizduc
Pa ni na moje postove ne lete ljudi pa sta ?
A ni sam nesto ne letim da pametujem kada vidim da covek sa druge strane posta zna sta radi...Mislim se-samo mu ja falim...
Dok opet-volim da "sednem na kicmu" kada vidim da neko moze bolje i kada mislim da cu savetima da ga malko popravim u radu.I da, tada umem da budem i malko direktniji-pa sta ?
Ali ok, ja to tako a drugi-kako im se hoce.

Josipe, srecan ti put kuci zelim... :caooo
Kod nas se ovde kaze-i izvinite ako nesto nije bilo uredu...

Pozz,
Comi
No signature.

Sandman

Josipe, mislim da si malo previše lično shvatio pojedine komentare/kritike.

Znaš i sam da je praksa na MK uglavnom da se daju konstruktivne kritike, pa makar one ponekad i zvučale oštrije - oštrije kritike uvek treba davati maketaru od koga se očekuje da može i mora bolje da uradi, jer je to svojim radom već dokazao ranije.

Uostalom, hajde budi malo samokritičan pa reci koliko si ti puta do sada bilo čiji rad prokomentarisao kao "ok, ali je maketa smeće"? I da li misliš da je to ljude pogađalo? Neke jeste, neke nije. Meni je baš zapalo za oko to da si skoro svakoj maketi okačenoj na forumu našao manu i da si je javno prodiskutovao, i opet ti nikada nisam zamerio za to niti te javno prekorevao oko toga, mada sam možda i mogao u nekim slučajevima, a kao što vidiš i dalje svi autori tih maketa kače i dalje svoje radove i čitaju i gledaju tvoje radove, i nema neke preterane drame.

Tako da eto, moje mišljenje je samo da ako bilo ko od nas ovde komentariše nečiji rad, mora da bude spreman na komentare na svoj rad (pa bili oni hvalospevi ili kritike/zamerke).

Kako god da odlučiš, mi ovde poštujemo - ako želiš da se presabereš i promeniš mišljenje pa ostaneš - OK, pisaćemo se i dalje. Ako ipak želiš da ideš sa foruma, opet OK, dobro maketarenje i užitak u njemu ti želimo.

Pozdrav,
Srđan

#35
Srđane potpuno se slažem sa tvojim izlaganjem.
Ne pogađa me toliko kritika (jeste, i ja sam mnogokome nehotice zagorčao topic) koliko manjak interesa sa strane publike (šta ti je taština, a?), a nije mi svejedno kad izmišljam nove tehnike i pokazujem ih ovde bez nekog odziva.
Ali uglavnom več mesec dana osečam, da je bilo dosta i da na ovom forumu provodim previše vremena. A kad me nešto do te mere povuče, onda se trgnem i prestanem sa time. Zato molim, da mi deaktivišeš profil.

Svima ovde želim najbolje i ako se ikada sa kime sretnem uživo, nadam se dače biti prijatno (možda i na vašem kupu u BG).

Pozdrav!

Josip