1/72 Revell Fokker Dr.1

Previous topic - Next topic

komoras



Maketa je započeta negde u isto vreme kada i Sopwith F1 Camel, nisam slikao unutrašnjost (za sada) dosta je detaljna za takvu maketu i sve je radjeno i biće radjeno OOB u ovom slučaju
Mogu reći da je Revell odlično uradio posao s ovom maketom i da je ona novijeg datuma, kao i da nema problema sa uklapanjem, čak su i izbušene/naznačene rupice gde trebaju da ulegnu zatege (u planu je i njih uraditi)

radim avion Manfred von Richthofen-a ali ne u skroz crvenoj varijanti, jer mi deluje dosta monotono, već sam se odlučio za verziju s Roden-ove kutije:



pošto se malo odmaklo s radom, evo i slika:



evo moje vizije četkarenog platna, naravno pogrešio sam ugao za čitavih 90 stepeni, ali neće biti ispravljanja, pošto je malo teško nanositi ovu stvar a da izgleda realno, probao sam par verzija i tehnika, ova mi se najviše svidela:



isto će biti uradjeno i na crvenoj boji, sa crvenom+malo braon, čisto da se nazire, jer je crvena četkarena preko ove zelene na pravom avionu
takodje ispod krstova na krilu će biti bledo rozikasta boja, od ispod je već komplet uradjena siva, mada na nekim slikama posle vidim da ta siva vuče na plavkastu, tako da ni to neću popravljati, već ostaje ta siva koja je udarena po Roden-ovom planu farbanja

toliko za sada

živela WW I avijacija!

:cheers
ScarfaceOne

★★★★★
★★★★★


komoras @ instagram
komoras @ scalemates

Profa

Roden je pomalko pogrešio sa tom sivom, pošto je Fokerova plava bila tirkizna:


Što se roze ispod krstova tiče, to je u stvari crvena bojena u tankom sloju preko belog polja, pa se ta bela providi.
Dosta fino ti je ispala "kamuflaža", mada možeš da ostaviš četkicu i da se malo više osuši (mada pretpostavljam da nisi prvo bojio CDL, pa preko maslinastu, k'o što je bilo na pravim?).
Za smer bojenja, nemam komentara... suvislog

Samo napred, lepa je ovo makina
Bogu fala što sam Lala! :)

komoras

Hvala Profo na smernicama, možeš li samo da mi odgovoriš na poruku oko zatega  :cheers

sto se tiče zelene, farbana je prvo svetlo zelena, pa veoma razredjena maslinasta preko
svestan sam grešaka, ali ostaće tako kako jeste, jer ionako stoji 3 godine u šteku i još 2 započet, ispravljanje bi dodalo još koju godinu   :naughty
ScarfaceOne

★★★★★
★★★★★


komoras @ instagram
komoras @ scalemates

komoras

konačno sam našao šemu farbanja kako je trebao da izgleda
tako da mi je sada malo krivo što sam omašio boju donje površine
evo ako nekome možda zatreba u budućnosti:






zatege sam radio od razvučenog rama (zato su različitih debljina, to sam tek kasnije primetio)
farbano markerom u crno, lepljeno super lepkom, dužina skoro da pasuje i zatezanje vrućom iglom
moram da napomenem da kod ove tehnike igla mora da bude neposredno ispod sajle koja se zateže (jer toplota ide na gore)
dok to nisam izvalio držao sam iglu pored sajle (levo desno) tako da eto još jedno zapažanje da podelim ko planira da se bavi ovime

ali sve u svemu veoma sam zadovoljan za prvo razvlačenje sajli

još malo i gotov
ostalo je još par sitnih delova da se prilepi (drljača i drvene "skije" na krilima)
i da se ofarba kožni okvir oko kabine i doradi farba gde se ogulila
takodje da pokušam nekako da uguram kajševe na sedištu, to sam potpuno zaboravio kada sam sklapao maketu

od dorada jedino isečene i nameštene u spušten položaj kontrolne površine na repu

takodje sam imao peh sa dekalima u smislu da su krstovi na boku veći nego polje koje je označeno panelom
pa sam morao da dofarbam belu boju preko dekla, tako da to ni približno ne liči na ono što je trebalo
ali valjda uspem to da doradim još malo

točak se odlepio u toku slikanja

evo slika:
















ScarfaceOne

★★★★★
★★★★★


komoras @ instagram
komoras @ scalemates

Warhawk

Pa dobro, na toj donjoj boji se nazire neki plavičasti ton, tako da greška nije strašna.  :super
'Once you get locked into a serious Model Master enamel collection, the tendency is to push it as far as you can.'

zamorano

Meni izgleda odlično, šteta što slike nisu malo bolje... I ti eksperimenti sa farbanjem bele izgledaju kao da je mašina prefarbavana, što je koliko sam čuo (i video u filmu ;)) i bio slučaj, da nisi rekao mislio bih da je to namerno urađeno tako. Još poneki detaljčić i biće bombona. :cheers

Pozdrav!

komoras

trudim se da izvučem maksimum iz aparata, gledam da nabavim 2 lampe za ubuduće i napravim photo-booth, tako da ćete od tada od mene dobijati kvalitetnije slike  :cheers

da, bela je išla maksimalno da se dočara realno četkarenje i skidanje boje, kao i chiping po krstovima belom bojom, na bokovima ću još doraditi crvenom bojom bela bolja da izgledaju još izlizanije

nekako ovi avioni iz WW I jedino četkarenjem mogu da se dočaraju, što ide na ruku ako se tu i tamo vidi da je farbano četkicom, jer su u stvarnosti koliko sam uspeo da pročitam ovi avioni farbani četkama širine od 4 i 10 cm (ako sam dobro zapamtio)
ScarfaceOne

★★★★★
★★★★★


komoras @ instagram
komoras @ scalemates