Mig-3 1/48 Trumpeter

Previous topic - Next topic

Ćomi

Evo nove stvari na stolu...
Malko sam preterao sa figurama (trenutno ih paralelisem 3 komada) pa treba necime da se glava 'ladi.
Mislio sam se da uzmem neki tenak pa da "krmacim" ali...Imam ovih Rusa vazda,treba i to rasciscavati.
Pa da krenemo sa radovima.



Naravno, OOB ce biti sve...Dobro malko dorade-pojasevi u samogradnji, razbusivanje auspuha, medicinsko mitraljiranje...



I nervira me koliko to lose na slikama izgleda...Da bi se dobio utisak koliko je to sve malo, slikao sam i pored referentnog objekta...



Pa dobro, dobro, jeste...Pise gore 1/48...Znam da nesto tu nestima... ::) Malo sam se salio.Evo sada opet slike pored objek(a)ta...



Pa eto, vozimo dalje.

Pozz,
Comi
No signature.

ypow

Hahahahahah....Odlicna fora sa upaljacem, ja nisam ni video poslednju fotku tako
da sam se mentalno zabagovao/retardirao na jedno 15 min...pocetnik sam i
uglavnom radim 1/72 pa sam krenuo da tripujem da mi podvaljuju
1/144 u kutijama od 1/72!!

Vrlo dobra maketa.
Lepo se sklapa ali traži i dorade ako te zanima tačnost.
Moja poslednja urađena maketa je baš taj u ranoj verziji.

Samo napred i pitaj ako negde zapneš.

Josip

airsuba

Baš je minijaturna ta kabina!

Ćomi

#4
Da ne bude da se samo figurama bakcem, evo i nastavka na avioncetu koje sam zapoceo da bih se od figura odmorio...Sada samo imam sve to zajedno na stolu  :cry
Ali, kad sve to ja napravim, pa kad rknem u vitrinu...Ima pesma da bude  :zvizduc
E sad...Kako sam i citao od drugih,ima par mesta na kojima uklapanje bas i ne ide,a recimo da je najgora situacija bila u prednjem delu spoja krilo-trup.
Tu sam imao razliku u nivoima od, bogatih, 1-2mm.
Pa se onda gitovalo,smirglalo x 4-5.
Doslo se dokle se doslo.Da se ne pominju pehovi sa lepkom koji "jede" tanku plastiku na levom usisu...Ni lom zadnjeg staklica..I zadnjeg tocka...
I da-jedan, za mene iskustveni savet-Tristar traka za maskiranje NIJE isto sto i Tamiya.Iako mi je prodavac rekao da je to isto-NIJE ! >:(
Tese se sece,jace se lepi...Samo te dve sitnice koje su mi zagorcavale zivot.Nikad vise.
Dobro, odmrzeo sam za danas.
Evo slika.
Primer + steel na metalne delove...Idemo dalje.



A radi se i mala scena.Ovako nekako ce izgledati.Naravno ram i plocica i zemlja...
Ma lagano ;)



I naravno,
pozz,
Comi
No signature.

airsuba

u što lepo izgleda taj mjetal na slikama!
veri najs  :super

KuKLiNsKi

meni ona teta pored aviona izgleda veri najs...   :D
kokpit je jako ljepo odrađen

To je maketa u koju vredi ulagati trud i vreme. Samo pazi da ne bude ceo avion metalan pošto je u stvarnosti bar polovina od drveta i platna.
Koje su to figure?

Josip

Ćomi

@JZ-no sikiriki,mali je kontrast izmedju primera i steela pa se ne vidi gde sam prskao gde ne.Kolega sa foruma je odlicno uradio ovu maketu nedavno pa se vodim i njegovim iskustvima...A i citam pomalo :)
a figure ICM48084, odlican set.
pozz,
Comi
No signature.

Ćomi

#9
Evo mene opet...
Iznenadjujuce brzo znajuci da razvlacim makete i po nekoliko...Godina ? Uzas...
Ali dobro, sada se menjam pa evo da budem dosadan. ;D
Neki ce reci - preterao si, ja se nadam neki drugi- nisi...Mislim da su svi po malo u pravu, a ja sam vise nego zadovoljan  ;)
Pa sad "zapljunite" ako smete... :think
Sada sledi sjajni lak,pa dekali,pa opet sjajni,pa mat pa malo pigmenata, dot filteringa i eto...
Dobro, davim, evo slika...

Jedna izbliza


Pa onda jedna sa donje strane gde nisam jos radio ljustogreb...


A onda jedna allaround serija za kraj...











Toliko za sada,
pozz
Comi
No signature.

airsuba

Baš je dobro ispalo to farbanje i guljenje, biće zanimljivo kako će sve da izgleda posle par slojeva laka.

Fotke su profi  :cheers

head bgd

Preterao ili ne, meni ovo izgleda vrhunski. Jedva cekam da vidim nastavak.  :cheers

KuKLiNsKi

čista 10ka ako mene pitaš... pretjerano je za nekog ko "nema pojma" jer nema vremena/neda mu se tražit slike al vidio sam puno slika gorih ruskih aviona
ja bi mu jedino rep (horizont) malo podero po prednjem rubu...

Ćomi

Evo i zadnjeg obracanja u radu...
Mislim da ce sledece slikanje biti u gotovim dioramama...
Primeticete da sam oznake crtao freehand...Nesto sam istripovao da su i oni to tako radili pa sam se osmelio...Hteo sam prvo dekale, pa sam onda smislio da maskiram i prskam...
Imam par knjiga, puno slika sam nasao i sa lepim,pravilnim sablonskim brojevima a puno i ovako-krivudavim iz ruke oslikanim...
E onda sam isekao zvezdu sa dekala, to koristio samo kao nacelnu masku i onda cetkicom lagano u krug...
Brojeve sam skroz iz ruke crtao (sto se i oslikava u maloj nejednakosti)....
Ali kako ono svo skoro ovde umeju da kazu-ja sam zadovoljan... 8)
Ostali sitni radovi (staklici, cevke i sajle, repni tockic) ce biti zavrseni u sat vremena, pa onda sledi livada i ono dvoje...
Da ne davim vise, evo slika...

 

 

i odozdo za kraj...


pozz,
Comi
No signature.

Warhawk

Nema veze što su oznake freehand, baš deluje onako... ruski.
Dobra stvar je što je to uspelo bez predebelog sloja bele, što se nažalost često inače dešava...
Odličan rad, nikakve zamerke s moje strane  ;)
'Once you get locked into a serious Model Master enamel collection, the tendency is to push it as far as you can.'