Revell 1/144 TF-104G Starfighter

Previous topic - Next topic

Sandman

Pošto imam 2 primerka ove makete, rešio sam da jedan od njih odradim u ovoj kampanji.



Radiću onaj sa oznakama nemačke mornaričke avijacije (maskirni "splinter" će sačekati neku drugu priliku da sa svojim jednosedim bratom bude odrađen u tandemu)



Za početak evo slike sa delovima...


Sandman

#1
Započeo sam radove na ovom privesku...

Kokpit sklopljen i ofarban, polutke zadnjeg dela trupa i repa sklopljene, kao i tankovi za gorivo.



Kad se malo prosuši kokpit zalepiću ga na svoje mesto.
Za svaki slučaj dodaću kuglicu olova u nosni deo ispred kokpita,..

Na spojevima polutki trupa oko prostora za prednji točak, kao i na zadnjem zidu prostora za zadnje točkove bilo je zazora, te sam dodao malo stirena da se te šupljine popune.



Nastavak uskoro...

husky

Lele, sto je malecak...
Ima li napretka?

Sandman

Ima, sve je sklopljeno, samo još da maskiram poklopac kabine, pa da krenem sa farbanjem, nego me nešto mrzi u poslednje vreme da fotkam makete koje radim, čemu je dosta doprinela i ekipa Photobucketa koja je uspela da upropasti jedan od dobrih servisa za kačenje slika...  >:(

husky

Vidis , ja sa photobucketom probleme do sad nisam imao...
A slike cekam, bas me zanima kako si ovog prcvoljka uradio!  :deadhorse

Profa

Vidim, rešio si kao i ja probleme sa kantom tako što malo utrčiš u kod  :super
Ovaj malac čeka i mene, al' jednom ::)
Bogu fala što sam Lala! :)

Sandman

#6
Evo dokle se stiglo sa radovima... sledeće je maskiranje staklića.




husky


Sandman

#8
The Dinar is back!  ;D

Nastavljam radove na ovom "privesčiću za ključeve" - poklopac kabine je maskiran i zalepljen za trup...


Sandman

#9
Pao je prajmer (Mr. Surfacer 1200), a izduvnik je ofarban Gunze metalajzerima...




Sandman

#10
Nastavio sam rad i na ovoj maketi...

Prvo sam uradio preshading...



..a zatim sam donje površine ofarbao u RAL 9006 Silbergrau - boju koja nakon izlaganja vremenskim uticajima jako brzo patinira i postaje sivkasta, te sam ovo delimično simulirao mešanjem Gunze H307 sive i metalajzera Aluminium - kad bude prelakirano finalnim semigloss ili matt lakom trebalo bi da deluje kao patinirani metal.... Nakon sušenja prelakirao sam Future-om donje površine kako bi ih zaštitio od predstojećeg maskiranja Tamiya trakom - obzirom da je siva mešana sa metalajzerom, postoji opasnost da traka povuče boju, pa sam zato uradio lakiranje...




Sandman

#11
Gornje površine su ofarbane u akrilnu Gunze H331






Sandman

#12
Radom je ofarban u Gunze H311, usisnici su ofarbani u crno, a zatim je sve prelakirano sa Tamiya Clear X22







Slede dekali...

Sandman

Polepljeni dekali, a zatim ponovo prelakirano sa Tamiya Clear X22










mcaslav

Ništa nije toliko neizbežno kao greška na koju je došao red!