Tri oklopa

Previous topic - Next topic

3EMYH

Evo malo i oklopnih jedinica...

Churchill A.V.R.E. (Revell 1:72)







Kfz 70 Krupp Protze










M40 GMC






To bi bilo sve od mene za sada...
Kad bude jos nesto kacim i to.

Aki

lepo, lepo,samo ja ne bi auspuh od kamionceta farbao u steel.bolje da si ofarbao u boju rdje :)
a zasto nisi ofarbao gusenice od churchilla ???

3EMYH

Gusenice nisam radio ni na jednom tenku jer hocu da ih uradim sa weatheringom, tako da cu sve da ih predjem jos jednom samo kad pokupim fore...

milanco

samo nastavi da bombardujes sa radovima mnogo su lepi :D
"...ako stanemo gubimo sve..."
http://savrsenobrijanje.com/forum/index.php - forum posvećen jedinom pravom brijanju

3EMYH

moram da vas stignem, ipak ste vi godinama u prednosti, sad moram da stancam ko lud  ;D

Hartmann

Ma samo polako i opusteno. Nema tu kog da stizes, vazno je da radis za svoju dusu.
''Ljudi, imamo samo jedan cilj, a to su dve stvari: red, rad i disciplina!"

rodeo

Inace ove tri makete su u razmeri 1:76.

Gusenice mozes da ofarbas u mesavinu boja crne i celika pa da ih isprljas pigmentima koji se mogu povoljno kupiti u prodavnicama Srpske pravoslavne crkve.
Pravda za Gigu, oranzada za trolove.

RILE-NS

Gusenice mozes ofarbati u crno,ostaviti da se dobro osuse(dva - tri dana),pa zatim sa jednom cetkicom za uljane boje(ne one spicaste vec pljosnate) uzeti jako malo boje celika.Cetkicom  napraviti nekoliko poteza gore-dole po jednom papiru da se oslobodis viska boje.Ostaviti na cetkici tek,tek da ima boje.Laganim pokretima gore-dole po duzini gusenice,ovlas povlaciti cetkicu.Primetices da sa svakim prelazom na ispupcenim delovima gusenice ostaje boja celika,prestani sa prelazima onda kada ti se cini da si postigao ono sto si hteo-izgled prave ,koriscene gusenice tenka.Ova tehnika se koristi i u drugim slucajevima tako da vredi se pomuciti i probati da je naucis.Bez zurbe,
lagano.ako i pogresimo mozemo da prefarbamo ili skinemo boju,pa sve iz pocetka.Za pocetak je dobro trenirati na nekoj staroj maketi.Vazno je ne uzimati puno boje na cetkicu.Puno strpljenja i samo napred. ;)

Boki

Probao sam tu tehniku i mislim da daje odlične rezultate. Neko je isto savetovao da se tako mogu farbati i mitraljezi.
Quote from: Rodeo Clown on 03-05-2007, 17:59:04
Gusenice mozes da ofarbas u mesavinu boja crne i celika pa da ih isprljas pigmentima koji se mogu povoljno kupiti u prodavnicama Srpske pravoslavne crkve.
Slažem se, mada ne znam kakvi su pigmenti iz crkve. Ja sam koristio one iz prodavnica pribora za umetnike i daju dobre rezultate (biće bolje kada naučim da mešam boje  :D ). Način korišćenja naći ćeš na forumu. Proskitaj malo po temama sa savetima.
Sve u svemu, samo napred.
Pozdrav

Baldrick: Don't worry, my Lord, I followed DaVinci's instructions to the letter.
Blackadder: Even if you can't actually read.
Baldrick: That's right, but I have done a lot of Airfix models in my time.