[Spojnia] 7TP 1:35

Previous topic - Next topic

Машинист

Поздрав  :caooo

Пре неког времена дошао сам до макете 7TP пољског тенка; брат ју је купио преко Лимунда па ми проследио  ;D
Претходни власник је напоменуо да је макета прилично стара и ретка, што и мислим да је истина јер на интернетима нисам нашао много података о њој. Сам претходни власник је рекао да ју је саставио пре неких 30ак година  :o

Макета ми се допала, наравно  :) Ипак, на пар места сам приметио да је дошло до раздвајања делова, па сам одлучио да покушам да је раставим јер сам мислио да ћу то успети да изведем без штете и тешкоћа.

И био сам у праву...  :mjetal

Тренутно радим на томе да све делове очистим од прашине од остатака лепка и онда да га поново саставим.












airsuba

Operi je lepo u jačem koncentratu boljeg sredstva za paranje posuđa, to je najbolje za čišćenje delova.
Dakle štrcni neki "FAIRY" u odgovarajuću posudu i polako sipaj toplu vodu bez pravljenja pene, nemoj mnogo vode da bi koncentrat ostao jači - potopi delove i ostavi da se 'kisele'. Posle sve lepo isperi pod mlazom vode. To će sigurno da odmasti i očisti sve delove, kao i da ukloni svu prašinu i prljavštinu koja se zavukla po uglovima i rupicama, pa će maketa biti ko nova. Ima da ti škripi plastika pod prstima  :)

Možeš i da dodatno prebrišeš delove sa malo alkohola, to pomogne i kod farbanja da se boja bolje uhvati za plastiku!

Plavac


medico

heh ovaj topic me vraća u rane 90-te ....kada sam tu maketu beše li 1992 ili "93 kupio na pijaci za neke smešne novce ... bila je toliko jeftina da sam je uzeo na povratku iz škole za ostatak od džeparca ... fina maketa za ono vreme a ni danas joj ništa ne fali uz malo sređivanja može jako lepo da izgleda !

boom.boom

ha ha, laki slog! pratim ovo sa merakom. ja ga isto radim iu fazi farbanja mi je od 2006 :P. naime tri puta je menjao kamuflazu a i ratnu stranu. ko da je bugarin a ne poljak. gusenice mu uvaljaj ublato, gurni ga u neku vodu, sta god samo da mu se ne vide ove pantljichare :headbang!
"Nije važno šta se radi, vazno je da se preteruje pa će negde već da izbije!"....Miksi-"GYM-Š"

RILE-NS

Cuj kupio na pijaci.Ne, ne i ne dragi kolega Medico,ja sam vaki isti pazario u radnji sa sve racunom iz paragon bloka(blokce+karbon=jedan za tebe a drugi za trg. preduzece).Cak mu je i boja plastike ista.
Po meni jedina mana su mu gusenice(ne to sto su od vinila,nego sto su nerealne).
Ako se zapne moze ovo savrseno da izgleda.Na netu ima dosta informacija o doticnom tenkicu ,a i izbor sema za bojenje je velik.
Dragi kolega zelim ti lep provod.

Машинист

#6
Тенк је потопљен, чекам да се добро "откува"  :naughty

Гусенице се ни мени не свиђају. Размишљам и o томе да их заменим са неким другим, наравно, у тој размери. Међутим, како "несам школовао много од времена" да ли је то могуће, то јест - да ли би то било "историјски коректно", реците шта мислите о томе. Увек могу да покушам да их направим од пластикарда пошто ми то није проблем, али мислим да ће пре Фродо стићи до Мордора опет пре него што то урадим како треба  :headbang

RILE-NS

U klasicnom ,staromodnom maketarstvu je sve "istorijski korektno" ,ako postoji fotografija da potvrdi doticnu preradu,doradu,zamenu.Poslednjih godina je u maketarstvo zvanicno usao i termin"what if" pa je sve moguce i bez "istorijske korektnosti".
" Od volje ti, k'o Sokcu post "

rodeo

Vanredno lep tenk. Radio sam ga pre par godina ali moj nije bio ni sa pijace ni iz radnje nego iz Djushine  :zvizduc

Mislim da je ovaj kalup preuzela poljska firme Mirage pa moze i danas da se nabavi, evo linka pa moze za neku dalju potragu za referencama da pomogne.

http://www.mojehobby.pl/products/Czolg-lekki-7-TP-187281.html
Pravda za Gigu, oranzada za trolove.

airsuba

Možda ima da se nabave posebno novije gusenice!
Kad ti je već maketa u odličnom stanju pošto nije ni farbana niti mnogo ulepljena - isplatilo bi ti se da nabaviš gusenice i eventualno zameniš te ručke sa novim od žice i uz malo detalja od stirena biće super zabava  :)

Машинист

#10
@RILE-NS - Управо сам на то и мислио. Више ми се свиђа идеја да буде што вернији неком оригиналу или фотографији оригинала  8)

@rodeo - Хвала за линк :) Бацио сам се у претрагу.

@Airsuba - Тражим неку одговарајућу замену, само што је море резултата огромно, пространо...  :o Ово су неке на које сам сада random налетео на сајту који је rodeo дао, само нисам сигуран да ли су подобне:

http://www.super-hobby.co.uk/products/VK-3001-Track-links-for-German-128mm-Selbstfahrlafette-L-6.html
http://www.super-hobby.co.uk/products/KARL-early-Track-links-for-Moresr-Karl-gerat-040-041.html

Размишљао сам и о додацима од жице. Прво - нисам сигуран где бих могао да је набавим; а друго - ручке сам и планирао да замажем неком мјетал бојом.

Машинист

Fast-update:




Можда сам претерао са детерџентом, али што је сигурно - сигурно је  :naughty
Уз повремено мешање кашиком, остављам га да се крчка...

rodeo

#12
Ove gusenice sto si postavio link - ni slucajno....potpuno drugi tip vozila.

Evo ti link za to sto ti treba ali su "out of stock" http://www.super-hobby.co.uk/products/Tracks-for-7TP-Vickers-Mk.E-T-26.html

Tvoj tenk TP-7 ima isti podvoz kao ruski T - 26, britanski Vickers i mozda jos po neki, to je britanski medjuratni dizajn koji je kopiran i u drugim zemljama.


edit: Ovde su "in stock" i cena je 5 eu
http://www.martola.com.pl/en141/produkty1777/Tracks_links_for_7TP_T_26_Vickers
Pravda za Gigu, oranzada za trolove.

Машинист

Е тако ти је то када човек више зна да маже по макетама оклопа него што зна о самом оклопу  :( Noob lvl 80+.

Хвала много  :mjetal
Ових дана ћу наручити.

Starac sa planine

Meni se, pored makete, koja je jako interesantna, sviđa i kako si je slikao. Pogotovo dve poslednje slike, dobra je dubinska oštrina. Čime si ih fotografisao?
Na ovome svetu, mogu da kažem što se dešava, to nije istina...