MIG-23S Academy 1/72

Previous topic - Next topic

nenadwebivi

Pozdrav svima , nov sam u ovom svetu i ovo mi je prva maketa :) Kao prvu maketu uzeo sam Mig-23S , uglavnom cilj su mi svi rusi :) . Koristim Akrilne boje i farbam cetkicama, nemam nekog iskustva ali ga sticem citajuci vasa i svakia pomoc ili kritika bi dobro dosle jer ipak sigurno mnogo mnogo vise znate od mene. Hvala :)    

komoras

kao prvo, da te pohvalim za izbor boja - akrilnih, koje nisu toksične kao enamelke, ja to u početku nisam znao pa sad muku mučim da ih sve potrošim i predjem na akrilne :)

što se tiče makete, dobro napreduješ sa sklapanjem, možda bi mogla neka slika detalja
obavezno gituj spojeve gde se vidi rupa, preporučujem TAMIYA git i super lepak za manje rupe
a gde trebaš da gituješ, najbolje ćeš videti tako što ćeš po spojevima preći crnom bojom četkicom (nema potrebe da prajmuješ celu maketu)

takodje preporučujem da umesto što kupuješ i gomilaš makete na početku bavljenja ovim hobijem, uložiš novac prvo za kupovinu airbrush-a
dobićeš mnogo bolje rezultate i bićeš mnogo zadovoljniji svojim radom, ujedno i ohrabren da nastaviš dalje

samo teraj dalje hrabro!  :cheers
ScarfaceOne

★★★★★
★★★★★


komoras @ instagram
komoras @ scalemates

nenadwebivi

#2
Hvala :) . Sada  cu uraditi par slika detalja, doradio sam upravo Usisnike i ofarbao "unutrasnji" deo zadnjeg stajnog trapa :) uzeo sam git ali nije tamiya :/ to cu da popunim kad zavrsim maketu vec znam par mesta gde treba pa cu proveriti da li ima jos. A sto se tice AB-a :/ preskup je kompresor :S to kad budem poceo da radim onda cu kupiti. Posto sam sebe finansiram u svemu sto zelim i pritom studiram cim dodjem do para uzecu i to :D treba mi mala pomoc samo oko toga da li valja da lepim providne delove istim lepkom ( inace Humbrolov je lepak ) ili nesto drugo da koristim da ne zamagle ? Planiram da "kabina" bude otvorena.

nenadwebivi


maestro

Hteo sam da uzmem tu maketu, pa nisam, ali... Biće moja kad-tad  8)
Lepo ti ide. Za providne delove koristi običan drvofix tj. beli lepak az drvo.
Koju si mu kamuflažu namenio?

nenadwebivi

:D nabavicu negde drvofix :) a sto se tice kamuflaze, pa onu sivu (Prvu koju je dobio) boja je kao na Mig-31. Jer sam i dekale dobio samo za taj model :/  ali samim tim olaksan mi je posao mnogo, ne moram se muciti oko maskiranja :) nego izgleda da sam se zeznuo,negde sam procitao da mu ovo peraje dole mora biti nakrenuto horizontalno kada mu je izbacen stajni trap ,a kada je uvucen onda valjda treba da je vertikalno :/ pripremio sam stajni trap i ofarbao vec i zalepio, ceka me od lepljenja jos samo postavke one za rakete i rakete. Mada mi je u planu da napravim da rakete stoje na zemlji i predstavku aviona kao na aeromitingu :)

robespjer

Ja sam providne delove lepio revell-contacta clear-om, i rezultati su bili dobri. Samo napred. :bravo

nenadwebivi

Odradio sam one drzace bombi i vratanca za stajni trap :) s'tim sto sam vratanca za stajni trap vec i ofarbao kako bih sebi olaksao posao :). Nzm da li je dobra ona traka za farbanje zidova sto se koristi za zastitu drveta itd tj zastitu od farbe da se lepi na maketu ? Posto bas hocu da dam sve od sebe da maketa bude odradjena odlicno :)

milan78

Mozes raditi i afganistan kamo samo promeni broj stavi neki u zutoj boji.Staklice lepi pazljivo sa lepkom kao sto i koristis mada sigurica su ti pomenuti drvofix  ili contacta i slicni.Rakete r 60 su uzas na toj maketi stoga ili potrazi tacne ili ostavi gole nosace.A otvoren poklopac hmmmmm......nivo detalja je siromasan,ja bih ga zatvorio.A traku koristim neku iz farbare i ok je.Pise shuller na njoj.Probaj kako lepi ofarbaj spru sa nekom bojom sacekaj da se osusi zalepi pa vidi kad odlepis skida li boju.Ako je ok,kad lepis na maketu da bi izvukao ivice uvek tacno izmaskiraj pa ivice pritisni dodatno stapicem za usi,da ne podlije farba.Ali tad za ivice koristi malo suvlju cetkicu jer sto tecnije ili redje veca verovatnoca da ce da podlije ispod.Srecno s njim,lepa je to ptica!!!! :caooo
Instagram-Peacockscaleworx

nenadwebivi

Odradicu ono sto sam zapoceo, cak sam dobio i izgled kamuflaze SFRJ ali necu kad sam poceo vec :) svi delovi su polepljeni ,ostavio sam stajni trap za kraj  i jos nisam zalepio staklice -.- jer se ne uklapaju pa moram da smirglam da vidim sta cu...takodje sam zagitovao sve "praznine" i danas ga farbam :) tako da ce maketa biti gotova sutra-prekosuta :) hvala. Sta sve mogu da koristim kao sjajni lak ?

nenadwebivi

jos malo gotova maketa :) ostalo da se izlakira providni deo kokpita i da se nalepe dekali :)




Skyrider

Nisi stavio olovo u nos. Pocetnicka greska, koju sam i ja napravio :) ... nista, samo zalepi ono krilo ispod, vertikalno, i problem resen ;) Lepo ide zasad, samo napred !