Fw 190 A-5 Lt. Emil Lang,Eduard 1/48

Previous topic - Next topic

Starac sa planine

Quote from: olakazanja on 10-05-2013, 13:44:40
Uradjeno jastuce!Ja sam jako zadovoljan izgledom.Problem je jedino to sto je ravno ali nisam imao alat to da doteram,ovo je sve odradjeno rucnim smirglanjem i prljanjem.Mislim da onim mikro brusilicama moze puno bolje da se uradi.Kad kupim alatku,probacu da ubacim jos nesto ;)
Svakako pojasevi idu preko pa i ne treba preterivati...


Odlično izgleda! Mogao si da na komad plastike naneseš običan maketarski git i kad malo očvrsne da ga dodatno oblikuješ, da prstom utisneš ili izbočiš, a kad se skroz stegne doradiš šmirglom. Takođe je vrlo zahvalan karton potopljen u vodu sa lepkom za drvo, kad se osuši možeš da mu radiš šta hoćeš posle...  Uljane slikarske boje takođe daju lepe rezultate kad se simulira koža ili skaj...
Na ovome svetu, mogu da kažem što se dešava, to nije istina...

olakazanja

Hvala na savetu.Prvi put se igram sa ovom samogradnjom pa ne znam sve trikove ali to sa gitom mi zvuci kao dobra fora.I mene nervira sto je ravno ali kad dodju pojasevi valjda ce prekriti to.Narucio sam i FW190 D13 isto u 48ci pa cu tamo da odradim malo bolje,ova je jos onako isprobavanje ;)

dusko

Sjajno samo pazi kada budes uklapao motor nije bas sve sjajno kao sto izgeda,probaj sve na suvo sto puta ako treba.

olakazanja

Primetio sam i ovde kod stajnog trapa Dusko, malo bezi i ne naleze bas savrseno....Treba smirglati i korigovati.Planiram motor da maksimalno izdetaljisem i da isecem ove otvore sa strane,da ne ostanu zatvoreni,mozda tako dobije malo prostora pa bolje ulegne?!

olakazanja

..i da,nerviraju me delovi gde se nalaze klipovi motora.Pri izlivanju malo je kalup pobegao ili sta,pa se vidi da je iz 2 dela i kao da je izdeformisano,odnostno ne savrseno u liniji.To sam primetio i na elisi ali manje.Moze da se smirgla ali ne bas sve pa ne daje dobar utisak ali,sta je tu je...

olakazanja

Danas sam uspeo da izdvojim malo vremena za maketu,nije puno uradjeno jer su se usput pripremali detalji za flapsove koji su izostavljeni zbog Eduardovog eceraja.Ja sam i ovim zadovoljan  :super

Maskiranje poklopca kabine







I topovi zamenjeni metalnim(medicinske igle,kombinovane velicine),samo ostalo da se deo odsece sa starih i zalepi,to je sve.Ako neko ima realne slike(sa pravog aviona) onih drugih topova da mi posalje,bio bih mu jako zahvalan!



maestro

Super!
Kako si skratio igle a da ih ne spljoštiš?

olakazanja

Trouglastom turpijom.Uzmes ivicu,polegnes iglu i lagano turpijas i vrtis iglu,zna da potraje ali zato daje rezultate!

Kerber

#23
samo rollbar ide sa unutrasnje strane kabine....iznutra, ne ovako.
A pogledaj dobro fotke, da li je imao bas njegov avion spoljni par topova u krilima....Cesto su ih asovi skidali, zbog sporijeg pucanja, malog kapaciteta municije i kraceg dometa i normalno dodatne tezine. Ako ima topove, onda ovu cevcicu stavis u stegu, okomito, i usijas vrh plamenom...pa dok je sve usijano, iglom ili tankim silom malo veceg precnika i uz malo cekicanja, napravis konus. Mozda nece odmah da uspe, ali su mesingane cevcice za igle dobre za to...uspece sigurno.

olakazanja

Kerber pod rollbar-om mislis na ovaj deo kod poklopca kabine koji se otvara,ispred dela na koji se kaci antena?Mada kako da ga maskiram da ide iznutra kad je ispupcen spolja.Ne znam kako to da izvedem.Pregledao sam dosta slika gde su profesionalno uradili bas ovu semu makete i ima oba para topova a i isto je ovako maskiran poklopac kabine kao kod mene i ofarban.Ima negde na netu dobrih fotki,da pregledam jos jednom?
Hvala na savetu za topove,isprobacu to ;)

Kerber

#25
Da...to je to. A verovatno im je lakse da ih tako daju, na, umesto unutar poklopca...nisam znao da imas taj "reljefni deo....Kod mojih '72-ki, nema tako necega, pa je lako da iznutra pustim komad decala...
A za FW imas na netu fotki, gde pozelis...sad moze najbolje neka muzejska da ti zavrsi posao...Pogledaj na IPMS Stokholm.

olakazanja

Hvala veliko Kerber,ako imas neku ideju kako da ovo pretvorim da bude unutra samo pisi...Tek me ceka dosta posla,ovo je jos najlaksi deo ;)

olakazanja


Miroslav Š.

Vidim ja da ćeš ti ostati u ovoj razmeri :cheers odličan posao do sada :super
http://www.maketarplus.com/
2024. - godina borbe protiv nesklopljenih maketa!

olakazanja

Hvala Miroslave,vec sam nabavio i Bf109 F4 i Fw 190 D13 u istoj razmeri...ceka me brdo posla ;)
Zao mi je samo sto nemam vise vremena pa da brze radim...ali uskoro zavrsavam ovo sto crtam pa cu da sednem i da radim samo maketu!