MiG 19, Bilek 1/72

Previous topic - Next topic

Janjic

Hvala ljudi  :super
Ma proće patnja kad ga sklopim  sa zidom ili podom  :hahaha
凸(¬‿¬)凸

Janjic

Idemo dalje   :super

Pošto sam zadovoljan oblikom nosa urezao sam i par panela, ljepše je tako   :hahaha



malo sam se igrao oko usisnika za vazdu, a ima ih mali milion na 19-ci



još malo detalja, ništa posebno...



krila "legla", ali treba još oko spojeva da radim. Mislim da sam topove ostavio previše duge, al sad je kansno za popravku. Rađeni su od medicinske igle, a da li je dobra veličina tj obim igle za mjerilo 1/72, nemam pojma!



Biće tu još dorada, al polako   :caooo

Pozdrav,
Mladen.
凸(¬‿¬)凸

Roberto

Ako ti time možem pomoči, to učinim vrlo rado ...

Za razliku od prototipova, prvi serijski MiG-ovi 19 dobili su po tri topa NR-23 kalibra 23 mm. Uz dva topa smještena u korijenima krila, treći je smješten u nos aviona, doslovno ispod sjedala pilota.

MiG-19 - Wikepedija
TKO MAKETARI TAJ VRIJEDI, KO NE MAKETARI TAJ NE VRIJEDI   ;-)

Janjic

凸(¬‿¬)凸

Roberto

TKO MAKETARI TAJ VRIJEDI, KO NE MAKETARI TAJ NE VRIJEDI   ;-)

Janjic

Godišnji se završio  :(, obaveze su ponovo tu  :(.
Malo sam i radio oko makete. Neke stvari su urađene prije 20ak dana a neke juče, pa da vam pokažem  ;)

Malo sam se i ja glupirao sa žicama. Nešto valja, nešto ne, ali ovo mi je prvi put da radim ove sitnarije pa sam zadovoljan. Malo sam gledao prave slike a malo više radove naših kolega!





Poklopac kabine sam maskirao trakama. Nisam mogao da radim maskiranje sa drvofixom i vodom jer ispupčenja koja simuliraju "ram" kabine su tako malo reljefna u odnosu na "staklo" da nije bilo moguće sve povezati!



Imao sam problema sa upasavanjem poklopca kabine. Ispred prednjeg dijela morao sam da napravim "podlošku" da bih ga izjednačio sa zadnjim dijelom. Kad sam to uradio morao sam da dodam i ovaj mali dio ispred sam kabine. To će naravno da poremeti izgled i liniju aviona, ali nema veze



Boju kabine sam prepravio. istom bojom sam prešao i po kutijama točkova. Ako to nije tačno napišite kako treba da bude (možda u boji avina, ovo je po sastavnici)! Uživo boja nije ista kao ova na slikama.



Malo sam se igrao i sa usisnikom



Eto tako. Ako nešto treba da se mijenja, napišite  ;). Kao i uvjek kritike i savjeti su dobrodošli!

Pozdra,
Mladen.
凸(¬‿¬)凸

Janjic

Dobar dan svima.

Raspleo sam prste i nešto radio, pa da vam pokažem!

Što sam više gleadao slike pravih, to sam uviđao da mi je prethodna boja pogrešna u kutijama točkova! Valjda sad bar liči!


točkovi obojeni


Dodatni rezervoari goriva malo dorađeni. Moram još malo šmirglati da sredim rubove


Nosači za rakete. Ako nije kako treba pišite!


Lampice na krilima su rađene od plastike sa CD-a


Cijev rađena od medicinskih igli


I ono što me najviše muči, prokleti radar. Nikako da ga "ubodem" da bar liči.


Eto tako. Ako nešto nije kako bi trebalo biti pišite, pa da popravljam!

Pozdrav,
Mladen.
凸(¬‿¬)凸

Goran A.

Nos ne izgleda lose.

Janjic

Quote from: AG02 on 24-09-2013, 14:15:11
Nos ne izgleda lose.

Hvala kolega. Bće još rada na njemu  ;)
凸(¬‿¬)凸

komoras

odlično napreduje, fino si ispravio boju

reci mi, koje su veličine igla u pitanju? da li možeš da staviš slike od "pakovanja" ?

:cheers
ScarfaceOne

★★★★★
★★★★★


komoras @ instagram
komoras @ scalemates

Janjic

Quote from: komoras on 26-09-2013, 19:03:10
odlično napreduje, fino si ispravio boju

reci mi, koje su veličine igla u pitanju? da li možeš da staviš slike od "pakovanja" ?

:cheers

Hvala kolega :)
Trenutno nisam kući, ali kad budem javim ti za igle ;)
凸(¬‿¬)凸

Janjic

Pošto muku mučim s prokletim radarom (nikako da ga upasujem), odlučio sam da napravim stepenice/lotre/merdevine za 19-ku.

Malo bakarne žice od 0.5mm (možda je krupna za 1/72, al nema veze), kalaja, paste i velika pomoć brenera



Proba uz MiG 15



Biće još malo dorade oko stepenica, šmirglanje i naravno bojenje, te podloške koje se prislone uz avion.

Pozdrav,
Mladen.
凸(¬‿¬)凸

Pedja

Odlično,esencija maketarstva na delu.....svaka čast

Nemsy_29

Odlicne merdevine, mada mozda si mogao malo da "razredis" stepenike jer avion ovako deluje glomazno a u stvarnosti je bio medju manjima  :)

Janjic

#29
Pedja hvala  na lijepim riječima :cheers

Nemsy_29 hvala ti  :cheers. Možda sam trebao izbiti jedan stepenik. Na nekim slikama stepenika ima 8 na nekim 9. Ali nema veze  ;). Bilo bi bolje da su i od tanje žice, ali...

Hvala i pozdrav,
Mladen.
凸(¬‿¬)凸