ACE 1/72 BRDM-1

Previous topic - Next topic

Sandman

Razmišljao sam baš o tome kako da bele pruge ne budu uniformno bele, mislio sam da ih prvo naprskam kao mist sloj, pa onda dozirano da ih "šaram" kako bi bile nejednako nanešene.

Svakako je dobar predlog za to dodavanje svetlo sive, zamuljaću nešto tako!

boom.boom

Quote from: medico on 22-01-2017, 01:17:13
odlicno izgleda , lepo si ga izdeljao obzirom da je u kutiji izgleda običnog krompira !
Sviđa  mi se sto si napravio malo veci kontrast u farbanju jer kad dođu bele pruge nepravice tzv. 'sudar' nijansi pa se manji kontrast u farbanju i posvetljavanju ne bi primetio. Probaj da tu belu malo ubiješ kapljicom neke svetlo sive kako bi gore pomenuti sudar malo minimizirao. čisto bela i crna u 1/72 izgleda poprilično nerealno i preterano.
...Ili možda ići sa filterom ili/i drajbrašem preko bele? Meni je to uvek bilo lakše za kontrolu od manipulacije tonom i nijansom boje.
"Nije važno šta se radi, vazno je da se preteruje pa će negde već da izbije!"....Miksi-"GYM-Š"

Sandman

Pale su i invazione pruge... Zelena se malo ogulila na prednjoj rampi, tik uz belu prugu, biće popravljeno naknadno...








ypow

Sad jos bolje izgleda, jedva cekam wash. Jel ovo cista bela ili ona off-white?

Sandman

Ipak čista bela - išao sam iz par tankih slojeva, možda na slikama deluje dosta jako, ali uživo je ok.
Wash i prljanje će to da malo utoniraju...

Sandman

Danas sam naprskao Tamiya Gloss Clear X22 kao podlogu za wash...




Goran A.

Cini mi se da mu wash nije potreban ili vrlo blag. Gloss je izbacio sve na povrsinu moze da se desi da cak i to malo bude previse. Mislim da ce mat nece pokriti skroz ovo sto je gloss lak naglasio.

Sandman

Wash sam uradio pomoću slikarske uljane Raw Umbra, nekako mi maketa ipak lepše izgleda kad je wash tu...




milanco

Dobro izgleda. Svaka cast
"...ako stanemo gubimo sve..."
http://savrsenobrijanje.com/forum/index.php - forum posvećen jedinom pravom brijanju

djos & filip


Ovo je samo hobi, ovo je samo hobi, ovo je samo......

draganst

Neko je bas rodjen za maketarstvo. Svaka cast. :super

ypow

Kada cemo da ga vidimo na tockovima? Jedva cekam.

Sandman

Hvala na komentarima.

Nadam se da će uskoro biti među završenim maketama - ostalo je samo finalno lakiranje i da zalepim točkove, nego je naišao trenutni nedostatak inspiracije za maketarenjem  ::)