Hasegawa 1/72 Toyota starter truck

Previous topic - Next topic

Sandman

Ove makete se možda neki na forumu sećaju od pre par godina kada sam je planirao kao dodatak uz Fujimijev D4Y3 Judy, ali sam odustao jer se na tom avionu motori nisu palili pomoću ovog vitla koje nosi Toyota starter truck.



U svakom slučaju, nalet inspiracije za rad na japanskim vozilima i avionima je odradio svoje i ova maketa se jako brzo našla na radnom stolu.

Iako sam je radio uglavnom petkom na BMK radionici, jako lako se sklopila i nije bilo nekih većih problema, iako je sama maketa nešto starijeg izdanja.

Primetićete da je postavljen samo desni far, kao i da nedostaje dodatna rešetka ispred hladnjaka motora - radim primerak ovog kamiona koji je izrađivan u kasnijoj fazi rata, kada je došlo do nedostatka rezervnih delova pa su pojedini delovi skidani kako bi bili rezerva za drugo vozilo. Logično mi je bilo da ugradim smo desni far jer je vozačka strana u japanskim vozilima desna.

Tu su takođe i kolica za nošenje bombi do aviona koje kamion poslužuje.

Maketa je spremna za prajmerovanje, a nakon farbanja kamuflaže ću se pozabaviti farbanjem unutrašnjosti kabine - biće malo pipavo ali nadam se ipak izvodljivo :)




medico

kakva minijatura !
gledam ovu moju 1/35cu ovo tvoje je baš sitno !
jedan off topic... vec odavno nameravam da te pitam.... podloga za sečenje izgleda ko nova , ko ti sastavlja mekete  :lol , ustvari interesuje me imaš li jednu samo za slikanje ili šta ?

Sandman

Koristim je uglavnom za slikanje :D imam neke škartove 250gr papira sa posla koje koristim kao podlošku, a i Tripko nam svima obezbedio lepenku za podlogu, tako da mi ova "na meru" dobro dođe za lakše slikanje :)

nono

super, reci dal se zero palio sa tom "kurbulom" pošto imam zeroa pa da ne stoji sam na podlozi nabavio bi i kurbulu

Sandman

Da budem iskren nisam siguran. Znam samo da je na naslovnoj ilustraciji na kutiji ove makete dat Ki-43.

Trebalo bi svakako potražiti neku informaciju o tome.

Možda neko ko više radi makete japanskih aviona zna više?

Sandman

#5
Pao je prajmer - mat crni Cosmos sprej




medico

nema šta Cosmos je zakon za prajmovanje vozila ! Odlična ti je granulacija .
Nešto ga nema u farbarama u poslednje vreme ?

Sandman

Na par mesta je ispalo više šmirglasto pošto sam ovo naprskavao na terasi a bilo malkice vetra  :-\ no, sredio sam sa Gunze micromesh krpicama ;)

Quote from: medico on 19-08-2013, 22:16:31
Nešto ga nema u farbarama u poslednje vreme ?

pa kad si meni pokupovao zadnje zalihe...  ;D

Sandman

#8
I Toyota kamion je ofarban - akrilna Gunze H81 Khaki za karoseriju i felne točkova i H71 Midstone za krov kabine. Boje ovde nisam posvetljavao, ali sam se trudio da ne prskam do ivica većih površina, tako da se mestimično providi crni prajmer po ivicama...




Goran A.

Ovaj mi se bas dopada, izgleda kao da je maketa mnogo veca. Bojenje super!

Sandman

#10
Ormarići iza kabine u kojima verovatno stoji neki alat ili protivpožarna oprema bili su farbani u crveno, te sam za ovaj zahvat odradio detaljno maskiranje prednjeg dela vozila...



Nakon prskanja akrilne H13 Flat Red to izgleda ovako...





Još farbanje unutrašnjosti vozačke kabine i guma na točkovima i spremno za lakiranje pred wash...

Sandman

#11
Gume na točkovima ofarbane mešavinom Revell Antrazit i crne...



Unutrašnjost kabine ofarbana (sedišta, instrument tabla i ručica menjača)...



Pao je i sloj Future-a pred postavljanje dekala i wash...



yogi

Sandman reče  jednom : ''Ajl bi bak'' (I'll be back)
U srcu Bosna,u glavi fosna !!!! :)

Sandman

#14
Dekal sa registarskom tablicom je skalpelom obrezan na meru, zalepljen, a zatim zaštićen slojem Future-a...



Odrađen je i wash slikarskim uljanim bojama, a zatim je sve prelakirano mešavinom Model Master matt i semigloss laka. Gume na točkovima su dobile malo više matt laka u mešavini...



Cirada/krov kabine je takođe dobio malo više matt laka u mešavini tokom lakiranja, jer je to bilo platno...





Detalj washa na kargo prostoru (dlačice od prašine će biti uklonjene tokom finalnih radova na maketi)