1:72 Hasegawa F-15A

Previous topic - Next topic

dragan_mig31

Evo danas sam nakon 5-6 sati rada bez prekida privrsio ovu maketu.U pitanje je dobro poznata HASEGAWA F-15.Kad sam dobio maketu mislio sam da ovo bice lak rad ali ispalo je da je ovo jedan od najzahtevnijih radova koje sam dosad radio.Bilo je mnogo flesa,paneli su bili tako plitki da sam morao da prerezem kompletnu panelizaciju.Najvecih problama je bilo kod spoj prednji i zadnji deo trupa i same usisnike koje su ustvari najproblematicni deo makete.Kokpit je OOB jedino sto sam dodao su pojase u samogradnji.Boje koriscene su gunze ligth ghost grey i MM dark ghost grey.srebrena je tamiya chrome silver.Dekali su superscale i za razliku od ostalih setova koje sam koristio od njih a su odlicne ovi nisu bili bas naj naj.Imao sam malo problema sa silveringom ali sam to odrezao pa opet lakirao i se sad nevidi.Prljanje standard :)


milan78

Standardno,jako dobro.Sve na mestu,za tebe je ovo lako bez obzira za te teskoce. :cheers
Instagram-Peacockscaleworx

mcaslav

Lepo, baš lepo...

Kako si postigao da se poklopci kabine onako presijavaju?

Poliranje ili nešto drugo?

:cheers
Ništa nije toliko neizbežno kao greška na koju je došao red!

dragan_mig31

Hvala vam :) Poliranje + pronto :)

Sneni

Odličan, A mi je inače omiljena verzija F-15 :)
To Know, To Will, To Dare and To Keep Silent
http://www.facebook.com/MaketarskiKlubKastelBanjaluka

Tomcat

Kao sto sam ti vec rekao, meni je ovo jedna od tvojih najboljih maketa, odlican je. A sto se tice loseg uklapanja... Uzmi Hasegawin F-14A  ;D
Once upon a time, when men were men, and you could tell a Tomcat guy by the size of his forearms; before LANTIRN, big motors and bombs...

zero

Odlicno,farbanje i prljanje super.Bravo

Miroslav

Maketa deluje odlicno uradjena. Jedino mozda da je prljanje sa gornje strane za nijansu diskretnije, ali to je vec stvar ukusa. Svaka tebi cast kako stancujes makete.


Vladimir

Ф89 НС

djnik

Odlican F-15. Ova maketa se ne vidja cesto! Sve je kao i uvek lepo oradjeno.

FLY BY WIRE

ekstra...maketa,rad,prljanje...odlican.. :super

zamlatuljko

odlican . jedno pitanje sta znaci "paneli su plitki pa sam morao da prerezem" vidim da malo malo neko natrci sa tom recenicom ali meni nije jasno oo cemu se tu radi.....mozda vam zvuci glupo pitanje ali ja sam stvarno operisan od svega ovoga a voleo bi da znam...


dragan_mig31

to znaci daj e maketa tako odlivena da su paneli u negativu ali su jako plitko urazeani.To znaci da kad farbas maketu sve slojeve boje i lakove koje koristimo popune panele i wash se nemoze uraditi a sama povrsina makete izgleda igrackasto.

flanker

Dodaj AIM-7, potezače na uzglavlju sedišta i retrovizore na kabini  :cheers
Jel verzija A u IAF imala američke stencile ili izraelske, zna li ko?
Takođe, možda je bolji Academy F-15 od ove Hasegawe?
U početku će biti teško, ali će zato kasnije biti još teže.