Spitfire Mk V

Previous topic - Next topic

zamlatuljko

auuu druze haos....ako nista drugo sad vezbas air brush na longetni :cheers

djos & filip

prvo opravi nogu, lako ce mo za spita

pozdrav

Ovo je samo hobi, ovo je samo hobi, ovo je samo......

relja

Šta te pobogu zadesi čoveče?
Želim ti uspešan oporavak.
"Nema te sportske aktivnosti niti seksualnog uzdbudjenja koje može tako da ubrza rad srca i podigne pritisak kao saznanje da je jedan deo makete u radu - nestao"

Dachapbg

Quote from: Dachapbg on 22-11-2013, 15:38:57
bursitis praepatellaris - neko zapaljenje oko patele (kost kolena). Udario sam koleno juce u prvoj borbi (treniram brazilsku dziu dzicu).... oko 4h ujutru je bas pocelo da boli pa sam otisao u urgentni. Longetu oko 10 dana nosim, pijem antibiotike , a ima tu i po koja igla. Nije ostecenje kosti niti ligamenata. Bicu dobro ljudi  :) Za par dana nastavljam sa radom na spitu, taman noga da mi udje u normalu, jedino sto cu sepati zbog longete :D

Ovo se desilo :/
Hvala svima na recima podrske :)

Elem, danas sam lepio neke dekale. Namaz pronta, dekal, pa opet pronto preko. Posto neke sitne nisam uspeo precizno iz prvog da zalepim, na par mesta koristio sam nesto vise laka. Posto se to blago vidi, da li da prelakiram jos jednom celu maketu AB-om, ili da se opustim jer ce finalni semigloss ili matt lak da odradi stvar ?

Dachapbg

Revellov lepak je tezak krsh - izlece po kap, prvi paucinu, nagriza boju -.-
Prelazim na neki drugi !

Goran A.

Nije do lepka vec do tebe.

anki

Pa nisi valjda lepak koristio za dekale? Ovako kako pises cini se da si ih stavio na vlazni pronto uz pomoc lepka pa pronto gore. Neee. Pronto je lak i mora se osusiti. Posle dekal lepis uz poomoc vode i ako treba neke dekal fix ili dekal set hemije, nikakav lepak. Konacno kad se dekal skroz osusi jos jednom sjajni lak ili pronto da ga izjrdnaci sa okolinom. Dalje radis sta treba.
Mnogo se bre zalis na Revel, a imaju sasvim dobre i boje i lepkove a i tecnos za dekale. Do tebe je 100% ali nema veze strplijvo i naucicecs pa ce ti ,, svaka puska biti ubojita''.

Dachapbg

Hahahah, ljudi nisam lud da dekale lepim lepkom
:D Fino sam ih polepio, sada cu proci jos jednom Prontom pa kacim slike. I kabinu sam maskirao i ofarbao, sada cu da vidim kako je ispalo :)
Revell bi mogao malo brze da se susi, da ne lravi paucinu i da ne jede boju.
Ruku na srce lep mi je avion uz sve njegove defekte od kojih su 90% plod mog neznanja :D

Dachapbg

Zalepljeni dekali, isprskano Prontom. Sledi wash, pa matt lak.










anki

Promeni boju izduvnika. Moj monitor je pokazuje kao bledo zelenu?
Zaviri pod haubu auta i skini tu boju korozije i garezi i reprodukuj na maketi.

Dachapbg

Jos ni wash nije pao, sredicu i auspuh svakako. Koje mi boje preporucujete za wash panela ?
Kad nanesem rdju, kako da je fixiram za avion ?
:)

KuKLiNsKi

možeš jednsotavno prefarbat u boju rđe i onda tamnijom i svjetlijom nijansom drybrush
revell 84 je rot broun ako se ne varam

Sandman

Lično bih išao na neki mix više uljanih boja - odozgo neku tamniju braon + malo plave (zbog kamuflaže) a odozdo nešto svetliju braon + malo bele i mrvicu plave možda.

Rđu ja recimo radim pigmentima preko gunmetal osnove i ne fiksiram posle ničime, samo se trudim da ne pipkam to mesto posle tokom transporta makete

zamorano

Dekali izgleda baš nisu najbolje uhvatili, jesi ih tretirao nekom tečnošću da malo bolje legnu? Kad ih lepiš, gledaj da ne ostane vazduh ispod, možeš dok se suše da ih "masiraš" nekom tvrđom četkicom ili štapićem za uši da izađu ti balončići ispod. Posle toga udariš tečnost za dekale da to malo bolje zalepi... Ako nemaš specijalizovanu tečnost, može i sirće ili nitro razređivač - samo oprezno sa ovim drugim pošto hoće da progrize boju, primenjivati u minimalnim/polusuvim količinama ;). Sad bi moglo da se proba malo da se navlaže vodom, možda čak da se kane malo pronta ako bi hteo da uđe ispod njih da ih prilepi. Nitro bi ih možda bolje rešio, ali nitro istopi dekal pa ako ostane vazduha ispod taj ostane zarobljen (u tom slučaju secneš dekal oštrim skalpelom - da se ne vidi puno ali da omogući da vazduh izađe a uđe nitro). I tako dalje :).

Inače, maketa je ispala potpuno dobro, šteta da je pokvare dekali sad kad je praktično gotova. Probaj da ih opraviš ako te ne mrzi.

Uzgred, svaki lepak za polistiren grize plastiku, boju, lak... Takva mu je priroda, vezuje delove tako što zatopi plastiku. Štaviše, ako probaš njime da zalepiš plastiku za nešto ofarbano, neće dobro uhvatiti zbog farbe. Ako lepiš preko boje uzmi neki drugi lepak - neki od onih univerzalnih, super lepak ili lepak za drvo (dobar za poklopac kabine pošto ne grize plastiku pa neće oštetiti ništa).

Pozdrav!

Dachapbg

Hvala svima na sugestijama.
Sto se dekala tice - fino su legli... naravno da je moglo bolje, ali nemam (jos uvek) hemiju za dekale. Mazao sam pronto ispod njih, pa na to dekal, pa opet jos jedan sloj pronta.Zaista ne izgleda lose, mada ruku na srce ima na par mesta jako jako malih mehurica. Jbg. Prva je maketa :)
Ne bih se zezao sa nitrom u ovoj fazi sklapanja :D

Nisam znao da tako deluju polistirenski lepkovi  :think  Kabinu sam zalepio klasicnim revell lepkom koji ima iglu, ali sam minimalne kolicine koristio, jer znam da hoce da zamagle stakla od njega. Srecom fino je ispalo. Preostaje mi wash i finalno lakiranje (mat, semi gloss).

Napravicu dosta bolje slike, ovo je onako s nogu ;)
Ima jos posla, ali blizim se kraju.  Dosta sam ja leda ovde probio, prvi put koristio AB, git, lak, razredjivac a sledi mi i wash, pa i drybrush. A lomim se i pigmente za rdju da kupim (ipak sam ja oklopnik a ne vazduhoplovac) :)