Jos jedan Messer - Italeri Bf 109F-4 (1/72)

Previous topic - Next topic

Sandman

Quote from: hartmann on 25-08-2007, 01:38:25
Jeste, mislim da ima ovde logike, ali da ne treba da se ceka ovoliko dugo. Plus sto mi nemamo zadnjih meseci 'comfortable room temperature' i sto smo topliji kraj sveta od Drzava, pa se ovde brze susi sve. Mislim i ja da je dovoljno 24 sata da se saceka, ALI da se ne preteruje sa kolicinom omeksivaca.

+ sushenje Future-a moze da se DRASTICHNO ubrza ako odmah nakon nanetog sloja Future-a maketu "isfenirash" fenom za kosu ;) probao sam i ovo i super je stvar! samo oprezno, fen na slabiju brzinu/temperaturu da ne iskrivi plastiku ;)

Hartmann

E, evo mene posle duzeg vremena da napisem nesto o napredku na Messeru. Nije me bilo dugo, jer ne stizem zbog posla, pa cu sad da vam opisem na brzinu dokle sam stig'o:

Posle nanosenja sloja Klear-a, postavio sam dekale firme 'Techmod'. Posto se prvi put susrecem sa ovim dekalima, u pocetku je bilo problema, jer su ce cepali. Ukapirao sam da im treba dosta vode pri nanosenju, jer su ultra tanki i imaju jak lepak. Kod stencila nije bilo problema, ali kod vecih dekala jeste i bas mi se kod nanosenja dekala sa brojem pobeda isti iscepao i uz dosta vratolomija uspeo sam da ga popravim. Kasnije je islo sve ok. Dekali su odlicni i svima koji nalete na dekale firme 'Techmod' toplo ih preporucujem.

Nakon dekala, naneo sam drugi sloj 'Klear'-a. Sve je bilo u redu, ali sam upravo dobio nesto o cemu sam pisao u poslednjem postu  gore, a to je da mi se Klear malo zamaglio na mestu (tacnije, kod postavljanja desnog gornjeg krsta na krilu) gde je vise mackan Micro Sol i Set. To se moze videti na ovoj slici:


...tako da je mozda dobro posle postavljanja dekala uz pomoc Micro Sola i Seta (i kad se dekali DOBRO osuse), maketu obrisati sa vlaznom krpicom.

Posle toga dosao je na red pranje linija panela. To sam uradio sa uljanom slikarskom bojom 'Burnt Sienna' slovenacke marke 'Studio' koje se moze naci kod nas. Donji paneli i kapotaz motora su predjeni cistom razredjenom bojom, dok su gornji paneli predjeni sa dodatkom malo crne boje. Posle lakiranja mat lakom taman ce potamneti kako treba  ;).










Kasnije su i dodate fleke od goriva i ulja razredjenom gloss crnom:







To je to za sada. Sledece dolazi lakiranje mat lakom i post shading.
PozZ!
P.S. Izvinjavam se na kvalitetu pojedinih slika, jer sam ih na brzinu uradio  0:).
''Ljudi, imamo samo jedan cilj, a to su dve stvari: red, rad i disciplina!"

rodeo

Super je Goksi! Kako si radio motling?
Pravda za Gigu, oranzada za trolove.

Dada

Ovo je opasno odradjeno!!!
Nikada ne bi rekao da je to (G)Italeri Messer
Svaka chast Goxi

Hartmann

Quote from: Rodeo Clown on 13-10-2007, 19:08:02
Super je Goksi! Kako si radio motling?

E, ako mi verujes zaboravio sam kako bese odnos boja i koliki je bio pritisak :D ! To mi je greska sto nisam zapisao dok sam eksperimentisao  :(.
Motling je radjen sa 4 akrilne Gunze i Agama boje, dosta razredjenim i pod jacim pritiskom sa vece daljine do 10 cm.

Hvala, momci  :).
''Ljudi, imamo samo jedan cilj, a to su dve stvari: red, rad i disciplina!"

airbamby

Sjajno izgleda.Bas mi se svidja pranje(sa cim ja definitivno imam problem)
Pitanje
"Posle toga dosao je na red pranje linija panela. To sam uradio sa uljanom slikarskom bojom 'Burnt Sienna' slovenacke marke 'Studio' koje se moze naci kod nas."
Moze li fotka ambalaze te boje i gde to moze da se nadje?
http://www.oluj.org/ - Maketarski klub Oluj

tripko

hmm lepo to napreduje,  nadam se da ce biti gotov za dib

medico

Goxy , opako drushkane !
svidja mi se mottling, dobar wash . jedna zamerka ...zasto nisi zalepo kabinu pa i nju farbao u isto vreme !? ovako moze da se desi da ako odradish cetkicom ram kabine boja ispadne malo drugacije nijanse...

rodeo

 Kako je moguce da ispadne tako fin motling sa udaljenosti od 10cm?
Pravda za Gigu, oranzada za trolove.

Hartmann

Quote from: airbamby on 13-10-2007, 23:43:18
Sjajno izgleda.Bas mi se svidja pranje(sa cim ja definitivno imam problem)
Pitanje
"Posle toga dosao je na red pranje linija panela. To sam uradio sa uljanom slikarskom bojom 'Burnt Sienna' slovenacke marke 'Studio' koje se moze naci kod nas."
Moze li fotka ambalaze te boje i gde to moze da se nadje?

Moze evo:



Boju sam kupio u Beogradu, u onoj  knjizari u Knez Mihajlovoj kod SPO-a. Kosta 200 din.

Quote from: tripko on 13-10-2007, 23:53:24
hmm lepo to napreduje,  nadam se da ce biti gotov za dib

Uh, i ja se nadam, pokusacu da pozurim sa radom  :).


Quote from: medico on 14-10-2007, 02:34:21
Goxy , opako drushkane !
svidja mi se mottling, dobar wash . jedna zamerka ...zasto nisi zalepo kabinu pa i nju farbao u isto vreme !? ovako moze da se desi da ako odradish cetkicom ram kabine boja ispadne malo drugacije nijanse...
Necu cetkicom. Imam masking traku za kabinu, pa cu je preprskati brashem. Znam za taj jadac  :D.

Quote from: Rodeo Clown on 14-10-2007, 14:17:42
Kako je moguce da ispadne tako fin motling sa udaljenosti od 10cm?

Dobro, mozda je malo blize, ali znam da mi je bila nenormalna daljina za prskanje.
''Ljudi, imamo samo jedan cilj, a to su dve stvari: red, rad i disciplina!"

Boki

Uh, čoveče. Ma jesi li siguran da je ovo 1/72 :D ? Mnoooogo je dobro ispalo. Svaka čast, Goxy.

Baldrick: Don't worry, my Lord, I followed DaVinci's instructions to the letter.
Blackadder: Even if you can't actually read.
Baldrick: That's right, but I have done a lot of Airfix models in my time.

milanco

Bravo Goksi super je ovo, nadam se da ce sledeca maketa manje da te nervira ;)
"...ako stanemo gubimo sve..."
http://savrsenobrijanje.com/forum/index.php - forum posvećen jedinom pravom brijanju

Vizant

Odlicna je, iako nisam u propelercima ovo me tera da napravim jednog 'vakog mesera....
Dodao bih jednu sitnicu ako ti ne smeta, ovako zrnasto Pronto ispada ako ne legne dobro ako si lakirao s njim pre dekala,
zato mora malko da se kapne windex za prozore da ubije gustnu pronta i da ga nivelise,  mada MAT lak moze da izjednaci posle...inace mnogo ti je jak wash sa ovom slovenackom bojom bas je umetnicki dojam zesci samo cepaj..

Hartmann

Quote from: Vizant on 14-10-2007, 19:07:51
Odlicna je, iako nisam u propelercima ovo me tera da napravim jednog 'vakog mesera....
Dodao bih jednu sitnicu ako ti ne smeta, ovako zrnasto Pronto ispada ako ne legne dobro ako si lakirao s njim pre dekala,
zato mora malko da se kapne windex za prozore da ubije gustnu pronta i da ga nivelise,  mada MAT lak moze da izjednaci posle...inace mnogo ti je jak wash sa ovom slovenackom bojom bas je umetnicki dojam zesci samo cepaj..

Hvala  :)!
Jeste, sa Klearom sam lakirao i pre i posle dekala. To sam prvi put sad uradio tako, ranije sam posle dekala lakirao matom ili polumatom. Sledeci put cu primeniti to sa Windex-om  8). Nadam se da ce sada mat to da izjednaci...
''Ljudi, imamo samo jedan cilj, a to su dve stvari: red, rad i disciplina!"

airbamby

Hartman hvala na fotki ambalaze boje,bio sam danas i kupio..
Pozdrav.
http://www.oluj.org/ - Maketarski klub Oluj