Mig 21

Previous topic - Next topic

guster

Moj prvi avion, u stvari dva(ne racunam radove sa devet godina kada sam radio oho lepkom).
Nemojte biti previse surovi sa kritikama, znam da je moglo mnogo bolje.
Vise muke imao sam sa sivim, nisam nasao odgovarajucu Humbrol ili MM enamel boju pa sam uzeo MM akrilnu koja se pokazala katastrofalno.
Nista ne pokriva i rasteze se kao zvaka, pri tom mora da se nanese u debljem sloju i potpuno ispuni panele.
Srebrni je bio jednostavniji, a mislim i da je bolje ispao.
Udrite!
















milan78

Ako su prvi radovi onda  :super!Moras da povedes racuna oko sklapanja polutki jer se vide spojevi.Smirgla i git i slicne stvari moraju da rade.A posto cetkas uzmi humbrol boje moj je savet.Mnogo lepse ide.
Instagram-Peacockscaleworx

guster

Prvi avioni, oklopa je bilo dosta.
Spojevi se uzivo ne vide ili sam ja corav, ovo je makro fotka pa tek sad vidim gomilu nedostataka.

milan78

Na ovom metalik se vidi s donje i gornje strane nosa spoj.Koje su ovo makete mislim proizvodjac,Zvezda ili nesto drugo Kondor ili...?
Instagram-Peacockscaleworx

guster

Eduard dual combo, oba su MF, ali sam sivog napravio kao Bis.
Mozda dodam jos i rakete, date su u setu, ali nisam bio siguran koje idu za YU verzije.

milan78

Vidim da su mu paneli ok ali neki delovi ne lice na Zvezdu.Super odabir makete!!Nasi koriste r-60 ili ti aa-8 po nato kodu.Po 6 kom.Po jedna na unutrasnjem nosacu i po dve na duplom nosacu sa spoljnje strane krila i dopunski rezervoar ispod trupa.Mada si radio JNA avione pa moze i attol aa-2 radarska ili IR verzija na unutrasnji nosac.Ovako http://www.avijacija.com.mk/forum/viewtopic.php?t=4033
Instagram-Peacockscaleworx

guster

Svaka cast, koristan link.
U ovoj razmeri nije ni toliko vidljivo, samo sam za BIS umesto obicne koristio kabinu sa "krovnim" retrovizorom.
Inace, ako se ne varam, i grba je razlicita izmedju te dve verzije.

maestro

svidja mi se...
ovo je 1/144 ili 1/72?

guster


milan78

1/144?A pa onda svaka cast za mikromaketarenje.Bi mi cudno to sto kazes kombo jer ne videh nigde u 72ci.Ja to ne bih radio nikad. :cheers
Instagram-Peacockscaleworx

guster

 :D zato i kazem da se uzivo mnogo od ovih nedostataka ne vidi, ali fotoaparat je nemilosrdan.
Inace, maketice su odlicne, doradio sam kokpit, stajni trap i neke sitnice na "karoseriji".
Postoji i PE set za ovo, ali mislim da je preskup.

milan78

U pravu si.Skupo za tu sitnariju!Udri i dalje i pokusaj i avijaciju da uvrstis u redovnu praxu!
Instagram-Peacockscaleworx

zivorad

Za prve makete pa jos u 1:144  EKSTRA    :bravo    samo udri      :caooo

Janjic

 :super extra malci
凸(¬‿¬)凸

guster

Hvala svima na ohrabrenju, mozda se usudim da uradim jos neki avion, u medjuvremenu vracam se svojim oklopnjacima.