UTVA 75, samogradnja 1:24

Previous topic - Next topic

Slider

sredio fotke...ovo sam radio ljetos kao poklon

u radu mozete vidit ovdje
http://www.maketarstvo.net/forum/viewtopic.php?t=25527



















[/u]



zivorad

Vidim da niko nece da komentarise " Ustasku"  Utvu ( sto je opet bolje nego pre godinu dana kada su mene razapinjali na krst kada sam LM-ovu Utvu  uradio u bojama HRZ-a ). Ovde ne bi trebalo da ima mesta za takvu vrstu ostrascenosti. U svakom slucaju FENOMENALNO si je uradio  :bravo :bravo :bravo

Warhawk

Jako interesantna samogradnja, nedostatak spinera sasvim odgovara toj "na brzaka" kamuflaži.
Jel to na nosu neki improvizovani nišan?
'Once you get locked into a serious Model Master enamel collection, the tendency is to push it as far as you can.'

Slider

radjena je po slikama, nije imala spiner
nisan je improvizacija na terenu od obicne deblje zice ( ima zgodna fotka izbliza)
hvala na komentarima
ako nekog vrijedjaju oznake na maketi, molim admine da izbrisu cijeli topik
nemam namjeru provocirati

matilda

skroz fini "zrakoplov"...
kokpit si bas lepo sredio, a kamuflaza je za 10.
nisu ti ni detalji izostali, stvarno super maketa.
a sto se tice oznaka, toliki kukasti krstovi po forumu pa nikom nista...

stevan

djos & filip

Odlican rad, ovo bi bilo lepo videti uzivo :)
Kamuflaza je odlicna, detalji u kabini sta reci, sjajno.....voleo bi ovo da probam u 1:72  ;D

Pozdrav

Ovo je samo hobi, ovo je samo hobi, ovo je samo......

Slider

Quote from: Skyrider on 02-12-2013, 21:51:13
Sad jedno "hmm" pitanje. Jel ima neko ko je radio Bf.-109 "Zrakoplovstva NDH" kako oni kazu ? i jal moze link  :)
kaj ti treba? podaci o farbanju ili bas maketa?
probaj potraziti na www.maketarstvo.net

Slider

#8
Quote from: djos & filip on 02-12-2013, 21:56:50
Odlican rad, ovo bi bilo lepo videti uzivo :)
Kamuflaza je odlicna, detalji u kabini sta reci, sjajno.....voleo bi ovo da probam u 1:72  ;D

Pozdrav
pa probaj..... :caooo malo stirena, malo balze, ljepilo i vozi Misko.....treba ti samo malo dobre volje, svatko to moze...

flanker

Ma i ti si bre lud čovek... :bravo
U početku će biti teško, ali će zato kasnije biti još teže.

Kerber

#10
Hm...da moze svako da ovako napravi maketu, bio bi ih pun forum a bogami i neke prodavnice...
Ja bar ne spadam u ovakve majstore, ali bih voleo da imam zivaca i ruku za ovako nesto.

I ne bih da maketarstvo posmatramo kroz dnevnu politiku, tako da mislim da ovo nije neprikladna tema. Valjda uzivamo u maketama, a ne u ideologijama vezanim za oznake...Onda bi svaka Luftwaffe, US, RAF i ostale oznake na avionima/tenkovima ovde, bile nepozeljne?

Sandman

Taman posla da se briše topik - nema razloga za to.

Veoma dobra samogradnja, sviđaju mi se detalji, pogotovo ono što je Warhawk primetio na nosu aviona.
Takođe si lepo dočarao "terensko" farbanje u ratnim uslovima.

Slider

#12
Quote from: Sandman on 03-12-2013, 15:25:34
Taman posla da se briše topik - nema razloga za to.

Veoma dobra samogradnja, sviđaju mi se detalji, pogotovo ono što je Warhawk primetio na nosu aviona.
Takođe si lepo dočarao "terensko" farbanje u ratnim uslovima.

tnx
pa poslikao sam pravu, nesto je slikao kolega ( meni je najbliza utva 20 km od kuce) - to je sto se tice detalja
a kamuflazu ram radio po nekoliko fotki i filmicu...jedino sam desnu stranu morao pretpostaviti jer nije bilo slika...
sve je na pravoj bilo farbano sprejevima
detalja je moglo biti i vise obzirom da je dosta velika, ali imao sam rok pa nije bilo previse vremena za perverzije  :P

boom.boom

DA SE BRIŠE CEO TOPIK!!!! I ONAJ PREDHODNI TAKOĐE :rtfm! Dok se bre ja mučim sa tamijom i hasegavom :cry vidi ti njega samo?! Napravio gospodin čovek utvu u samogradnji, pih, ništa to nevalja :uaaa! Od sad da se zna-ko hoće da pravi makete i kači na kutak nema da pravi ovakve maketarske bravure i kompleksira ostale maketare s dve leve ruke ili tako neke!!!
A i glupo je bre. Pa gde tu sad ima prostora za kritiku, zajedljivost, čangrizavost...i ostale svima nam drage stručno-nestručne komentare? Šta sad, mislim, ovde mogu da stavim samo sto :god :god :god :god :god... Bez veze, ;) zar ne?
"Nije važno šta se radi, vazno je da se preteruje pa će negde već da izbije!"....Miksi-"GYM-Š"

Slider

#14
Quote from: boom.boom on 03-12-2013, 19:20:38
DA SE BRIŠE CEO TOPIK!!!! I ONAJ PREDHODNI TAKOĐE :rtfm! Dok se bre ja mučim sa tamijom i hasegavom :cry vidi ti njega samo?! Napravio gospodin čovek utvu u samogradnji, pih, ništa to nevalja :uaaa! Od sad da se zna-ko hoće da pravi makete i kači na kutak nema da pravi ovakve maketarske bravure i kompleksira ostale maketare s dve leve ruke ili tako neke!!!
A i glupo je bre. Pa gde tu sad ima prostora za kritiku, zajedljivost, čangrizavost...i ostale svima nam drage stručno-nestručne komentare? Šta sad, mislim, ovde mogu da stavim samo sto :god :god :god :god :god... Bez veze, ;) zar ne?
heh  :cry
ma odi na onaj forum i vidi u radu - opce nije tesko.....
reci sebi ''ja to mogu'' i kreni...nece ti prva ispast ovako, nije ni meni, al peta, sesta, sedma ce bit ovakve
a prva ce ti bit super, kakva god ispadne- jer znas da si ju sam napravio...pa uzmes kavu, cik, sjednes, i divis se sam sebi.... :bravo