p-26 peashooter

Previous topic - Next topic

krajton

Počelo je kao opuštanje, ideja mi je došla igrajući WarThunder


I jeste , uživao sam...
Malo sam hakerisao i našao sam podatak koji mi je bio potreban ( WWII opsesija, moja  :super )
capt. Jusus Villamor 10. i 12. decembar 1941, avion je učestvovao u borbama u WWII

Moj skromni doprinos
Prvi put sam neke tehnike upotrebio, očekujem kritike i komentare















I da, izvinjavam se zbog loših fotografija, nije mi baš najbolji fotoaparat a svetlo nikako da namestim


Warhawk

Dosta uspeo rad.
Zatege mi deluju malo predebelo, a ona vertikalna od antene je malo previše povukla ovu što ide od "grbe" do repa.
To se rešava postavljenjem prvo te velike glavne, njenim zatezanjem pa ovlaš postavljanjem te vertikalne.
'Once you get locked into a serious Model Master enamel collection, the tendency is to push it as far as you can.'

krajton

mislio sam da su toliko debele. procena na osnovu ove slike



krajton


Warhawk

Ne možeš procenjivati debljinu na osnovu crteža. Crtež je uvek donekle stilizovan (paneli i sajle su pojačane da bi se bolje videle u štampi)
'Once you get locked into a serious Model Master enamel collection, the tendency is to push it as far as you can.'

kapetan

Kolega, prijatelju, brate,...ja tu ne bi ništa više pipo, savim je ok. Svaki sledeći biće bolji!

Pozdrav!

djos & filip

Stara maketa.....kalup iz mojih decackih dana :)
Odlicno si to "kompletirao", zatege po meni nisu extremno predebele, mozda samo za nijansu deblje, da su ofarbane u bilo koju boju sem crne delovale bi tanje.
Interesantna kamuflaza.....sve u svemu lepo uradjena maketa.

Pozdrav

Ovo je samo hobi, ovo je samo hobi, ovo je samo......

Kerber

hehe...maketa iz mladosti/ludosti.
Uvek je lepo da se vidi ovaj pikavac, inace jedan od prvih, ako ne i prvi operativni jednokrilac sa sakrilcima...
Ovo su oznake sa Filipina, jer je to, koliko se secam lekcija iz maketarske istorije (a mozda i gresim), jedino ratiste gde su omirisali borbu ?
Neobican je u ovom ratnickom odelu, navika je da se vidjaju iz perioda zutih krila i kricavih boja...Meni se puno dopada!

krajton

Da, jedino ratište , Filipini

Sixth Pursuit Squadron, December 1941
Batangas Field , Philippine