MiG 19P, Bilek 1/72

Previous topic - Next topic

Janjic

Konačno sam ga završio. Od ovaranje teme, maketa je "u radu" 236 dana! Nikad duže nisam radio ni na jednoj! Reklo bi se da, nakon ovoliko dana čojek ima baš nešto extra da pokaže, ali nije tako. Mislim, ja sam zadovoljan ali mogao sam i bolje. Maketa je baš zahtjevna za rad i traži puno vremena. Prerade koje sam radio povećale su rad na maketi za cca 30%. Ako nekog interesuje ovde je tok pravljenja makete http://www.maketarskikutak.com/index.php/topic,16242.0.html
Pokušao sam da napravim "P" verziju. Koliko sam uspješno to obavio vi recite. Na maketi sam imao mnogo muke oko dekala. Bilekovi dekali su pucali u vodi, tako da su petokrake od drugih maketa. Neke sam morao i rezati da bih dobio ovu veličinu. E sad, broj na nosu nije taj koji ni trebao biti i zbog toga se može reći da je ovo "what if". Umjesto broja "42" trebao je biti "21", ali moje kljakavo rukovanje dovelo je do pucanja dekala.
Ova maketa me baš ugnjavila i jedva sam čekao da je završim. Par puta sam pomislio i da odustanem, ali eto nisam.

Hvala vam svima na savjetima i podršci!

MiG 19P
(fotografije standardno loše)













Eto toliko što se tiče makete. Još da uradim MiG 9 i 17 i svi su to od MiG 3 do Mig 21.

Slobodno iznestie svoja mišljenja kakva god ona bila!

Pozdrav,
Mladen.
凸(¬‿¬)凸

milan78

Nije to lose ni malo,borba je dovela do finog finalno proizvoda.Meni je  :super!Stajanka isto super.Nikad ne odustaj iako je panj maketa....inat pobedi!!! :cheers
Instagram-Peacockscaleworx

Miroslav Š.

http://www.maketarplus.com/
2024. - godina borbe protiv nesklopljenih maketa!

KuKLiNsKi

odličan, ljep parking i sve :)

Pedja

Мени се чини да си један од ретких који је успео фотографијама да поквари суд о самој  макети,обично макетари постижу супротно и фотографијама "извуку" из макете максимум,то наравно важи до првог, уживо ,виђења. Дакле , мој закључак је да је макета педантна и са доста дорађених  детаља (и сам сам је радио и знам колики је мазохистички подухват из ње извући нешто што личи на МиГ-19) ,који се на лошим ,мутним фотографијама једва назиру.Мердевине,стајанка и агрегат, одлична детаљи.
Све у свему, одличан рад.

Skyrider

Uspeo si da izvuces MiG-19 iz onog komada plastike sto se prodaje kao maketa. Brevo :) Ja sam slicnu borbu imao sa (da ne poverujes) starijim bratom, Mig-15, takodje od jedne fenomenalne firme - KP models.
Maketa je blago receno, katastorfalna, ali jednom ce da odleti u Mr.Muscle pa ce da se radiii. Tako da i ja otprilike znam sta si uspeo, s toga skidam kapu  :violin

Goran A.

Super MiG a i magla jos bolja! Bravo!

Nemsy_29

Odlicno si se izborio sa ovim panjem  :)


Janjic

Ljudi hvala na lijepoim rječima  :)
Maketa je za izbjegavanje, ali kad niko nije napravio ovog ljepotana u 1/72, nema druge nego krpiti Bileka   :headbang
Fotografije su takve, jbg, nisam baš vičan tom poslu, pa izvinite :violin
凸(¬‿¬)凸

Tomcat

Once upon a time, when men were men, and you could tell a Tomcat guy by the size of his forearms; before LANTIRN, big motors and bombs...

Janjic

凸(¬‿¬)凸