SB2C-4 Helldiver 1:72 Academy

Previous topic - Next topic

Slider

Ne znam , ali neki avioni/makete su jednostavno baksuz

Prvi kojeg sam radio kao klinac ( airfix) mi se rastopio na radijatoru- tada sam skuzio da ideja ubrzanog susenja boje na radijatoru nije pametna. Al dobro, imal sam 10 godina 8)

Drugi( isto Airfix ) sam kupio bez jednog kraka elise...ajd, smandrljo sam ga u neku dioramu srusenog

Treci ( nije cetvorka, nego helerov dvokrilac, ali isto Heldiver ) mi je gotov pao na pod prilikom slikanja i razletio se u hiljadu pm

pa sam nadobudno kupio novog Academija

Kaj rec- maketa je strava i uzas- ubacis samo malo boje i ljepila u kutiju ( kita ne treba), protreses i ispadne super maketa...
Zaista, maketa je prva liga, nesto najbolje kaj sam vidio u 72
kompletan kokpit, jedan, drugi - jedino sto treba su remeni na sicevima, izbusiti dvadesetak 0.5 rupica na strijelcevoj tureli i to je to
Sitnicavci ce jos mozda kupit novi mitraljez, ali nije cak ni potrebno

Ali ono kaj me zaprepastilo su dekalito u cetrdeset godina nisam vidio :shock:  :shock:  :shock:
dakle, obrezes dekal, stavis u vodu i stavis na maketu
on izgleda ko da je pol centimetra debel, sjajan ko pesja j...a
ne mozes ga namjestit, zalijepi se cijanofiksom za podlogu
e sad dolazi ono najbolje - kapnes vode da ga pomaknes, pincetom sa siljatim vrhom pokusas zahvatiti dekal, ALI
zahvatis neku prozirnu foliju koju odlijepis s dekala- ispod ostane dekal, kojeg vise nikako ne mozes maknut s mjesta....
ps nije da nisam maknuo papir s dekala  8)

jel se to kome dogodilo?? ili sam nekaj propustil novog???

onda sam odustao kad sam nekoliko dekala ruiniral, i napravio ovaj SF- stavio druge rundele, 4 broja osam i to je to
sad je to neki genericki helldiver....
Ispalo je kak je ispalo, vec duze vrijeme ne dopustam da me hobby frustrira, pa mi je i ovak bilo zabavno.....a ovaj ide u kutiju i u podrum k ostalima  cekajuci da dobijem na lotu  i napravim vitrinu.... :D














milan78

Pehovi se desavaju,s tim sto je ovo prelepa ptica.Veoma dobar rad,nek' je genericki.Jedino sto se sa desne strane vidi neki beli okvir oko rondele.Da li to moze bojom ili necim da se sanira....ja bi ga stavio u prvi red police! :cheers
Instagram-Peacockscaleworx

zolle

Super ti je ispala "zver", samo kad si vec stavio ovu belu na vertikalcu (VB-3 eskadrila), trebao si da se snadjes nekako i za brojke, 100 pa na gore  :think Sa ovim osmicama nebi smeo da ima  ovu belu na vertikalcu (VB-17 eskadrila). Jesi rekao da je ovo sad neki genericki Helldiver, ali steta je za ovako lepu maketu ne odraditi do kraja kako treba  :super
Dokon mozak, djavolja igracka !

Skyrider

Jos Dauntless i Avenger i eto ti US NAVY :) ... dodas lovacku avijaciju i de' ces vise :D Dobar nema sta !

Slider

Quote from: zolle on 24-12-2013, 22:19:17
Super ti je ispala "zver", samo kad si vec stavio ovu belu na vertikalcu (VB-3 eskadrila), trebao si da se snadjes nekako i za brojke, 100 pa na gore  :think Sa ovim osmicama nebi smeo da ima  ovu belu na vertikalcu (VB-17 eskadrila). Jesi rekao da je ovo sad neki genericki Helldiver, ali steta je za ovako lepu maketu ne odraditi do kraja kako treba  :super
znam, zato sam i reko da je bez veze....razmisljam mu prebojit taj bijeli rep....

Slider

Quote from: Skyrider on 24-12-2013, 22:55:10
Jos Dauntless i Avenger i eto ti US NAVY :) ... dodas lovacku avijaciju i de' ces vise :D Dobar nema sta !

u osnovi imam sve kaj se tice us navy, fale mi curtiss Seahawk ( hidro) , vindicator, banshee i panther...

i jos 22 nesastavljena hellcata ( dva imam u kutiji, nekoliko sastavljenih)  i 8 avengera ( jedan u kutiji) - za USS Belleau wood :headbang

Kerber

Sad, sta je, tu je....nabavi negde decale i sredi to. Grehota da ovako dobra maketa cami u tmini...
A decali....nisu samo Academci takvi....Hasegawa decal mi se relativno skoro raspao u vodi, a ovo sa odvajajucim filmom sam imao kod Italerija, Revella i Tamiye...Nema veze sto je ime zvucno, ako su losi decali a sav trud na maketi je zbog njih...ode lepo sve u propast....
I sam slabo stojim sa americkim kodovima i brojevima,  mucim se tako godinama za Corsaira da nadjem makar brojke, ali, mrka kapa.

Goran A.

Nisi mnogo promasio, u toj kamuflazi bilo ih je bez brojeva, bilo ih je i jednocifrenih ali bez onog na trupu i belog polja na vertikalcu. Ispravljivo ako imas volje. Naleteo sam na 4, 5 i 7 po analogiji postojala je i osmica. Mozda se i fotka nadje.

Slider

u osnovi najjednostavnije je naci ili izrezati dve jedinice pa ima 118...ili prefarbat rep.....vidit cu u kutiji s dekalima....ali sutra sigurno ne, imam neke druge stvari za slozit :-)

Warhawk

Moćno avionče, moćna maketa. Nikad neću shvatiti zašto vrata Academy Helldivera nemaju opciju da se urade zatvorena (bez kasapljenja)...

Quote from: Slider on 24-12-2013, 21:37:38
jel se to kome dogodilo?? ili sam nekaj propustil novog???

Ništa ne propuštaš, Academy dekali su garant najgore djubre koje možeš naći u kutijama savremenih maketa. Čak i stari Amodel i ICM dekali (često skloni raspadanju u vodi) bolje ležu i zadaju manje muka. Način da se ovo izbegne u Academy maketama je kupovina njihovih "Special edition" maketa. Njihov Special Edition Helldiver sadrži Aviprint dekale, koji su u samom vrhu po kvalitetu.
Maske i ecovane flapsove da ne pominjem...  ::)
'Once you get locked into a serious Model Master enamel collection, the tendency is to push it as far as you can.'

Jovac

Maketa ti je lepo ispala , ali ti fale stensili . Bez njih ova maketa deluje dosta jednolično . Potrudi se da ih zalepiš , kada sam ja radio ovu maketu stensile sam lepio dva dana . Pozdrav .

Slider

Quote from: Jovac on 25-12-2013, 22:28:36
Maketa ti je lepo ispala , ali ti fale stensili . Bez njih ova maketa deluje dosta jednolično . Potrudi se da ih zalepiš , kada sam ja radio ovu maketu stensile sam lepio dva dana . Pozdrav .

ajd procitaj tekst :lol
imam stensile i crnu i bijelu varijantu, al nema sanse da ih idem stavljat

btw, ofarbo sam ono bijelo na repu, sad vec bolje izgleda

flanker

Da nije trebalo boje da budu varijante plavih? Ovako deluju kao neke sive?? Jel to tako treba ili sam samo u zabludi?
U početku će biti teško, ali će zato kasnije biti još teže.

Slider

nisi u zabludi - boje su intermediate blue i semi gloss sea blue Gunze MrColor
malo su tamnije(mrvicu) od Humbrolki, trebao sam ih malo posvijetliti, ali u principu su ok
mozda je do slikanja, monitora, suncevih pjega... ;)