Mig-21BIS 1:48 Italeri

Previous topic - Next topic

dragos

Evo i mene posle dužeg vremena da okačim nešto.Zalutao sam među avione,pa rekoh mora da bude Mig-21.Maketa je Italerijeva,prepak Academy,stencile sam stavio ruske,dekali LH,doradio sam samo vazdušne kočnice prednje-prebacio od Eduarda,rezervoare i rakete od Eduarada.Sijaju se poneki stencili,nadigao ih je lak,pa nisam uspeo da ih doteram baš.Ovo mi je druga maketa aviona u životu.Kao i uvek radujem se komentarima,iako su loše fotke.










flanker

Sasvim fino. Ne sviđa mi se granulacija na izduvu. AIM-9 na našim avionima...to beše neki test??
U početku će biti teško, ali će zato kasnije biti još teže.

dragos

Kopija AIM-9,modernizovani R-13m (AA-2 Atoll).Da,šaren je izduv ispao,uživo je malo bolje.

guster

Iako nisam ekspert za avione, meni se dopada.
Izduv jeste malo cudne boje, a i vash nije isao preko dekala pa su to detalji koje bih popravio.

kapetan

Kolega, ja mislim da ti lažeš da ti je druga maketa aviona,... šala! Meni je odličan, preshading I wash naročito!
Pozdrav, Bojan!

dusko

Sasvim pristojna maketa mozda eto malo izduv bode oci ali ovako jako lepo i uredno.

Nemsy_29

Odlicno je ispao migonja, fino i pedantno. Jedino ti se potkrala jedna greska, bocna stakla vetrobrana trebaju da budu pod pravim uglovima a ne zaobljena pri vrhu  :)

milan78

Ima ih sa obe verzije vetrobrana,i u nasoj avijaciji.A takva je i maketa.Dobar je rad!Nisam 48mas ali ga pravim sigurno ubrzo.
Instagram-Peacockscaleworx

dragan_mig31

Meni se svidja jedino sto mi kvari izgled je onaj vidljiv spoj gde se prednji deo trupa spaja sa zadnjem.Nisi to resio bas najbolje a i panel koj tamo prolazi je mnogo dublji i tamniji od ostatka maketa.

dragos

Quote from: Nemsy_29 on 27-12-2013, 22:02:55
Odlicno je ispao migonja, fino i pedantno. Jedino ti se potkrala jedna greska, bocna stakla vetrobrana trebaju da budu pod pravim uglovima a ne zaobljena pri vrhu  :)
U pravu si,BIS-K ima ta stakla pod pravim uglom,A BIS-SAU ovaj stariji tip,zaobljeni.Italeri daje ovaj zaobljeni,pa nisam prepravljao.Bolje je praviti SAU,ali moraju antenice da se rade.Hteo sam da stavim stakliće od Eduarda,al kad sam probao,samo sam se nasmejao,koliko su različitih dimenzija.
Quote from: dragan_mig31 on 28-12-2013, 14:08:08
Meni se svidja jedino sto mi kvari izgled je onaj vidljiv spoj gde se prednji deo trupa spaja sa zadnjem.Nisi to resio bas najbolje a i panel koj tamo prolazi je mnogo dublji i tamniji od ostatka maketa.
Da,lepak je tu malo izvrištao, al nije mi se dalo da gitujem/urezujem.Ima još nešto,cela sekcija grbe treba u delu gde se spaja sa repom da ide malo gore,a spoj sa trupom da se gituje.Ja sam je zalepio za trup,ali fali milimetar,pa kvari utisak.

Nemsy_29

Mozda si mogao, tj mozes i dalje da samo ofarbas taj deo pod pravim uglom, nece se mnogo primecivati  ;)

zobo

Lepo uradjen migonja. Svaka cast.