A6M3 Zero 1/48 Tamiya

Previous topic - Next topic

vlajko&marko

Bilo je  krajnje vreme da i ja zapocnem nesto novo  :)
Ovog puta Japanac
za pocetak slike delova  :zvizduc





Imam ovde mnogo nedoumica koje cu resavati u hodu
toliko za sada
Vlajko

vlajko&marko

#1
Banzzzajiiiii
Poceli radovi na Dzapanezeru
Kabina skoro gotova ,malo sam je ozicio tek toliko da nebude monotona i izbusio sam ripe na sedistu


gotov i poklpac motora


i za sada na kraju nameravam da ozicim motor

E sad jedno pitanje za iskusne
Kabina u koju boju ? U sastavnici stoji metalic blue a po netu sam video dosta u green

Skyrider

Ne znam cime farbas, ali izvesna boja je Interior Green, po Humbrolu 226. :)

Kerber

I Mitsubishi i Nalajima su ih farbali u zelenu...interior green, verovatno je HU.226 taman, ali se medjusobno malo razlikuju...cini mi se da je Nakajimina vukla vise na zuto...
Imao sam neakd Gunzeove ali su otisle u ...pa nemam brojeve....progooglaj malo, ima fantasticnih radova na Hyperscale ...
Prostor za tockove i poklopce su kod Mitsubishija isle u metalik plavu...na boju aluminijuma su nanosili prozirni plavi lak kao zastitu, noge su gloss crne.. Ponegde su i felne takve ali, opet pogledaj po netu...ima ih i u aluminijum boji i zelenkastim nijansama. Sedista najcesce samo aluminijum, komandna tabla ili crna ili isto u interior green..ima dosta razlicitih u farbanju...
Srecan rad!

Goran A.

@Skyraider
Bas toliko jednostavno i nije.

@Vlajko
Kad vec pitas za boju, bitno je da li je Hamp koji radis proizveden u Mitsubishiju ili Nakajimi.

Priblizno odgovarajuce pa uporedi sa onim sto se moze naci kod nas:
Mitsubishi - AeroMaster Mitsubishi Interior Green
Nakajima - Gunze Sangyo 50

Kokpiti A6M uglavnom nisu skroz jednobojni ima tu jos i crne, i crvenkastosmedje antikorozivne.

Skyrider

@AG02- Ako ne ide na takmicenje sa Zero-m, mislim da je suludo sitniciti oko nijansi interior green ...

Goran A.

@ Skyraider

Vidis, mi to ne znamo pa je neki red da mu odgovorimo sto preciznije a on neka odabere da li ce sitnicariti. Pogresno je misliti da se samo takmicarske makete rade detaljno a ostale ofrlje.

Ne mislim da je sitnicarenje odabrati odgovarajucu boju iz vec postojeceg programa sa trzista.

Skyrider

Ja se izvinjavam ako sam uvredio prisutne clanove na forumu, ali smatram da Hu-226 nije ofrlje boja.

Kerber

Nisam je video u zivo, ali verujem na rec...imao sam tu Gunze 50....Humbrol tada nisam imao, a ni sad, ali cu verovatno kupiti ono sto ima blizu, kad zatreba...za '72 koju ja radim, nije velika razlika...Meni vise rade humbroli, jer mogu da ih lako mesam  ili osvetljavam...za Gunze to malo teze ide, bar meni.

Goran A.

@ Skyraider

Nije tesko uveriti se, podataka na internetu danas ima dovoljno - od dostupnih fotografija kokpita preostalih aviona i pronadjenih ostataka koji jos uvek u nedirnutom stanju leze po muzejima pa do gotovog materijala istrazivaca i entuzijasta koji su imali mogucnost da sve to prouce i predstave nam da ne lutamo. Google je tu, pa ko voli...

Nekakve evidentne razlike ipak postoje i neko se potrudio da to utvrdi sto je pribliznije moguce, bez obzira sto su sve su manje-vise slicne. Meni je potpuno svejedno sta ce ko i iz kog razloga upotrebiti na svojoj maketi.





Lykos

Evo jos jedna verijanta ,Mr.COLOR 126 Cockpit Color Mitsubishi.

vlajko&marko

Hvala svima  :cheers
neke stvari od ovoga sam znao ali nisam bio siguran 100%
Imam jos jedno pitanjce  ;D
Po cemu tj. kako razlikovati Zeroe proizvedene u Mitsubishiju ili Nakajimi?  :think

Goran A.

#12
Veca vidljiva razlika je u liniji razgranicenja izmedju gornje i donje boje na trupu. Kod Nakajime linija se penje prema horizontalcima akod Mitsubishija ide duz donjeg dela trupa do repa.
U pitanju su jos razlicita farbanja kabine, unutrasnjosti prostora za trap, nogu trapa, poklopaca, velicina belog prstena na hinomaru, kamuflazne boje i jos kojecega.

vlajko&marko

@AG02 Hvala na objasnjenju :cheers

vlajko&marko

#14
Mislim da sam zavrsio radove na motoru
jos samo da zavrsim i sa farbanjem


krenuo sam i sa farbanjem kabine kabinu sam farbao sa Hu-226

toliko za sada
P.S ako nesto ne valja vicite da ispravljam oma