F-8 CRUSADER USAF - 1:72 Italeri

Previous topic - Next topic

sezan

Evo i ova je gotova.
Maketa nije baš najsjajnija za rad,malo skripi kod uklapanja i konkretno na mom primerku ,kalup je malo popustio ,pa je skoro svuda po ivicama stvorena stepenica..
Rodiš mečku dok ispraviš tu njihovu brljotinu ,pa tek onda možeš da startuješ sa sklapanjem..
Kako god,nekako je završih ....U kokpit sam ubacio rezinsko sediste i samogradnjom izdetaljisao malo...
Ostalo je se iz kutije..Farbano Revell bojama i lakirano revell matt lakom..
Dekali iz kutije , solidni...Wash grafit i malo šminke Tamijinim setovima D i B..
To je to.
Hvala na pažnji...evo sličica...

:cheers






"Smart you must be... Try not. Do or Do not... There is no try"-YODA

dragan_mig31

Meni se bas svidja :) odlicno izgleda.

Skyrider

Bas lepo odradjen, licno jedan od drazih mi lovaca "The last gunfighter"  8)

Tomcat

Posto sam iskustvo sa ovom maketom, znam kroz sta si prosao  ;) Odlicno izgleda na kraju... Samo, mala ispravka, nije USAF nego NAVY  ;)
Once upon a time, when men were men, and you could tell a Tomcat guy by the size of his forearms; before LANTIRN, big motors and bombs...

sezan

Hvala na ispravci. JA to po navici ...
Nije nešto ispala posebno ,ali eto ...stajala je nezavršena duže vreme pa reko da je završim...
Za sledeću ću da imam valjda malo više inspiracije..
Idemo dalje...
:cheers
"Smart you must be... Try not. Do or Do not... There is no try"-YODA

KuKLiNsKi

odličan  :) sviđa mi se tako bez ne-realnih crnih panela i sličnih stvari
flapsi su u kutiji odvojeni ili si rezao?

sezan

Hvala..
Osim rezinskog sedišta ,sve je iz kutije ...
:violin
"Smart you must be... Try not. Do or Do not... There is no try"-YODA

Slider

radio istu, poludio totalno...tako da svaka cast kaj si ju zavrsio, ja sam par puta bio u iskusenju da ju zavitlam u zid...
jedino kaj imam primjedbu je boja- koja je to siva?? jer bi morala bit light gull gray, a ona vuce na smedju, a ne na plavu...( Hu 129)

medico

nisam neki fan  mlaznjaka  ali ovaj mi se baš dopada !
Vro lepo urađena maketica , možda je preshading malo jači tj vidljiviji na donnjaci ali sasvim ok . Jedna zamerka odlazi na mesto uklapanja krila i trupa , mislim da si taj deo trebao jače naglasiti većim zazorom ili jačim wash-em da se stekne utisak da se taj deo pomera.
Što se boje tiče ...gledam jedan restauriran primerak sa USS Midway slikano u različito doba dana boja ide od sive do smeđe.

Goran A.

Ta LGG ima svoj specifican smek ali ako nije bilo originala moze i ova.

sezan

hvala svima na komentarima.
uglavnom se slažem sa ocenama.
boja mi je bila diskutabila. Nije mi se svideo "izbor" iz sastavnice pa sam je sam pravio kolko se secam od revelovih boja...
JA imam još jednu "problematiku" a to je crni prajmer koji uvek koristim pa kad hocu da dobijem neku nijansu moram da posvetljijem dobro..
Dosta sam raznih fotografija gledao i meni se čini takodje da su koristili nekoliko nijansi.ovu koju sam ja radio svakako možete naći na crusejderima iz tog perioda i više mi se svidjala nego ona žućkasta siva...
Moguće da sam pogrešio što sam to uradio ali svesno sam rizikovao...


"Smart you must be... Try not. Do or Do not... There is no try"-YODA

Goran A.

Dobru boju su ti ponudili.
Moze se reci da je to jedna nijansa sa tri razlicita naziva. Nomenklatura je tekla ovako:

-1959 do 1965, ANA 620 Non Specular Light Gull Gray
-1965 do 1971, ANA 620 Light Gull Grey (ista boja kao i prethodna samo sa kracim nazivom)
-1971, FS 16440 Light Gray skoro da nema razlike u odnosu na prethodnu osim po sjajnosti.





Tomcat

Sa Revell F-14 koji se takodje farba tom bojom, dat je odnos boja I koje Revell boje treba mesati da bi se dobila Gull Gray, a jos jednostavnije je bilo uzeti Humbrol 129  ;)
Once upon a time, when men were men, and you could tell a Tomcat guy by the size of his forearms; before LANTIRN, big motors and bombs...