Trumpeter 1/72 JGSDF Type 61

Previous topic - Next topic

Sandman

Nakon rada na maketi Chi-Ha, dobio sam inspiraciju da uradim i nešto modernije japanske tenkove. Seriju sam započeo sa tenkom sa početka 60-ih godina - Type 61.



Za sada sam sklopio i polepio sve točkove, i odradio sitne kozmetičke zahvate na hullu...



Pošto su periskopi bili dati kao rupe, a unutrašnjost ne postoji, rešio sam da ih zatvorim komadićima stirena, s tim što sam ostavio malo prostora ka unutra, tako da će Kristal Klear/Clearfix preko zafarbanih ovih delova dati efekat staklića...



Nastavak radova uskoro...

Sandman

#1
Proteklih dana sam se pozabavio gusenicama - lepo naležu i potrebnog su obima, jedino malo čudno reaguju na superlepak - ne hvataju ga iz prvog pokušaja! Nakon odlepljivanja i nanošenja novog sloja superlepka sve ide kao očekivano....



Na prednjem delu hulla je postojao zazor između donje i gornje ploče, te sam ga popravio trakicom tankog stirena...





"Kuke" za podizanje poklopca na gornjoj ploči su bile odlivene kao "popunjena" plastika - poprilično nerealno - te sam ih odsekao i napravio nove od bakarne žice...




Sandman

#2
Gornji i donji deo hulla sam zalepio, i počeo polako da dodajem sitne detalje.

Cev topa sam sklopio, a vrh cevi i bočne njegove delove zabušio mikroburgijama...




Sandman

#3
Kuke na krajevima sajle za vuču su date kao izliven detalj na gornjem delu hulla, i to veoma loše i "plitko" (detalji zaokruženo crvenom bojom na slici), te sam rešio da ovaj detalj odradim iznova....



...uz pomoć malo istanjenog sprua i komada metalne folije sa poklopca Nescafe.. problem rešen!  :)



Verovatno ću samo ove kuke da zatopim u Mr.Surfacer da se vežu za spru (nisam ništa lepio već samo dobro stegao pincetom), a kasnije ću da ih superlepkom spojim sa koncem koji je Trumpeter dao za izradu sajle, i na kraju da to pozicioniram na maketi...

Sandman

#4
Zalepio sam farove i zaštitne "rešetke" preko njih, a sklopljena je i kupola sa topovskom cevi. Tragovi gitovanja na kupoli svedoče o veoma gadnom uklapanju polutki...

Kupoli ću naknadno još malo srediti teksturu čelika pomoću razređenog gita i četkice za zube...




Sandman

#5
Kupola je gotova - na kraju sam samo od papirne maramice natopljene Kristal Klearom razređenim vodom napravio platno oko mantleta. Ovde je maramica već polusuva, tako da su neki delovi postali providni i nazire se plastika na kupoli...




Sandman

#6
Svi delovi konačno polepljeni...





naprskan je i prajmer - crni Cosmos sprej...


Sandman

#7
Započeh farbanje kamuflaže sa akrilnom Gunze H72 Dark Earth, da bih odlučio da odradim i drugu boju pošto se prva već osušila dovoljno da mogu da manipulišem maketom tokom rada... Druga boja je isto akrilna Gunze, H320 Dark Green....






Sandman

#8
Dekali zalepljeni i zaštićeni slojem Future-a...






Sandman

#9
Odrađen wash slikarskim uljanim bojama, cirada na mantletu na kupoli ofarbana u braon boju, a palo je i finalno lakiranje semigloss mešavinom...








zamorano

Ufff.... Do sada perfektno, i ovaj i 74-ka. Ne bi im ništa falilo da ih već sad proglasiš gotovim.

Pozdrav!

Sandman

Ima još dosta detaljčića da se ofarba :) + prašenje pigmentima