Su-33 (Hasegawa Eggplane)

Previous topic - Next topic

zamorano

Može jedna opuštena praznična maketa?



Ovo je zamišljeno da može da se sklopi i bez lepka ali se delovi zbog toga uklapaju toliko tesno da ponegde i ne legnu do kraja. Međutim, to i nije toliko loše kao što zvuči, ispostavilo se da je lakše olabaviti spoj tamo gde je tesno nego zapušavati rupu kad je suviše labavo.



Jedina nezgodna stvar po pitanju makete je farbanje, na ovaj karikirani trup je malo teže nacrtati nešto što liči na pravu kamuflažu. Probao sam da iskopiram jednu zanimljiviju varijantu sa (ako se ne varam) Su-37, nisam baš pogodio boje ali pošto je u pitanju igračka ne brinem se. Boje su Model Master MiG-29 svetlo siva (najsvetlija siva koju sam imao, mislim da bi trebalo da je još svetlija ali ne bela), Gunze H67 (RLM 65), i Humbrol 96 (probao sam prvo Humbrol 91 koja je malo bolja jer je tamnija ali suviše zelena - ova je možda suviše svetla i suviše plava). Metalik boje su Italeri Steel akrilna mešana sa crnom i plavom - kao što se vidi na slici, pigment je jako krupan mada nije toliko upadljiv kada je boja čista.

Dekali su najvećim delom iz kutije, broj na nosu je sa Italerijevog MiG-29 1/72 a broj na repu iz Italeri/Dragon-ovog MiG-29 1/144 (čija petokraka je identične veličine kao dekal iz kutije, izgleda da je rep u 1/144 a kabina je negde oko 1/32 :o).











Slike toka izrade su na photobucketu.



Srećna nova godina!

Ćomi

Vrlo sladak "grbavac" !!!
Nisam jos imao priliku da se uzivo sretnem sa nekim od ovih maketa ali sam sada bas siguran da cu ih potraziti !
pozz,
Ćomi
No signature.

Kerber

Osvezenje u malom paketu!  ;D
Zabavio si se, a to je i bitno!
Bogami, ja se takodje zabavljam gledajuci ovo cudo...lepo odradjeno, nema sta.
Pozz!