Fw-190A-8 Maj. Heinz Bär 1/48 Dragon

Previous topic - Next topic

Suhoj

Evo prvenca za ovu godinu, avion koji pocinjem sve vise da volim u idealnoj razmeri
Sama maketa odlicna za rad iako dosta stara, bilo je pravo uzivanje raditi
Meni se jako svidja a evo da podelim i sa vama
Sve sitne greske su produkt neznanja iz ove oblasti posto sam navikao jetove da radim do sad :)
Antenu nisam razvukao posto nisam siguran kako bi to ispalo pa da ne zabrljam nesto


















Sandman

Točkovi ti nisu postavljeni kako treba, ispravi to obavezno jer je to najupečatljiviji detalj na Fw190.

Farbanje i finiš su već uobičajeno dobri za tebe, samo malo pažnje obrati na ovakve detalje kao što gore spomenuh...  ;)

Suhoj

Da da evo sad mi i na OMF-u rekose sredicu to svakako  :cheers

zolle

Osim trapa ... "butcher bird" ti je bonbona  :super Namestaj taj trap kako treba, odma` !
Dokon mozak, djavolja igracka !

Suhoj

Evo ga sredjeno po kratkom postupku :)
Sad moze da prodje?


Kerber

Hmmmmmmmm...kazu da je ovo trebalo da bude A-7 verzija..ne A-8. Navodno...po knjigama....Pominju se ovaj "za izlozbe" sa brojem pobeda na repu u i radni br.23, na kome je presao 200 pobeda...ko ce ga znati....svedoci su odavno mrtvi. >:D
U tom slucaju lici, ali, A-7 je bez pito cevi na vrhu desmog krila (dao si mu vec jednu na levom kod spoljnog topa i to je to), a nema ni onaj rezervoar za MW50/gorivo, kao bojler, pa mu ne treba onaj okruglasti panel na stomaku, iza krila. I pitanje je za spoljne topove, dal' ih je skinuo....Za to je trebala specijalna dozvola, mada je kao komandant, imao neka prava da budzi svoju "sprint" verziju....Ima tu jos prepravki, ali su minorne, pa te ne bih zamlacivao da se bacas u posao. Ovako, najefikasnije je da se otfikari pito cev pri vrhu desnog krila....
Ako se ipak odlucis da ostane u A-8 verziji, skidaj ovu cevcugu kod levog spoljasnjeg topa i to je to.
Sam rad je odlican, cisto i uredno...ja tu nemam zamerke. Boje i tufne su po meni bas taman.

Sandman

Ovako je ok, ali daj koju fotku spreda - Fw190 ima specifičan ugao stajanja nogu stajnog trapa - veoma ukošene ka unutra kad se gleda spreda.

(izvor slike HyperScale članak)

Suhoj

Hvala za informacije Kerber :)

Ukosio sam malo trapove pogledao sam na par fotki kako izgleda  :)

kapetan


medico

treba još da popraviš !
zamenio si noge stajnog trapa ! leva na desnu i obratno, zato je verovatno i pogrešan ugao točkova a one vođice amortizera br 3. na slici svakako idu sa zadnje strane neoge a ne napred kao kod tebe ...vidi sliku

http://img.photobucket.com/albums/v637/tango35/Fw190A-2MLG.jpg

štap antena od FuG16 radija u korenu levog krila trebalo bi da bude povijena unazad a ne unapred , wash-ni rupe za izbacivanje čaura ...da dobiju dubinu a trimere na eleronima i elevatorima  farbaj crvenom