Francuski vitez / Miniart 1/16

Previous topic - Next topic

Ćomi

Evo i ovo da se zavrsi.
Sad, fali plocica i to, lako cu dodati tu slicicu naknadno-ali radovi na figuri su gotovi.
Zakljucak - vise puta pomenuto - izbegavati ovu figuru.
Zakljucak 2 - vrlo sam zadovoljan konacnim rezultatom :)
Manje vise sam sve ispricao u radu, sada slede slicice.

Ovo je otprilike pozicija u koju figura gleda. Takva je pozicija lica.



I onda u krug.

 

 

Pozz,
Comi
No signature.

head bgd

Ko o cemu baba o ustipcima. A da ti lepo promenis misljenje pa posetis sa ovim figurama neke izlozbe a? Da ovo vide i ljudi koji ne posecuju forume. Prljanje za 10-ku. Nadam se da cu ja ovo videti vec u ponedeljak? Posto znam koliko si se patio sa ovim , a i imao sam prilike uzivo da vidim neke etape izrade, mislim da si izvukao maximum iz krsa od figure. Svaka cast.  :mjetal

Kekso

Quote from: Ćomi on 11-01-2014, 00:43:35
Zakljucak - vise puta pomenuto - izbegavati ovu figuru.

Ja bih rekao, izbjegavati Miniart 1/16 figure općenito. Imam jednu na radnom stolu pa znam što pričam  ;D, ali ne morate se složiti samnom.
Inače, sve je odlično, Jedino me oči malo bodu, mogle su i bolje... nadam se da ne zamjeraš  :cheers

milten

Lepa promena polozaja ruku u odnosu na polozaj "iz kutije".
Kad sam ja ovog radio, desna noga mu je bila nekako kraca pa sam morao da na podlozi pravim ispupcenje na zemlji da figura ne bi bila ko krivi toranj u Pizi. Na slemu nije bilo mogucnosti da se zakace sva ova pera pa je radila busilica i dvokomponentna Tamuya puty. Bilo je jos nekih stvari ...
S druge strane plastija vrlo meka i lako je seckati....
Lepa izvedba u svakom slucaju. Bravo.
MK "Narednik Mihajlo Petrovic" Nish
http://nmpnis.wordpress.com/

Ćomi

#4
Hvala drugari !
@head bgd - zbog lepih reci cu se potruditi da ti dobacim ovo za live view :) Sto se izlozbi tice-uzasno sam samokritican i dok ja ne budem potpuno zadovoljan, nema nista od izlozbi  :deadhorse

@Kekso - drago mi je da jos neko kaze da je ovo dramaticno.Da ne bude da kukam bzvz.Elem, cela ta njihova serija sa vitezovima je 80% isti kalup, noge, ruke...Drugacije kacige, dekali, oruzje i cepaj...Ma djubradija... :P
I kaci tog tvog da vidimo, sta cekas  :)

@milten - hvala kolega ! Nesto te nema sa figurama kao onih godina ? I ovome su noge u šlusu ali sam pozicijom torzoa ispeglao malo.Sto se polozaja ruku tice, ovo je jedino sto sam ja video kao normalno, inace bi ruke bile duze 30% nego sto treba :cry Ni na ovom slemu nije bilo mesta...Nisam imao makro objektiv da slikam - ja sam zabusio rupu, pa unutra spenadlu, pa sva tri pera super lepkom zalepio, podravnio spoj, pa i tu ubusio rupu u koju ulazi ona spenadla sa slema. A onda sam sve umotao koncem, pa opet ulepio super lepkom...Tako da izgleda onako-izistinski  ;)

Pozz,
Ćomi
No signature.

Galland

Ćomi svaka čast  :mjetal
Kompletan utisak je odličan  :super
:cheers

Kekso

Quote from: Ćomi on 12-01-2014, 23:12:26Da ne bude da kukam bzvz.Elem, cela ta njihova serija sa vitezovima je 80% isti kalup, noge, ruke...Drugacije kacige, dekali, oruzje i cepaj...Ma djubradija... :P
I kaci tog tvog da vidimo, sta cekas  :)

Nemam viteza nego Spartanca, ali kao što kažeš, figura je ista kao i njihov atenski hoplit... samo su kaciga, štit i oružje različiti.

milten

Quote from: Ćomi on 12-01-2014, 23:12:26
@milten - hvala kolega ! Nesto te nema sa figurama kao onih godina ?

Druga cerka + World of Tanks .... ::)
MK "Narednik Mihajlo Petrovic" Nish
http://nmpnis.wordpress.com/