1:72 Italeri KFIR C-2

Previous topic - Next topic

dragan_mig31

Zdravo.Maketu sam radio ono 10-12 dana.Lepa i dobro poznata maketa tako da necu da ulazim mnogo oko to kako se maketa sklapa posto je to svima koji rade 1:72 jet dobro poznato.Produbio sam svaki panel posto je italerijev kalup vise nego dotrajao pa se paneli skoro i nevide.Kokpit sam malo doradio poneki dugmic instrument poluga i naravno pojase i rucke iza izbacivanje.Tankove sam uzeo od hasegawinog kfira a takodje i dekale.Bombe i MER su iz hasegawinog seta USAF naoruzanja.Farbanje je agama i gunze a prljanje svedeno na minimum.Sve ostalo je iz kutije :)




















milan78

Instagram-Peacockscaleworx

Milutin

mnogo lep.svidja mi se kamuflaza,kako je odradjeno naorzanje  i kokpit,kod nekih italerijevih mora da se doteraju paneli da bi bio ,,pristojan",odlican je  :super  :bravo poz

kapetan

Bojenje odlićno! Čist rad! :super

Mikoyan29

Pedantan rad, nema sta!
E bas odlican si!  :lol
MK "Oluj"


Tomcat

10 dana???? Auuuu, omatorio si  ;) Salu na stranu, super je, posebno ovi trouglovi ostavljaju utisak, bar na mene  :)
Once upon a time, when men were men, and you could tell a Tomcat guy by the size of his forearms; before LANTIRN, big motors and bombs...

zolle

Dokon mozak, djavolja igracka !

slavco 83

Sve Izraelske avione meni su odavno privlacne za rad upravo zbog ovakve kamuflaze,ali Kfir mi je posebno dragi,daje mu smek ona konfiguracija naoruzanja.Jako dobro je ispao,pa ajde sad uradi neki avion iz starijih generacija Uragan-a,Mistery...



Sandman

Fino izgleda, deluje mi da si na ovom baš pogodio nijanse kamuflaže.
Sviđa mi se što ga nisi prljao - wash sasvim lepo ističe linije panela.

Zanimljiva je ova konfiguracija bombaluka - nisam do sada viđao (tj. zagledao previše) ovoliko bombi na centralnom delu Kfira.

dragan_mig31

Probao sam da vedering svedem na minimum a da vise radim sa postshejdingom.Na maketi ima nekoliko nijanse obledele boje ali trudio sam se da je efekat na kraju bas suptilan i da se mnogo ne primecije.Sto se tice bombe nosili su oni svasta.Ima mnogo slike po netu gde se vide iste ili slicne konfiguracije naoruzanja.

matilda

Odlican!!!
jako mi se svidja, sa ovim si sve nekako potrefio, I boje , I naoruzanje ...
kako si izveo trouglove, to je cini mi se prskano?
Koje zi boje koristio za zutu u trouglovima?

stevan

dragan_mig31

Hvala Stevane.Trouglove sam prskao a maskirao sam od oka gledajuci slike.ZUta je tamiya enamel zuta mat.

Boki

Prelep je. Skoro smo komentarisali kako uspevaš da u hiperprodukciji održiš jako visok kvalitet. Svaka čast. :super
Planiraš li možda i F-21? Bio bi lep dodatak kolekciji. ;)

Baldrick: Don't worry, my Lord, I followed DaVinci's instructions to the letter.
Blackadder: Even if you can't actually read.
Baldrick: That's right, but I have done a lot of Airfix models in my time.

dragan_mig31

hvala ti Boki :) Razmisljam o f-21 vec duzeg vremena.Imam i dekale i maketu.Ali pre toga cu C-7 i ako uspem naci dekale C-1 :)