Academy P-38 Lightning, 1/48

Previous topic - Next topic

mcaslav

Evo malo da skinem paučinu sa teme... Raduckalo se koliko se stiglo, evo kratkog izveštaja o pomaku:

Reče Gaša da je sedište malo veliko, pa sam napravio novo, po uzoru na Eduardovo... Pored sedišta tu su i poklopci rezervoara za gorivo, kao i nova instrument tabla. Prethodna (rađena po uzoru na Eduardovu) je potpuni promašaj...   :headbang



Kada se skocka, sedište izgleda ovako:




... a instrument tabla ovako:



Točkovi su, konačno, privedeni kraju...




Na krilima izvedeni zakivci...




... a na repnim gredama zatvorene rupe kod hladnjaka.



Flapsovi izrađeni od stirena i prilično privedeni kraju....




Sve primedbe i sugestije dobrodošle....

:cheers
Ništa nije toliko neizbežno kao greška na koju je došao red!

Pedja

Без речи и даље, волео би` и ја овако, када би` умео.
Једно питање, ови точкови главног трапа имају две шаре,намерно или случајно,у шта,искрено, сумњам.

komoras

isto pitanje kao i Pedja  :think

plus dodatno:

da li si točkove sam modelirao pa odradio tehnikom 3D štampe?
ScarfaceOne

★★★★★
★★★★★


komoras @ instagram
komoras @ scalemates

mcaslav

Prvu verziju točkova je modelirao moj drug Nemanja Đorđević, na čemu sam mu jako zahvalan. Naredna dva ili tri kompleta sam radio sam, nema smisla da maltretiram čoveka...
Za modeliranje koristim skečap (i s majonez :) ) (http://www.sketchup.com/), izuzetno je jednostavan i intuitivan, brzo se uči i daje odlične rezultate. Čak se predaje u osnovnim školama...

Poslednja verzija točkova je posledica guglanja i nabasavanja na članak: http://www.novosti.rs/vesti/naslovna/reportaze/aktuelno.293.html:359753-Muzej-vazduhoplovstva-na-rubu-opstanka gde se lepo vide dva točka lajtninga - sa različitim šarama!


(Fotografija preuzeta iz članka)

Ništa nije toliko neizbežno kao greška na koju je došao red!

Pedja

Tако сам и претпоставио,код тебе нема грешке.....сем оне на коју је дошао ред...  :caooo

Dragan

Sve cestitke za odlican rad!
Mozda ce ti ovih par slika biti od neke koristi:







Samo ne pitaj odakle mi...

mcaslav

Fenomenalno!

Havala puno za fotke, stigle su u pravi čas!

:cheers
Ništa nije toliko neizbežno kao greška na koju je došao red!