La 5 Rewell 1/72

Previous topic - Next topic

Desha12

Eto da se pohvalim jednim radom iz 2013 godine:





Molim za komentare i misljenja.

flanker

Ok je nema tu mnogo detalja, lepa maskirna šema. Jel to ista firma kao Revell?
U početku će biti teško, ali će zato kasnije biti još teže.

Jovac

Veoma lep rad . Bravo .

Desha12

#3
Jeste Rewell u pitanju. Gledao sam  da nijanse boja budu sto vernije originalu. Najvise sam se oslanjao na komentare i iskustva sa foruma a najmanje na bojenje iz Rewell-ovog uputstva. Naravno, isao sam "na kartu" da ni rusi nisu imali standardizovane nijanse bojenja u ratu tako i da sam pogresio nesto mislim da nije strasno. Nisam dobro odradio zaprljanje iza izduvnika gasova i to bih trebao da ispravim. Previse se sija ali to je posledica lakiranja

Janjic

Jednostavno i lijepo  :super
凸(¬‿¬)凸

Skyrider

Skorz lepo odradjen lavochka, samo bi mu mnogo bolje pasovao mat lak, ali to je na tebi :)

Ćomi

Rusi su imali malo drvene malo metalne avione...Onda, po meni, treba metalne delove u semi gloss a platnene u matt da teras...
Znam koliko je to sitno, sam ne petljam sa '72, ali vidi se na krilima da ti je prelaz ostar, negde mek, to kvari opsti utisak...

Pozz,
Ćomi
No signature.

Desha12

Da li si Ćomi mislio da prednji deo ostane sjajan a da deo trupa i vertikalac i horizontalci  budu mat jer pretpostavljam da su oni bili od drveta, a i mislim da ima logike. E sad... da li mogu preci mat lakom preko ovog sjajnog jer se bojim da ako krenem neki tretman skidanja sjajnog laka skinucu i oznake

Ćomi

Moras malo da procackas po internetu, ima referenci svuda...Ume i deo krila da bude od platna...
Nikako skidanje laka-slobodno teraj preko...
Inace se radi lak na lak kada se rade wash ili slicne tehnike...

Pozz,
Ćomi
No signature.

Skyrider

Ma slobodno cepaj lak na lak, tako se i inace radi ;)

anki

Posto ces ga vec doradjivati obrati paznju na ugao nogu glavnog stajnog trapa. One moraju da idu malo ka napred, odnosno nisu pod 90 stepeni na donju povrsinu krila u vertikalnoj poprecnoj ravni. Proguglaj malo slike iz profila i shvati ces.
Obavezno izlakiraj mat lakom ceo avion. Sjajni je previse sjajan. Mozda polu sjajni za metalne ali opet .... nema potrebe. Slabo nesto ima slika da se vidi na Lavocki razlika.

mutayu

#11
Lepa maketa i vredi se potruditi jos samo malo da bi bila jos bolja. Ako je budes doradjivao zameni i poklopce glavnih nogu stajnog trapa. Cini mi se da levi treba da ide na desnu stranu i obrnuto, proveri sastavnicu i fotografije, svakako.
Evo na ovo mislim:




Desha12

Hvala Vam i na pomoci i na sugestijama. Ne mogu da verujem da to nisam primetio. Znaci, nisu pogresno namesteni poklopci stajnog trapa vec je ugao stajnog trapa  potpuno pogresan tj stajni trap "ide" vise ka zadnjem tocku (mozda 75-80 stepeni u odnosu na ravan krila). Druga stvar, gledao sam neke video klipove i slike (mada su jako loseg kvaliteta  obzirom da su iz 40-tih godina proslog veka) i nisam mogao da uocim koji su delovi oplate od platna ili metala (osim mozda horizontalaca). U svakom slucaju ni na jednoj slici se ne vidi da se Lavochka sjaji sto znaci da cu morati da ga "matiram" lakom. Doduse, zivim u maloj sredini gde nema prodavnica boja i lakova kao i ostale opreme za maketare, te cu morati ili da narucim jer u skorije vreme ne planiram put u veci grad. Hvala jos jednom

anki

Samo polako sa narucivanjem. Ima li farbara u tom mestu? Uzmi tamo mat lak neke generalne namene. Mozda ga ima u pakovanju 1/4 L.

Desha12

Ima dosta  farbara ali nisam siguran da li smem da ih koristim a da ne napravim neku stetu.