FW-190 D-9 Academy 1/72

Previous topic - Next topic

Slobo

Hristos vaskrse!

Iskoristih ove praznične dane da privedem kraju ovu maketicu. Preporučio bih je svakom jer se lepo uklapa i ima solidne detalje, naravno u tačnost ne ulazim ali sigurno liči na pravu stvar. Farbana je malo vallejo, malo revelovim bojama, kamuflažu sam radio slobodnom rukom i prilično sam zadovoljan kako je ispala. Pošto je dekal za spiralu na spineru nemoguće postaviti bez njegovog pucanja, odlučio sam se da istu farbam. Nakon nekoliko neuspelih pokušaja maskiranja trakom, najbolje rešenje je ispala uvaljana "zmijica" patafixa, obavjena oko spinera prethodno ofarbanog u belu boju. Takođe, i žuto-crvena traka na repu je farbana umesto dekala. Antena je od najlona za pecanje. Slede slike:



Živeli!

Skyrider

Sta reci, osim da je bez greske. Jako lep rad kolega :)

Warhawk

'Once you get locked into a serious Model Master enamel collection, the tendency is to push it as far as you can.'

flanker

U početku će biti teško, ali će zato kasnije biti još teže.

Miroslav

Vaistinu vaskrse. Nemam reci. Zaista savrsen rad.  :cheers

medico

baš je dobaaaar ! Definitivno bez ozbiljnjijih zamerki , odradio si dosta efekata koji su taman i bez preterivanja.
Propeler mu je čudan ali to je do makete .

Kerber

Vrlo lepa Dora.
Dobar im je "prop"...ove Akademijeve su bas ok, za samo malo detalja su siromasnije od Tamije u '72, al' to sve moze da se doradi bez frke.
Lepo i pedantno.

milan78

Sve stoji ofarban je za 5 i jako pedantno.Jedino spoj levog krila sa trupom ili ima zazor ili je do slike? :cheers
Instagram-Peacockscaleworx

Slobo

Hvala svima na komentarima!

@milan78: nije u pitanju zazor već mali "stepenik" na tom spoju, jer je krilo ispalo malo tanje u odnosu na koren na trupu na koji naleže pri sklapanju, to mi je promaklo.

Pozdrav!