Tigar I i Tigar II

Previous topic - Next topic

Dachapbg

Quote from: Dachapbg on 20-07-2014, 11:56:22
Ne, ne druze ! Imam strpljenja, ali logicno je da se malo deprimiras kada se posle dosta truda i vremena ulozenog u kamuflazu desi nesto neocekivano.
Pokusavam da dodjem do informacije zasto se to desilo.... jer bolje je spreciti nego leciti :)

KuKLiNsKi

ako ti se boja skida kao žvaka znači da nešto ne valja s njom,  ako je sa bojom sve u redu može se jedino skidati u tvrdim ljuskicama nikako kao žvaka, ili nije do kraja suha ili je pra-stara to če neko iskusniji znat

Dachapbg

Skinula se u jednom delu kao zvaka kada sam skidao traku. Bila je suva boja. Rece mi Tripko da maskirne trake prvo zalepim na par mesta dok malo ne popusti (tipa na prst, drvo....), pa tek onda na tenk.
Idem da kupim finu smirglu, pa cu da probam taj deo ponovo da odradim. Nema predaje ! :)

kapetan

Koliko sam shvatio, kao prajmer si koristio revell sivu a onda preko vallejo akrile,...To neće da može! Da si radio obrnuto, to jest na akrilni prajmer uljane boje ovo se nebi desilo . Vallejo akrili traže i prejmer istog proizvođača. Zbog toga ti je ovaj gornji sloj sve tri boje kompaktan ali se nije vezao za prajmer. Inače šame bojenja mi se baš sviđaju!
Pozzz, Bojan!

Dachapbg

Evo me ponovo :)

Koristio sam pravi prajmer, a ne enamel boju. Ponovo sam ofarbao, nije se boja oljustila :) 
Odradjen sloj gloss-a, sledi wash, dekali .....

Dva pitanja
1) Posto vecina tenkova ima rotirajucu kupolu (pricam o maketama), verujem da kada se stavi top u odgovarajuci polozaj vise ne treba okratati kupolu jer u suprotnom renda boju okolo. Prvi put sam na par mesta iskrzao boju bas okretanjem ofarbane kupole....   dakle ne okrecete kupolu na zavrsenoj maketi (iz dosade ili cega vec) ?

2) Sajle me muce. Ima li neka fora da se na jednostavan nacin dobro odrade, ili mora sve po PS-u ? Tanke su, komplikovane za bojenje itd.
Dosta bi mi olaksalo posao ako ima tehnika da prenebregnem tu muku.




rodeo

#20
Mozes malo smirglom da istanjis plasticne delove koji drze kupolu za telo tenka kao i zljebove gde to pasuje pa nece da grebe.

Sajle ofarbaj odvojeno airbrusem pre nego sto zalepis na maketu ili cak pazljivo cetkicom ako su vec zalepljene.

Edit: Zaboravih da kazem da su ti super makete  :cheers
Pravda za Gigu, oranzada za trolove.

zamorano

#21
Stvarno ti dobro ide, pedantno... Eventualno probaj malo bolje da uklopiš gusenice, čini mi se da su se malo raštelovale? Ako uopšte mogu da legnu.

Šta te tačno muči sa sajlama, koliko vidim nisi ih još montirao? Ako ih radiš erbrašem, onda što reče Rodeo - pažljivo :). Ali ta sitnurija može da se radi i četkicom - čak nije loša kombinacija da uradiš kakav-takav osnovni sloj erbrašem, onda ti je dovoljan tanak sloj četkicom za doterivanje. A one svejedno ne treba da budu uredne ni jednobojne, tu ima pomalo i rđe i masti i prašine i prljavštine i masne prašine i rđave prljavštine i tako dalje ;). Meni je taj deo koji ti sledi i najzanimljiviji - šaranje, mazanje, teksture, prljanje, senke, ogrebotine... Tu treba raditi lagano i pažljivo, zagledati rezultate svakog koraka pre nego što se napravi sledeći. Bar u idealnom slučaju - u realnom, koliko ko izdrži :).

Pozdrav!

Dachapbg

Evo par fotografija. Veci deo je gotov.  Gusenice treba da se boje, i da se zaprlja tenk odozdo. Sajle cu odraditi uskoro. Treba i cekic da ofarbam koji je na tenku :O Jos nisam, a lakirao sam sve. Mitraljez takodje dodajem.
Nadam se da je ovo pretposlednji post. Ispalo je dosta bolje nego sto sam ocekivao. Weathering je zaista sudbonosan za izgled makete :D
Sajle i ostale stvari sada lepim superlepkom na maketu ?

Hvala na savetima :)







guster

Kec mi se bas svidja,
odlicno je ofarban.

KuKLiNsKi

meni se dvica više sviđa :)

guster

Da li mi se cini ili nisi zabusio cevi?
To svakako moras da uradis, steta da ostane nedoradjen tako upadljiv detalj.
Ja bih im dodao i rucice i alke na kupoli, jednostavno je,a popravlja utisak.
Dvojka cak i ima neke, ali nisu probusene pa je to minut posla(dve na prednjem i jedna na zadnjem delu kupole).

zamorano

+1 glas za bušenje cevi. Uzmi neku burgiju od par milimetara i sredi je, nije teško a bitno je pošto je suština tenka u toj rupi :).

Ne znam da li nameravaš još da se baviš prljanjem, ta prljavština na jedinici se malo razmazala? Ako si radio uljanim bojama onda može lako da se popravi, pošto boja može da se oživi sa malo razređivača (samo pazi da ne preteraš ako je uljani lak ispod, da ne razredi i njega). A ako je lak akrilni, možeš da probaš dot filtering... Udariš sitne tačkice raznih (uljanih!) boja (siva, narandžasta, bela, crna...) pa onda razmazuješ i skidaš višak dok ne dođeš dotle da se jedva vidi. Ovako nešto:

http://haggismodels.blogspot.com/2012/09/hasegawa-b5n2-kate-part-6-weathering.html

Inače, sve ostalo - bombona.

Pozdrav!

Dachapbg

Ipak cu jos par slika pre kraja da nakacim :)

Cevi cu da busim cim nadjem burgiju koja je toliko mala. Nadam se da ima neko od mojih komsija.
Na akrilnom laku je radjen wash uljanim bojama, tako da cu i razmazan deo srediti.  Alke sam dodao, kao i sajle. Jos cekic i lopatu na keca, jos malo da uprljam gusenice, i matiram ga.






Ovo su mi inace druga i treca maketa ( prva i druga oklopa) koje sam napravio od kada se drzim nekih uputstava. Jako sam zadovoljan.
Ne racunam makete koje sam pravio kao klinac, lepio sam ih oho lepkom itd :D

KuKLiNsKi

zašto si na tajgeru prefarbao prednje lampe na neku tamno sivu?

Dachapbg

#29
Nemam pojma (mozda kao plasticna kapa preko svetiljke) 
U koju da je prefarbam ?
Mislim svetiljka je to...