Zvezda La-5Fn 1/48

Previous topic - Next topic

Pedja

Почео рад на овој макети пре неког времена, напредак је слаб, али рекох, да га поделим са вама и тако покренем и сопствену мотивацију за радом која је на најнижем нивоу у последњој декади.. :uaaa.

Морам да кажем да макета и делови изгледају сјајно и да Звезда одлично ради свој посао у последњих неколико година. Расклоп је доста компликован и нисам сигуран како ће се све уклопити до краја, чим будем сазнао, јављаћу.
Мало слика почетка радова...





Делови рама само спојени, потребно је пребрусити ивице.



Мотор је врло детаљан и може се и отворити. Мени се чини, да нећу отварати никакве поклопце и поред силних детаља јер ће битно нарушити линију самог авиона, иначе и поред доста детаља потребне су интервенције на мотору.



Толико за прво јављање, интензивно истражујем боје Совјетских авион у 2СР и већ видим неколико недоумица. Спољња камуфлажа би требало да буде две сиве тамна и светла и светло -голубије плава одоздо. Унутрашњност,   светло сива , једино што би било добро као помоћ, да ли је на авионима  из овог периода прајмер на металним деловима био у руској цинк хромат варијанти  (АЛГ-1)?

KuKLiNsKi

samo živo, maketa izgleda super... zvezda radi punom parom
pratim  :)

Jovac

Super maketa . Pratim sa velikim uzivanjem ,

mos

Mozda ovde mozes da nadjes nesto od informacija :
http://mig3.sovietwarplanes.com/colors/1943-45-fighters/1943-45.html
Zanimljiva maketa, jedva cekam dalji napredak! :cheers

relja

Napravio sam ovu maketu za poklon pre nekoliko godina.
U pravu si, treba da se obrusi rešetka kokpita.
Moj savet je, zbog silnih delova i sklopova koji se na kraju i ne vide - dobro proveri "na suvo" uklapanje ove rešetke sa trupom, motor, oblogu motora....
"Nema te sportske aktivnosti niti seksualnog uzdbudjenja koje može tako da ubrza rad srca i podigne pritisak kao saznanje da je jedan deo makete u radu - nestao"

medico

Peco, lepo izgleda ta Zvezda ! Da nemam onoliki štek maketa, verovatno bih ozbiljnije razmislio da je pazarim uz to i mene 
Smara te konstantne nedoumice oko boja i šema za ruše ww2....

matilda

Super maketa.
ja sam nabavio I taj I la 5.
vidim da si mu pravio rashladna peraja po cilindrima I glavama na motoru, ta maketa to nema.
kako si to uradio?
pogledaj samo I sipke podizaca ventila, kao da imaju malo flesa.
samo navali, cekam da vidim napredak.

Stevan

Pedja

Quote from: matilda on 27-07-2014, 19:27:27
pogledaj samo I sipke podizaca ventila, kao da imaju malo flesa.

Хвала на савету,ионако је било предвиђено за замену, једини проблем ,ништа од ових детаља мотора неће бити видљиво,сем на овим сликама.







Размишљао о техници фарбања мотора и редоследу фарбања делова. Отприлике ће на сцену ступити древне кинеске вештине,писање 3. тома Британике на власи косе...четкица и лупа.


Pedja

#8
Мали експеримент. Покушао методом "соли" да симулирам коришћено седиште. Како вам се чини?











Нашао сам негде да је као основна боја за метал код руса била  АЛГ1,чини ми се, које је жута, преко ње је била боја кабине,сиво плава,отуд и на овом седишту две боје (линк: http://mig3.sovietwarplanes.com/colors/internal-colors-primers/internal-colors-primers.html)

Goran A.

#9
Dodaj još malo sive na naslon, kao što je na pretposlednjoj slici. Inače je dobar efekat.

robbief

Na pretposlednjoj slici je bas dobar efekat. Sjajno.

Pedja

ПУЖЕВИМ КОРАЦИМА се приближавам крају овог пројекта.... :caooo


relja

E, sad dolazi žurka (znam, sklapao sam ovu maketu): dobro proveri ukpalanje polutki trupa sa ovom rešetkom.
"Nema te sportske aktivnosti niti seksualnog uzdbudjenja koje može tako da ubrza rad srca i podigne pritisak kao saznanje da je jedan deo makete u radu - nestao"

Kerber

Bas dobro napredujes.
Efektno je ovo sa sedistem i konstrukcijom u kabini.
Ocekujem i zavrsnicu u ovom maniru. :D

Pedja

кабина пре склапања,последњи поглед...



Склопљен труп ,додата крила и остало. Проблем налегање трупа и крила, додао танак стирен како бих попунио рупу.


На сликама сада видим да ми је десно крилце мало "побегло", мораћу да поправим.

Мотор мучитељ, срећом невидљив детаљ на готовој макети, труд се НИЈЕ исплатио. Још се ради.



Толико за данас ,хвала на гледању.