МиГ-15 Бугарског РВ - Едуард 1/72

Previous topic - Next topic

PELE

Поз,

Прошле године ништа нисам спремио за НГ Куп али ћу се потрудити да ове године буде другачије... ово радим и себи за душу ( 2 у 1  :cheers ), мада није ни чудо - МиГ-оња од мене опет...

Набавио сам пар комада, сви су "викенд" издање али је искрено боље дати 300 дин више и узети ово фенси паковање, лепше су ознаке а и маске су ме одушевиле, ецерај такође. Додаћу још један сет ецераја са флапсовима и поклопцима трапова - превасходно дизајниран за КП али будући да су тачни - послужиће у потпуности ! Радих Ерфикса давно ког сам исто спремао за те зимске дане пре 2 године и њиме сам такође одушевљен иако није тачан - изгледом више личи на МиГ-17 али се склапа феноменално. Хтео сам да радим овог ког радим сада, плави 65, међутим, предомислио сам се... овога пута не јер већ имам једног маскирног.

Планирам пар отворених панелчића, спуштене флапсове, отворену кабину, неке стварчице у самоградњи... укратко - малу диораму. Нађох данас постоље које ми одговара, 15х15 и биће таман, сцену још морам да разрадим али у принципу имам комплетну идеју.

Што се макете тиче, немам шта да замерам. Уклопио сам кокпит на суво, труп такође и могу само да им честитам ! Мада макету сам купио чим је изашла, тада је калуп још био свеж и није био истрошен, видећемо оне остале макете које сам узео пре пар месеци...

Ево машине :




А и макете : ( код мене сва писма и језици - глобализација је чудо...  :naughty )





За сада само фотке незапочете - иначе сам пре пар сати одрадио кутију предњег трапа и започео кокпит, обећавам да ћу вас извештавати редовно !  :cheers

M@rio

Lepo, lepo... Vidim ja da će i to biti još jedan u nizu opakih MiG-onja koje si nam prikazao i pokazao. Jedva čekam da vidim napredak kod ovog! Nego šta bi sa onim Zvezdinim bis-om, đe' je ba' zapelo?  :pilot
M@rio

milan78

Instagram-Peacockscaleworx

PELE

Quote from: M@rio on 18-09-2014, 15:16:45
Nego šta bi sa onim Zvezdinim bis-om, đe' je ba' zapelo?  :pilot

Немам инспирације, не могу ја то на силу... нисам ништа забрљао, не бригај...  ;D

:cheers

M@rio

Pele,

Kad si ti u pitanju ne ''brigam'' uopšte! :cheers

Samo se ti inspiriši, ovo je ipak hobi! :pilot

Pozdrav,

Mario
M@rio

PELE

Морам оног твог КП-а да урадим, хтео сам њега у овим ознакама али ће ипак носити ознаке Вијетнама, мада можда буде и наш, Р верзија... ко зна, има времена...  :cheers

Сутра фотке !  :cheers

PELE

Обећао - испунио...

Није било превелике муке да се мало поиграм са самоградњом јер ми је то најслађи део - тиха музикица у позадини и ради се полако. Држао сам се фотографија које сам имао  и мислим да је довољно детаља, с обзиром да долази ецерај који ће употпунити све, вош и остале стварчице.

Све је стирен, нисам имао супер лепка при руци па су сви каблови такође од истог материјала, мада да будем искрен, нисам љубитељ лепљења бакарних жица јер понекад у непажњи остану трагови лепка, тешко се скидају а и неуредно ми доста делује, тако да се држим овога.

Предња кутија трапа је такође прошла третман. Утиснути су и ривети по белој површини где належе гума, остаје да "ископам" благо удубљење и додам неке опруге - њих ћу на крају јер се фарбају.



Да извину млађи чланови али све је легло као дупе на ношу !






'Се виђамо опет...  :cheers


PELE

Добро вече свима...  :caooo

Данас сам малко радио на отворима, највећи проблем јесу били рамови и одузели су ми заиста доста времена да све прецизно исечем као прво, затим ишмирглам и доведем до стања у коме се налази сада.

Могао сам једноставно да исечем отвор и да са унутрашње стране трупа, залепим рам... међутим, изгледало би смешно и с једне стране, фан размере јер би сам поклопац био онда дебео негде око 30цм, што је ван памети - једино ако није скривени летећи тенк...  ;D

Мали је авион а још мања размера за ово, мада одувек сам хтео ово, баш на 15ици, тако да ми није тешко пало...








Надам се да се виђамо у скорије време... !  :caooo

milan78

Samo teraj da ne stanes ko sa 21com....vidim volis dorade koje i ja volim ali prvo da se nagledam onih boljih pa da pokusam i ja!Skrecujem i ja ali ovoliko ne.Bravo! :cheers
Instagram-Peacockscaleworx

PELE

Quote from: milan78 on 21-09-2014, 21:10:54
Samo teraj da ne stanes ko sa 21com....vidim volis dorade koje i ja volim ali prvo da se nagledam onih boljih pa da pokusam i ja!Skrecujem i ja ali ovoliko ne.Bravo! :cheers
[/quote

Хвала !  :cheers

Радим и њега али слабо јер немам инспирације, чекам да се врати све у нормалу што се те макете тиче па да наставим... ову завршавам сигурно, једино ако се не деси нешто успут...  :caooo

KuKLiNsKi

svaka čast,  od čega su bjeli kablovi? grijana plastika?

Adrijano1776

Svaka čast...
Samo gledam, uživam, snimam i još k tome sam pripremio kokice..
Samo dalje tako..prva liga

Milutin

Ako ovo bude na Novogodisnjem onda nek  se konkurencja pazi.... Samo napred  :super ,pozdrav

PELE

Не паузирам, малко сам био у фрци и искрено, мислио сам да сам потпуно промашио верзију авиона...

Бугари су имали преко 90% бисева али први који су стигли, били су класични... овај је међу првима дефинитивно, фотке које сам нашао разбиле су све сумње, добро је...  :cheers

Завршио сам све отворе, рамови су постављени и могу да се посветим другим детаљима, ово ће сада ићи брже... надам се !

Настављам са радовима ! Следећи пут много фотки, обећавам !






:caooo