Westland Wessex (Italeri 1/48) 29.1.

Previous topic - Next topic

Santacruz

Evo, skoro još malo, pa če biti u prajmeru. Ne znam, koliko sitnih jedkanih djelova če preživjeti farbanje.













Stigao je i set za sklapanje rotora..

milan78

Instagram-Peacockscaleworx

matilda

Mnogo lepo a I u razmeri je.
majstorija, nema sta...
ja bas nesto I nisam obozavatelj tih ruznih engleskih kanturina, ali stvarno je maketa bruka & sramota kako je dobra.

stevan

dragan_mig31

Odlicno izgleda.Jedva cekam da vidim farbanje :)

boom.boom

Ovo jedva čekam da izađe iz rerne :bravo!
"Nije važno šta se radi, vazno je da se preteruje pa će negde već da izbije!"....Miksi-"GYM-Š"

Santacruz

Evo me! Po pregledu literature pala je odluka, koji če biti ovaj Wessex. Verzija HU5 (WS-58 )

Ovaj


Primer


OD farba


Gloss lak, sada su dekali na redu - i to če potrajati.

Santacruz

Evo dekali su gotovi. Kombinacija Italerijevih i Xtradecalovih. Italerijevi su samo stencili, jer ne postoji još aftermarket opcije, malo su veliki, ali šta je, tu je.








milan78

Instagram-Peacockscaleworx

ypow

Veliki naklon! Odusevljava me ovakav nivo
pedantnosti i preciznosti!

gasha

Brutalna mašina, svaka čast. Jedino si mogao malo da mu posvetliš panele da dobije malo na živosti ali to je stvar ukusa.  Farba i dekali su legli ekstra,  :super

guster

Ima li nesto ruznije od tog helicoptera?
Rad vrhunski, izgleda ko 1/1.  :god

Santacruz

Na kratko:
poslje dekala semigloss, tri različite vrste filtera, semigloss, wash, semigloss.
Weathering sam namjerno napravio veoma lagan, jer su ove grdosije bile dobro servisirane. (po informacijama ljudi, koji su jih održavali, jednom mjesečno su jih oprali i premazali sa hidrauličnim uljem - zato je toliko gloss)
Sad me čeka izrada malih djelova (antena) i još nekih drugih stvari...













guster

Slazem se da lici, ali meni je mosrki slon bio prva asocijacija  ;D.
http://mediad.publicbroadcasting.net/p/krcb/files/201311/male_elephant_seal_profile.jpg
Dilema je samo da li je ruzno lep ili lepo ruzan.

zamorano

U svakom slučaju lepši (bogami i realističniji) od originalne mašine na poslednjoj fotki... Majstorski urađeno.

Pozdrav!