Bf 109G-6 WGr-21 Revell 1:32

Previous topic - Next topic

Lud13

Pozdrav

Novi Revell Messer u 1:32 konacno zavrsen. Uklapanje manje vise bezbolno iako na pojedinim mestima jako cudan rasklop. Nije me nesto posebno namucila maketa osim zaista kriminalnog spoja poklopca elise i gornjeg dela krila iz dva dela. Na ostalo nema sta da se prigovori . Ipak mislim da je stara Hasegawa laksa za rad mada je Revell u nekim detaljima bolji ali sa obzirom na razliku u ceni i dostupnosti ipak stavljam Revell ispred.
Sto se tice mog messera odabrao sam JG53 masinu baziranu u Villa Orba u Italiji 1943 god. Od naoruzanja ima Eduardov set WGr-21, inace koriscene za razbijanje bombarderskih formacija. Sema tipicna za 43 god RLM 74/75/76. Ovde sam prvi put probao malo vise da ostarim maketu  ali mislim da nazalost nisam bio bas nesto ubedljiv, bice bolje sledeci put.





















i jos par komada

Lud13


Warhawk

Što se ostarivanja tiče, meni sasvim dovoljno. Fleke od izduva su i bile najupadljivije na 109kama.
Pitanje u vezi spinera: Postoji li fotka ove mašine gde se vidi da je u pitanju bela trežina, a ne spirala? Za većinu ostalih iz te jedinice sam pronašao da su imali spirale  :think
'Once you get locked into a serious Model Master enamel collection, the tendency is to push it as far as you can.'

Kerber

po meni - odlican Messer!
Sve potaman...neke iz te jedinice sam vidjao na fotkama i sa ovakvim i sa total rlm70, sa kupom u beloj boji i spiralom na spineru, pretpostavljam da je razlicit period...spirale su uvedene kao manje/vise obavezne , za presretacke jedinice, u drugoj polovini '43...
Izvor - Aircam aviation series No.43....Me109 in Luftwaffe and finnish service...

medico

sjajno , prosto ne znam šta bih zamerio ... u stvari imam  ;D razvuci antenu u 1/32 to ti dođe 'pod obavezno' , odradi i wash preko panela gde je decal !
preporuka, bar za ove krstove na krilima u toj razmeri a i zbog efekta realističnosti probaj da farbaš maskama www.shop.maketar.com cene za domaćetržište su mnogo povoljnije

Smajser

Odlicno uradjena maketa. Meni se licno svidja kako je zaprljana, posebno spiner. Cije si boje koristio?

Lud13

Ovo su dve fotke koje imam. Kao sto Bane rece to je bio total mix





Sto se antenna tice pokusavao sam par puta da se nateram da ih radim ali nikako ne ide , a najgore je sto sam svestan da je to must do u ovoj razmeri.

Boje su model master sa Vallejo lakovima

Kerber

Za tu razmeru mozes slobodno nit od zenske carape da koristis, super lepak radi posao, a gledao sam na Hyperscale da prvo razbuse mikro burgijama stap kod kabine i onaj drzac na repu...tu propnu nit, zategnu i zalepe...jos da nadjes negde 2 malecne perlice (pitaj zenskinje za savet gde i kako  ;) ) za one njihove izolatore.. i Bog te video!
Mozda moze kapljica onog akrila...Medico , ti radis sa akrilima pa kazi, dal oce i to i kako...


Bojan Ue

Odlicna ptica, meni se jako dopada, kamuflaza, prljanje... Ma nemoj da ti ta antena postane nocna mora, nema razloga, niko nije toliko savrsen da je iz prve razvuce od parceta rama! Ali je u sustini posao poprilicno jednostavan, lakse ide razgrevanje uz svecu nego upaljac, obe su ti ruke slobodne i koliko sam primetio iz sopstvenog iskustva mnooogoo zavisi od plastike koju koristis. Meni je najbolja Helerova plastika, zatim Academy pa sve ostale... Kad razvucem Helerovu plastiku dobijem savrsen valjak na poprecnom preseku a ove druge plastike se nekako spljoste i izdeformisu. A za ove izolatore na antenama dobar je i super lepak u gelu, moze da se dodaje sloj po sloj i sporije se susi od onog klasicnog. Eto, nadam se da sam ti koliko toliko pomogao, srecno u daljem radu!  :super

medico

ja bih na tvom mestu prepisao od Smajser-a ! kupi najlon za pecanje , nađi naj tanji 0.06 ili sl i to je to .
Prvo zalepi na štap antenu super lepkom i pusti da odstoji 30min ili više . Na delu koji je na kormilu pravca izburgijaj rupu 0.5 mm burgijom, provuci najlon a kraj najlona optereti (ja obesim kontrapincetu koja baš jako zategne najlon). Onda kani minijaturnu kapljicu super lepka na rupicu i pusti da odsotji bar pola sata ...skrati višak i gotovo !!!

Lud13

Hvala na savetima drugari..

Probao sam sa najlonom za pecanje I kada sam namestio bilo je ok a onda se opustila zica posle nekog vremena , valjda zbog promene temperature sta znam. Video sam na nekom sajtu specijalnu zicu za sajle tako da mislim da cu to kupiti I da resim taj problem...

Smajser

Preporucujem najlon za musicarenje Boxer Ultra Filament Falcon 0.08mm. Nema sanse da se rastegne. Moze samo da se "nategne" ako ga stavis pored nekog jakog izvora toplote.
U ostalom, tako se i montira. Primenis sve sto je rekao Medico, a kada obe strane uhvati super lepak polako, sa daljini od 20-30 cm prodjes plamenom upaljaca.

Skupi se i utegne se ko prava sajla  :mjetal

boom.boom

Ma zagreješ neko deblje metalno telo tipa turpije šta god (da ima jaču masu) na ringli, plinu, sveći...i onda tako zagrejan predmet podmetneš pod sajlu. Naravno, ne pipaš sajlu, samo zračiš toplotu. Na taj način imaš kontrolisaniji izvor toplote!
"Nije važno šta se radi, vazno je da se preteruje pa će negde već da izbije!"....Miksi-"GYM-Š"

medico

opcija je i ona tzv. ' Mošonska kosa ' ....kupovali smo je u Mošonu, samo ona mora da se rastegne dobro . Kad počinjem maketu ja je rastegnem , opteretim tegom i pustim da visi ...teg + gravitacija odrade svoje dok ja završim maketu ;)

kapetan

Quote from: Smajser on 06-12-2014, 18:42:15
Preporucujem najlon za musicarenje Boxer Ultra Filament Falcon 0.08mm. Nema sanse da se rastegne. Moze samo da se "nategne" ako ga stavis pored nekog jakog izvora toplote.
U ostalom, tako se i montira. Primenis sve sto je rekao Medico, a kada obe strane uhvati super lepak polako, sa daljini od 20-30 cm prodjes plamenom upaljaca.

Skupi se i utegne se ko prava sajla  :mjetal

Gde naći taj najlon?