Corsair F4U-1 1/32

Previous topic - Next topic

neb

Tamiya Corsair u 1/32. Kit je savrsen, kao i sve ostale Tamijine 32-ke. Cela maketa je cist OOB build, bez dodataka sa strane - sto je verovatno steta, ali s' obzirom da mi je stajala poluzapoceta/poluzavrsena vise od 6 meseci, zadovoljan sam sto je u opste gotova.

Kompletno farbanje su Vallejo boje. Izneverio me je Vallejo mat lak koji je suvise izbledeo konacan izgled, mada moram priznati da sam verovatno i ja malo preterao sa njim. Kad je vec ispalo tako kako je ispalo, onda sa probao da napravim prilicno "istrosenu" verziju, sa prilicnom kolicinom prljanja.

Hvala na gledanju i komentarima! (Klik na sliku bi trebalo da je pokaze full size)




































kapetan

Sjajno si ti ovo odradio! Ja sam radio academy 1/48 i priličan je krš!

viper


Kerber

Veoma lep rad. Sam Corsair je meni lep avion, a ovi kosooki su ga priredili - svaka cast.
To ne umanjuje tvoje umece da ga doteras kako valja.
Bravo!

viper

#4
Koje si boje koristio?
ja sam nabavio novi tamiyin 1/32 f4u-1a , pa se dvomim oko miksanja tamiya boja ili gunze

kapetan

Quote from: viper on 26-12-2014, 21:40:01
Koje si boje koristio?
ja sam nabavio novi tamiyin 1732 f4u-1a , pas edvomim oko miksanja tamiya boja ili gunze

http://www.sealmodel.com/product_details.php?category_id=117&item_id=1203

neb

Hvala svima na komentarima!

Sto se tice boja - sve sam radio sa Vallejo-m. Osnova je 71.005 koju sam posvetljavao belom da bih dobio svetliju nijansu, a potamnjivao sa 71.091 da bih dobio tamniju. Medjutim, kao sto rekoh, nisam bas sasvim zadovoljan kako su ispale boje - moguce da Vallejo ima bolju kombinaciju za ovo, a Tamiya je verovatno preciznija tako bih najradje isao sa Tamiyom (ali je nisam imao). Za Gunze ne znam. Ovaj set Mr. Color je, koliko sam uspeo da pronadjem po netu, apsolutno najbolje resenje ako ti je stalo do preciznosti.