I-16 preshading gone wild

Previous topic - Next topic

medico

Polikarpov I-16 Eduard 1/48 je maketa na kojoj trenutno radim , zamišljen je da ide na dioramu ... o tome kasnije .
Izrivetiran i dodato je par panela, uklapanje pristojno ali kao i sve Eduardove makete sa njima sam uvek na oprezu  ::)

današnji airbrush session ...3 slobodna sata i mistična Keltska muzika sa Youtube-a i eto rezultata   :pilot .
Sve su boje Gunze tako ja je sve ovo urađeno za neka 2 sata posla , platnene površine farbane u prljavo belu, metalne sa crnozelenom a žutu i narandžastu sam prvi put upotrebio jer planiram istrošenu/izbledelu zelenu.... videćemo kako će ispasti na kraju.






PELE

Ti si baš imao slobodnog vremena...  :hahaha

Dobra ti je ovo fora, daće odlične rezultate nakon glavnog farbanja !  :cheers

Warhawk

Lepo si razgraničio različite materijale. Ako ti na kraju kontrast bude ipak nedovoljan, možeš da ga pojačaš upotrebom lakova različite sjajnosti
'Once you get locked into a serious Model Master enamel collection, the tendency is to push it as far as you can.'

Lykos

Saleta hvata zimsko ludilo,lakovi razlicite sjajnosti!!!
Pa ubijas nas detaljima na 72-ojci sa samogradnjama i doradama ,pa sad i lakovi razlicite sjajnosti,pusti nas amatere da malo uzivamo u maketarenju.
  :zvizduc :caooo :mjetal

Ćomi

#4
Baš interesantno  :super
Na NG kupu sam pazario baš ovu ćuftu, pa mi je tema jako interesantna...
Iako ne sumnjam u tebe ni najmanje, baš me zanima final izgled...

Pozz,
Ćomi
No signature.

krajton

Mogu od Ćomija Copy-Paste
Pazario sam ga na NG kupu i ja jedva čekam da vidim šta će medico da uradi sa njim, tema je odlična...

Veoma interesantno za početak
Čekamo  nastavak
pokupovasmo sve 16-ke na NG kupu hehe 

medico

toliko je ružan da je prosto ... lep  :D

plan je da ide na dioramu kao da je prinudno sleteo, tako da se sa donjim površinama nisam previše trudio ali mi se čini da mu je uklapanje stajnog trapa komplikovano. Ako imate ecovanu tablu ne trudite se previše jedva da se nešto vidi jer je postavljena kao  na pravom avionu dosta napred , spoj trupa i krila traži dosta štelovanja da se poravnja i ne ostavi stepenik a sa donje strane trup-krila ostaje skoro milimetarski zazor , ostatak se uklapa sasvim dobro !
u narednih dan-2 nadam se da ću uspeti da ga ofarbam.

relja

Najmešniji lovački avion ikada...valjda su ga zato i stavili u danas popularni crtani "Maša i medved"  :)
Jedva čekam da vidim rezultat ovakvog "pre-senčenja"...
"Nema te sportske aktivnosti niti seksualnog uzdbudjenja koje može tako da ubrza rad srca i podigne pritisak kao saznanje da je jedan deo makete u radu - nestao"

medico

#8
nastavak radova ...









sve što mogu reći za pre shading sa narandžastom i žutom ....vredelo je probati ! uz dosta mašte ponegde se nazire, ipak bi to trebalo probati na nekoj svetlijoj šemi . Sa belom na platnenim površinama sam zadovoljan mada je uloženo dosta truda. Sve oznake prskane preko home made maski, malo jači lepak na maskama je ispeo da skine boju na nekim mestima pa sam to morao da popravljam. Kormilo pravca je namerno ovako farbano da izgleda kao da je zamenjeno sa drugog I-16 , mislim da daje lep kontrast. Sad sledi wash ....

Pedja

Ако је цела шема последица сенчења без накнадног посветњаваља панела, метода сасвим успешна. како год, добро изгледа.Педантно истрошен.

Skyrider

Simpaticno kormilo pravca :)

Ćomi

Da...I ja sam ocekivao-ni sam ne znam sta...
Ova zelena je ubila te razlike u preshading bojama. Ali i dalje je tu sav trud da se onako detljno i lepo sve presenči  ;)
Vrlo lepo razdvojene povrsine, cisto i precizno kako si nas vec naucio...
I siguran sam da je uzivo jos malo intenzivnije ?
Jedva cekam tu scenu...

Pozz,
Ćomi
No signature.

Kerber

Boli glava , prijatelju!
Odlicno! (a sta drugo i da ocekujemo od tebe?)  :cheers

Warhawk

Ovo odlično izgleda. Ne znam čak treba li posle panele dodatno naglašavati washom, nekako je ovo taman mera
'Once you get locked into a serious Model Master enamel collection, the tendency is to push it as far as you can.'

deda

Ovo je sjajno.
Koliko slojeva zelene je naprskano posle preshadinga?
Jel radjen odnos boje 70-30?
Hvala
pozdrav