I-16 preshading gone wild

Previous topic - Next topic

medico

momci, hvala na entuzijastičnom praćenju teme.
i pored preshadinga morao sam malo da dodam i post shading jer koji god sam se trudio da idem u nekoliko tanjih slojeva i razredio boju ipak je previše pokrila. Pošto sam koristio i svetliji i tamniji dodao sam malo mrlja na trup.  Što se wash-a tiče idem pre svega na zakivke da njih malo naglasim i ove pliće panele na kapotažu.

dusko

Aco meni je ovo sasvim lepo i realno,mozda je bilo i drugih kombinacija ali ipak postigao si dobar kontrast :super

medico

mali napredak:  ofarbani izduvi i ordađen wash sa uljanim bojama !
rivete su wash-ovane sa Revell 9 - antracit a ostatak odokativni mix Revel 361 tamno zelena i Revell 9 antracit da izbegnem veliki kontrast i povežem sve efekte primenjenih tehnika do sada .
Jednog momenta sam razmišljao i da odradim rivete sa Revelovom 362 svetlo maslinastom kako bih dobio drugačiji kontrast ali to sam ostabio za neku drugu maketu  ;)






Warhawk

Mislim da su ti riveti sada prenaglašeni nekako.
Možda će finalni sloj laka to ublažiti...
'Once you get locked into a serious Model Master enamel collection, the tendency is to push it as far as you can.'

medico

Quote from: warhawk on 22-01-2015, 09:30:02
Mislim da su ti riveti sada prenaglašeni nekako.
Možda će finalni sloj laka to ublažiti...

čini ti se zbog 3. fotke ! slikana je pod 150W iz neposredne blizine i macro opcijom. Vrlo sam zadovoljan jer je malo ublažio kontraste koje je pre-post shading napravio a povećalo između platnenih i metalnih površina. Sad ide malo chipping-a a lakiranje sa mat i polumat za metal-platno .

®Evolutionary

Tek sad videh ovog tvog ,,Ishku"! Veoma inspirativan rad sa bojom,  filterima i kontrastima! Bravo.   :bravo
Mozda je konacni efekat malo prenaglasen, ali to je pitanje ukusa,; tehnika je svakako vrhuska. Prilkom sledece jednobojne kamuflaze sigurno cu iskoristiti neke od tvojih ideja.  ;)
I-16 je inace moj dugugodisnji omiljeni subjekt , pa ako smem, da dam par konstruktivnih zapazanja.
Zakrivljeni spoj sa zakivcima izmedju trupa i gornjake krila zapravo nije postojao.  :zvizduc Ceo zadnji deo trupa i radijus u korenu krila bio je od drveta i potpuno gladak - sve do metalnog panela, paralelnog sa osom letelice. Napadna ivica i prednji deo gornjake na spoljnem delu krila takodej nije od metala vec prekriven sperom. Mislim da je cak i preko sper-ploce bilo platno.
Znam da cepidlacim i da je malo kasno za promene, ali mozda ce informacija biti korisna za neke buduce projekte.
Ako planiras neki  dodatni ,,chipping" ili ,,fading" na trupu, obrati paznju da je zadnji deo (sve iza kapotaza motora) drven i premazan primerom boje zutog senfa.
U svakom slucaju odlican rad i meni uvek drag subjekt sa neogranicenim zanimanjem. :super
Pozdrav od Šekija
--------------------

Veoma inspirativno i poučno. Setiču se toga kada budem radio neku dvobojnu šemu.

Josip

®Evolutionary

Upravo videh da je diorama gotova i bila vec na takmicenju u Novom Sadu. Imali li sanse da vide i detaljnije fotografije gotovog rada?  :)
Pozdrav od Šekija
--------------------

medico

nadam se da cu imati vise vremena ovih dana da obradim i postavim slike . Inace onaj panel i zakivke sam urezao prema crtezu koji mi je delovao vrlo detaljno pa ih nisam ni proveravao  :( ...tja nishta bez dobrog walk around-a

®Evolutionary

Jedva cekam da vidim fotke!
Ruski / sovjetski subjekti su notorni po kontradiktornim i nedorecenim informacijama. Moras da kopas duboko i na kraju i dalje nisi siguran. Valjda ih zbog toga toliko volim...  :o
Inace, ako bih morao da ostatak zivota provedem na pustom ostrvu sa samo jednom publikacijom o I-16 onda bi to bila Armada Profil-2  od M. Maslova – slicna u formatu Squadronovoj ,,in-action" seriji, samo na ruskom. Moja kopija je tako izlizana da se plasim da je listam.
...kad bolje razmislim... na to ostrvo bih poveo Monicu Bellucci iz mladjih dana, ako bih bas morao da biram, no to je ,,off topic"...
Pozdrav od Šekija
--------------------

zobo

Jednom recju,Savrseno uradjeno! :super :cheers :bravo