MiG-21PFM (JRV 22719) 1/72 Zvezda

Previous topic - Next topic

Sneni

Zvezdina maketa nije loša (ako izuzmem plitke i nikakve panele), konturno je dosta tačna i da se sasvim lijepo uraditi. Panele sam preurezao, neke sam dodao, i ukucao rivete. Dodao sam nešto detalja u kokpitu i mlazniku, nekoliko antena, kao i malo hidraulike na stajne trapove. Pitotna cijev je od medicinskih igala, kao i cijevi topa, a konus je skraćen u osnovi i zaoštren pomoću vrha čiode.
Farbano četkom, boje su Humbrol 163, 164 i 230 (uz dodatak bijele u svaku od njih). Svi brojevi, kao i amblemi na vertikalcu su Lift Here, ostali dekali i stensili Balkan Models. Wash grafitnom olovkom, prljanje je minimalno, slikarskim pigmentima. Grešaka ima tu i tamo, mogao sam ga i bolje odraditi, ali i ovako sam sasvim zadovoljan :)















To Know, To Will, To Dare and To Keep Silent
http://www.facebook.com/MaketarskiKlubKastelBanjaluka

Kerber

Ubio si ga nacisto!  :cheers
Jedan od najlepsih Migova ovde! Cist i uredan, kao sto su ih i odrzavali...alal vera.
Za boje mu nisam kompetentan, al' ovakve kakve su (meni lice ) - super su!

milan78

Odlican kolega veoma mi se svidja.Inace samo ove rakete da su iz Zvedine makete bilo bi mi potpunije.Ali nije umanjila dojam. :cheers  :god :mjetal
Instagram-Peacockscaleworx

Nemsy_29

Njega sam pokusao 3x da uradim i uvek se nesto izjalovi, ali eto novi RV ce jednog dana dobiti ovu semu  :D Ti si tvoj maestralno odradio i super je sa ovim srebrnim topom, daje mu lep detalj  ;)

dragan_mig31

Nije lose :) meni se bas svidja.O boje i dekale necu da komentarisem :) ako si ti zadovoljan onda sam i ja :)

Tomcat

Slazem se sa svima, jedan od lepsih MiGova, svidja mi se
Once upon a time, when men were men, and you could tell a Tomcat guy by the size of his forearms; before LANTIRN, big motors and bombs...

Sneni

Hvala svima :) Originalne rakete iz Zvezdine kutije sam odavno nakačio na neku drugu maketu, a sad sam imao samo ove... Uslovi za fotografisanje su bili loši, slike ispale pretamne pa sam ih posvjetljivao u Photoshopu... inače su boje uživo zagasitije, posebno plava. Namjerno sam farbao s Humbrol, jer sam ranije već farbao jednu JRV šemu s Revell bojama, pa sam želio da vidim koliko se razlikuju :)
To Know, To Will, To Dare and To Keep Silent
http://www.facebook.com/MaketarskiKlubKastelBanjaluka

Skyrider

Sjajan Fishbed, posebno sto je radjen cetkom- nikad ne bih rekao  :super

boom.boom

Vrhunski si ga odalamio i to još četkarenje :mjetal!!! Ne razumem se u boje za šemu ali su mu čučnule taman i nekako su skroz usaglašene, baš mi se sviđa!
Mene čeka jedan G-4 po narudžbini pa me zanima da li su ove boje (humbrol 163,164 i 230 bez posvetljavanja) odgovarajuće i za njega?
"Nije važno šta se radi, vazno je da se preteruje pa će negde već da izbije!"....Miksi-"GYM-Š"

Sneni

Hvala  :cheers
QuoteMene čeka jedan G-4 po narudžbini pa me zanima da li su ove boje (humbrol 163,164 i 230 bez posvetljavanja) odgovarajuće i za njega?
Mislim da te boje mogu za G-4, ali ja ih ne bih koristio neposvijetljene, jer su takve kakve dolaze u konzervi prilično tamne. Za JRV šeme mogu i Revell 57 i 68, ali bi i njih trebalo posvijetliti.
To Know, To Will, To Dare and To Keep Silent
http://www.facebook.com/MaketarskiKlubKastelBanjaluka

Mikoyan29

Odlican rad! Boja je spot on!
Samo mi gume deluju malo sivkasto.  :naughty
MK "Oluj"

Jovac


zolle

U MiG-ove se slabo razumem, ali maketu kao maketu si uradio super ! Meni se svidjaju u ovim sivim kamuflazama, a i top na podtrupnom nosacu mu lezi samo tako, nesto mi muka od rezervoara na njemu  :super
Dokon mozak, djavolja igracka !

Adrijano1776

#13
Uff...
Bas si ga opravio....sjedi 5 iz zalaganja..
Dobri su ti " Dihtunzi"na kabini i ozicenje prednjeg tocka. ..hehehe
p.s. samo mala zamjerka, vrh konusa tj špic bi trebao da bude žut.. (bar tako stoji u izvorima koje sam dobio)

nenobl

strava dobro! cetkarenje.. cssssss... samo cekam da predjes na AB! :)