Novosti iz Muzeja Vazduhoplovstva-Beograd

Previous topic - Next topic

airbamby

U toku današnjeg dana su iz depoa muzeja vazduhoplovstva na stalnu postavku postavljena dva veoma vredna eksponata. U pitanju su repne površine Ju-87B Štuka kao i deo P-38L Lightning. Namera muzeja je da se u okviru stalne postavke na ova dva eksponata izvrše potrebni radovi kako bi se u potpunosti pripremili za izlaganje. Celokupan rad na njima će se odvijati na samoj postavci gde će posetioci biti u mogućnosti da prate radove, i da istovremeno imaju prilike da vide ova dva kulturna dobra od velike važnosti. U narednim danima možete očekivati više zvaničnih fotografija i informacija.











http://www.oluj.org/ - Maketarski klub Oluj

krajton

Opa opa
Još samo i Fiata da podignu iz podruma
lepo lepo

Lykos

Da se mene pita ja bi na repu stuke uradio blagi wash,samo da se istaknu detalji, :hahaha :hahaha :hahaha

Lykos

Zaboravih da priupitam,Bamby jesi li koristio cetkicu ili airbrush?I nesto mi ta RLM04 zuta mnogo sija :hahaha :hahaha :hahaha

airbamby

Quote from: Lykos on 31-01-2015, 21:45:00
Zaboravih da priupitam,Bamby jesi li koristio cetkicu ili airbrush?I nesto mi ta RLM04 zuta mnogo sija :hahaha :hahaha :hahaha

Lykos, zar ti ja licim na nekog ko bi ofarbao swastiku naopako?  :lol

Koristicu AB kad to dodje na red   :super
http://www.oluj.org/ - Maketarski klub Oluj

Lykos

Bambi nisam svastiku ni primetio,verujem da ces ti to vrhunski da popravis i uradis u to nema sumnje,pozdrav.

djokkinen

Zar davnih dana (tamo posle otvaranja muzeja, 1989.) nije bio izložen rep od Ju-87 na onom gornjem nivou (prstenu)?
Koliko me pamćenje služi pisalo je da je taj oboren u aprilskom ratu i da je to jedino ostalo čitavo...
To je taj isti, ili je ono bila replika?

relja

Quote from: airbamby
Lykos, zar ti ja licim na nekog ko bi ofarbao swastiku naopako?  :lol

Bašme nasmeja. stvarno naopačke - u muzeju  :)


A ozbiljno, kakav je plan za P-38, šta je cilj radova, kako će ovi preživeli delovi da izgledaju na kraju?
"Nema te sportske aktivnosti niti seksualnog uzdbudjenja koje može tako da ubrza rad srca i podigne pritisak kao saznanje da je jedan deo makete u radu - nestao"

airbamby

Quote from: Lykos on 31-01-2015, 22:52:30
Bambi nisam svastiku ni primetio,verujem da ces ti to vrhunski da popravis i uradis u to nema sumnje,pozdrav.

:cheers :cheers :cheers Salim se ja Lykos, nije mi nikad bilo jasno kako je neko uspeo tako da se zezne. Elem ta nesrecna swastika je tako ofarbana u Momi jer je daleke 1991 ovaj rep MORAO biti izlozen povodom otvaranja izlozbe 6. April 41-91... To ce nepokon biti ispravljeno zato je i gore...

Quote from: djokkinen on 31-01-2015, 23:13:02
Zar davnih dana (tamo posle otvaranja muzeja, 1989.) nije bio izložen rep od Ju-87 na onom gornjem nivou (prstenu)?
Koliko me pamćenje služi pisalo je da je taj oboren u aprilskom ratu i da je to jedino ostalo čitavo...
To je taj isti, ili je ono bila replika?

To je legenda o kojoj sam i ja slusao tih godina, ovaj rep od stuke ima daleko zanimljiviju pricu, nije u pitanju replika, original je tj bar je vecina njenih delova originalna, obzirom da je sluzila kao ucilo na Masinskom fakultetu gde je i secena...

Quote from: relja on 31-01-2015, 23:14:24
Quote from: airbamby
Lykos, zar ti ja licim na nekog ko bi ofarbao swastiku naopako?  :lol

Bašme nasmeja. stvarno naopačke - u muzeju  :)


A ozbiljno, kakav je plan za P-38, šta je cilj radova, kako će ovi preživeli delovi da izgledaju na kraju?

Cilj radova je da se P-38 zastiti i ojaca kako bi se sacuvao,  na njemu nece biti nikakvog farbanja, zavrsice se defektacija i krenuti u kompletiranje onoga sto je moguce uz temeljno ciscenje.

Naravno oba predmeta postaju eksponati na stalnoj izlozbenoj postavci, a bice i adekvatno obelezeni.
http://www.oluj.org/ - Maketarski klub Oluj