Revellova 1:72 Leteća tvrđava

Previous topic - Next topic

Iako je Revell lansirao ovu maketu u jesen 2010, u raznim forumima i galerijama slike napravljenih tvrđava prilično su redke, a dobro urađenih još ređe.
Pošto ova maketa obiluje različitim greškama ipak je najbolji odabir u 1:72 od 3 moguće varijante (Hasegawa, Academy, Revell). Pošto maketa pati od odvratne panelizacije, ravnomerno balvansko debelih krila, nemoguće debelog nosnog stakla i još mnogočega odlučio sam, da učinim ono što sam napisao kada je kolega Dusan L ovde objavio slike svog rada. Radim je više od godinu dana i mnogošta je bilo urađeno bez potrebe u stilu 2 koraka napred, jedan natrag.
Od aftermarketa sam koristio Brassin točkove (bez opravdanja), vakuform nos od Pavle (neobhodno) i cevi mitraljeza zamenio sa QB (mada se čine pretanke).

Panelizacija je bar ublažena gitovanjem, često prekrivena trakom i svuda rivetisana. Čak sam i stanjo krila, da onapred gledano idu "u špic".

Eto slika:









Pomerio sam i otvore bočnih mitraljeza













Josip





mos

U ovo dobro izgleda !
Jedva cekam da vidim na kraju kako izgleda ova grdosija!

zolle

Meni se ovo svidja kolega  :super :super :super daj nastavak !
Dokon mozak, djavolja igracka !

Kerber

Tu maketu su reklamirali kao ultimativnu u 1/72...eee...
Dobro se ti boris sa ovim doradama/ispravkama...nit je malo nit je jednostavno...
kolko vidim, skoro gotovo...Samo napred!

hayabusa

Ово изгледа јако добро са фолијом, свака част за урађено до сада. Занимљив избор означавања и најзад отклон од прежваканих тема из кутије.

Иначе, комбиновање Ревелове унутрашњости, ветробрана и репне туреле са Хасегавиним или Академијевим трупом и крилима, уз понешто Едуардовог афтермаркета и самоградње вероватно даје ту фамозну ултимативну Тврђаву у седамдесетдвојци. Ко има воље и средстава наравно.
Белая aрмия - Чёрный барон

Imao sam sve tri u rukama i svaka je na svoj način slab odabir.
Hasegawa je zastarela i podosta čudna maketa sa koje malo šta može, da se iskoristi na Revellu. Čak je i nosna kupola skroz okrugla, što je pogrešno.
Academy možda i nije tako slab odabir ali mi se nije dopala u svoje vreme. Pogotovo krila i ogavna staklurija.

Možda još jedino ponovo oživljeni Airfix može da nas usreći sa boljom maketom B-17.

Josip

Nastavak radova. Motori su ostatak od stare Hasegawine B-17. Repno mitraljesko gnezdo je u doradi. Pavlin vakuform nos je svakako neophodan za tu maketu:



















Josip

Kerber

bas je dobar. Lepo si ga doterao.
Al sto je saren... :mjetal
Jos malo ti je ostalo, valjda nece biti problema da ga zavrsis kao sto treba.

boom.boom

Uf mnogo dobro izgleda :mjetal! Sta si koristio za NMF? Meni ko pravi, samo sto ne zatutnja :pilot
"Nije važno šta se radi, vazno je da se preteruje pa će negde već da izbije!"....Miksi-"GYM-Š"

Kada pravim ovako glomaznu maketu mora da bude zanimljiva. Zato sam i odabrao ovu shemu. A "metal" je uglavnom Model master Aluminium plate i Stainless steel te razni akrilni metalizeri i bezbojni lak.

Najveci izazov je starivanje od. simulacija izduvnih gasova i sl. a da ispadne sa merom.

hayabusa

Стварно лепо изгледа, браво.

Иначе две сугестије зарад аутентичности: Плави прстен на носу (ознака ескадриле унутар групе) не захвата и митраљески подбрадак.
Ево слике твог авиона, претпостављам да радиш баш овај ''Short Arm'', сликано у мају 1945.

Други детаљ, предњи доњи углови на камуфлираној површини испред ветробрана треба да буду више угласти, а иначе доња линија прати линију трупа.


Само терај до краја.  :)
Белая aрмия - Чёрный барон

Sa tom anti glare površinom na nosu ima više variacija. Možda če biti sitnih doterivanja ćoškova.

A chin turret je bila baš tako farbana na Short arm: Evo slike:

http://486th.org/Photos/AC1/ShortArm.htm

Josip

Ljudi, ovoj tvrđavi nikad kraja. Nije ni čudo da na takmičenjima skoro da ne vidiš makete četvoromotoraca. Kad središ motore na redu su propeleri, pa turbokompresori, pa prljanje, pa izduvi, pa sitni dekali, pa popravka toga i onoga...a to sve mora na ovoj maketi da se ispravlja do neke mere...

Lepo je bilo biti mlad i ne brinuti se oko autentičnosti i kvalitete. Samo danas mladih u ovom hobiju gotovo da nema :cry

Kerber

Samo ga ti opravi kako treba drugar i nemas problema.
A mladih ima - ja sam na primer, mlad u scrcu....hahaha.
Ima ih bar ovde, i to su postali strasno dobri maketari...Da su nam zivi i zdravi!

Ljudi, zna li neko kako da ovoj maketi izbusim rezinske gume? Mogli su to i Cesi da urade ali nisu.