Airfix Red Arrows Gnat 1:72

Previous topic - Next topic

marshal.luka

Stara maketa, nije ništa posebno. Uzeo sam je jer je bila jeftina, kvalitet joj je u rangu cene, ali ne smeta mi to. Ovo je više neka rekreativna varijanta dok se odmaram od 35ica... Kokpit je sačinjen od dva sedišta i... pa ničega više. Improvizovao sam nešto kako bih malo obogatio, sklepao sam neku komandnu tablu koja nema blage veze sa pravom ali šta da se radi.. Iza staklića čak i izgleda pristojno. Dodao sam i jastučiće na sedišta, pojaseve nisam jer je ionako zatvorena kabina pa bi bilo gotovo uzaludno. Spojevi su, kao što vidite, vrlo dobri. Git gotovo da neću koristiti ( :doh). To je to za sad, ako bude interesovanja, ja ću kačiti još slika, a ako ne... i dalje ću kačiti.





marshal.luka

Danas sam malo gitovao i montirao krila, koja ću takođe gitovati jer ni ona nisu lepo nalegla. Ne izgleda nešto naročito lepo, ali sve će to lepše izgledati kad bude ofarbano.



marshal.luka

Nanet git na krila, sušiće se do sutra pa ću lagano šmirglati...




Lykos

Au bre luka sto toliko gita,drugi put zalepi tamiya traku blizu spoja koji gitujes pa onda nanesi git,odlepis traku i samo ti ostane spoj da ismirglas.
Pozdrav

marshal.luka

Quote from: Lykos on 15-03-2015, 23:34:41
Au bre luka sto toliko gita,drugi put zalepi tamiya traku blizu spoja koji gitujes pa onda nanesi git,odlepis traku i samo ti ostane spoj da ismirglas.
Pozdrav

Učim se još uvek... sve ja to posle skinem pa ostane taman koliko treba, ali slažem se sa primedbom svakako.

marshal.luka

Išmirglano sve, nanet je prvi sloj crvene boje. Moraću tu i tamo da popunim rupice...



marshal.luka

Lagano nastavljam radove... Posle sitnih radova oko trupa počeo sam da radim stajni trap, uz besomučno šmirglanje točkića. Počeo sam da pravim izduvnik od plastične slamčice, taman je ušla u šupljinu! (posle male intervencije, naravno  :) ) Pito cev je nešto najgore što sam do sad video (ono crvoliko na 2. slici), bolje bi izgledalo kad bih stavio šibicu. To će se, naravno, zameniti nečim mnogo lepšim.






Janjic

Ma super ti ide  :super
Samo polako  ;)
凸(¬‿¬)凸

marshal.luka


Bane

 :violin  Pozdrav dobro ti ide luka,extra si poceo da je radis samo, uvek je lepse airbrush-em farbati nego cetkicom.

marshal.luka

Obojen stajni trap i prednji točkići, kao i unutrašnjost izduvnika.






marshal.luka

Quote from: Bane on 19-03-2015, 22:49:08
:violin  Pozdrav dobro ti ide luka,extra si poceo da je radis samo, uvek je lepse airbrush-em farbati nego cetkicom.

Jeste lepše, ali treba napraviti investiciju u tom pogledu ($$$). Za sad nemam problema sa četkicom, erbraš će biti možda za neke bolje dane...  :)

Bane

Pa dobro , imas da nadjes one friziderske kompresore na buvljaku kupis i miran si .Meni ne treba ja u klubu imam tako da ja sam te investicije izbegao :D    :bravo 

marshal.luka

Quote from: Bane on 20-03-2015, 10:42:34
Pa dobro , imas da nadjes one friziderske kompresore na buvljaku kupis i miran si .Meni ne treba ja u klubu imam tako da ja sam te investicije izbegao :D    :bravo

Eee, ali nismo svi u klubovima, niti možemo biti. Nažalost...

Bane

Dobro mogucnosti su razlicite   :pilot