Aero L-39C KP Models

Previous topic - Next topic

Jovac

Stara maketa firme KP rađena krajem prošle godine . Malo dorađen kokpit , malo urezanih panela i pito cevi pravljene od igle za infuziju . Maketa je farbana Vallejo i Humbroll bojama , a voš je rađen sa Humbroll voševima , kojima sam jako zadovoljan . Maketa inače blagi užas za rad , kao što svi znate , ali ajde da je uradim . Izvinjavam se zbog lošijih fotografija , ali baterija na aparatu je lošija pa dok mi ne stigne nova mora ovako . Pozdrav .


                                           

                                             

                                             

                                           

                                           

boom.boom

Avion, šema, izrada skroz :bravo :super
"Nije važno šta se radi, vazno je da se preteruje pa će negde već da izbije!"....Miksi-"GYM-Š"

mos


M@rio

Vlado,

Odlična ti je ova ptica, a boje su mu legle vrhunski! Koje si boje koristio (zelena i pesak)???

Pozdrav,
Mario
M@rio

Jovac

#4
Quote from: M@rio on 23-03-2015, 08:01:16
Vlado,

Odlična ti je ova ptica, a boje su mu legle vrhunski! Koje si boje koristio (zelena i pesak)???

Pozdrav,
Mario

Hvala Mario . Boje su gore HU121 i HU116 , a dole Vallejo 71.050 .


Ja bi ti samo još savetovao, da kod postanja slika gotovih maketa uvek pokažeš još i donju stranu.
Meni izgleda super!

Josip

zivorad


zobo

Svaka cast ,Zivorade.Prelepo uradjeno :god

Jovac

Quote from: Mig 21 on 23-03-2015, 14:55:46
Svaka cast ,Zivorade.Prelepo uradjeno :god
Hvala na pohvalama , ali ja nisam Zivorad nego Vlada . Pozdrav . :cheers

Gojko91

Što se tiče Humbroll voša, kaži mi kako si ih koristio, ja imam neke humbrolove koje nisam koristio, kad se otvore su kao prah, pa nisam znao kako da ih koristim pa sam se zadržao na slikarskim uljanim bojama što se tiče prljanja.  :caooo

Jovac

Quote from: Gojko91 on 23-03-2015, 16:36:33
Što se tiče Humbroll voša, kaži mi kako si ih koristio, ja imam neke humbrolove koje nisam koristio, kad se otvore su kao prah, pa nisam znao kako da ih koristim pa sam se zadržao na slikarskim uljanim bojama što se tiče prljanja.  :caooo

To sto ti imas su verovatno pigmenti , cim su kao prah . Vosevi su na uljanoj bazi i budu jako tecni . Maketu prvo dobro izlakiraj akrilnim GLOSS lakom , a oda tankom cetico radi prljane panela i delova koje zelis da isprljas . Kada to zavrsis i kada se vos osusi maketu preprskas akrilnim (obicno) mat lakom. Visak vosa cistis Humbrol razredjivacem i stapicem za usi . Pozdrav . :cheers

Poseidon

Jedno od mojih prvih maketa koje sam radio kao klinac... i veoma lep aviončić.  :pilot

komoras

Vlado, da nisi rekao KP, rekao bih - eduard
Odlična završnica i farbanje, svaka čast!  :super
ScarfaceOne

★★★★★
★★★★★


komoras @ instagram
komoras @ scalemates

Pedja

Quote from: Jovac on 23-03-2015, 16:00:26
Quote from: Mig 21 on 23-03-2015, 14:55:46
Svaka cast ,Zivorade.Prelepo uradjeno :god
Hvala na pohvalama , ali ja nisam Zivorad nego Vlada . Pozdrav . :cheers

Шта ситничариш, нисам Живорад,  јака ствар.... одличан рад, честитике... :caooo