MiG-21F-13 (Revell 1:72)

Previous topic - Next topic

Eto moje poslednje gotove makete iz zalihe. Sledeča če naravno biti B-17.

Maketa je svima dobro poznata. Točkovi i nosni konus su od Quickboosta, ostalo iz kutije sa sitnim doradama.
Namreno nisam hteo da pravim JRV avion, jer mi se dopadaju sovjetske oznake. Zna li neko poreklo oznaka vazdušnih pobeda na ovom avionu? Veteran Koreje ili obaranje zapadnih balona?



















I ovaj je naravno bojan četkom. Verujem da bi airbrushom dobio suviše uniforman i perfektan finiš koji ne bi delovao tako realno kao ovaj, sa sitnim nepravilnostima.

Josip


zivorad

#2
Jel ti to zezaš ?   ČETKA ?             :god :god :god :god :god :god :god :god :god :god :god :god            Kad mogu da dodjem na časove  ?

Što se tiče zvezdica na nosu  kod Sovjetskih aviona  ( na Vijetnamskim avionima se ove zvezdice odnose na vazdušne pobede ) , čini mi se da sam negde pročitao ( ali nisam siguran  :(  i ako grešim unapred se izvinjavam i molim poznavaoce materije da me isprave ) one VALJDA znače da je dotični avion leteo u jedinici koja je ( na nekim manevrima ili na kraju kalendarske godine ) proglašena za najbolju ?  Konkrekto za ovaj avion , značilo bi da je avion iz jedinice koja je dva puta proglašavana za najbolju ( gardijsku ) .

Jovac

#3
Super . Drago mi je videti ovu maketu , a da nisu SFRJ oznake . Malo je vise postalo dosadno sa nasim oznakama . :cheers

Tomcat

Odlicno je ispao, svaka cast  :super
Once upon a time, when men were men, and you could tell a Tomcat guy by the size of his forearms; before LANTIRN, big motors and bombs...

YU-DFY

Odlican, samo sto mu ne krene mlaz iz izduvnika :-)
Zanima me koju boju aluminijuma koristis (proizvodjac boje) kao i kako maskiras tamnija polja trakom a da traka ne povuce boju sa sobom kada je skidas? Meni se redovno dogadja da mi traka povuce aluminijum boju iako radim prajmer (obicno tamijin), pa onda metalizer (testors) ili u poslednje vreme True metal u tubi koji nanosim cetkom.

To je proveren nacin drybrush tehnike sa Model master tekucim metalizerima kao sto to radi Profa. Samo sto on ne koristi lak dok ja lakiram svaki sloj pa Tamiyina traka ne skida boju.

mos


M@rio

Svaka ti čast!!! :bravo :bravo :bravo
Prelepo, još kad je četka u pitanju!?
Ide li neka podloga ispod metalajzera?

Pozdrav,
Mario
M@rio

Ide naravno. U mom slučaju akrilni prajmer.

djos & filip

Majstorski, predivan primerak.
Vala kako baratas cetkom. airbrush ti ni ne treba

Svaka cast!

Ovo je samo hobi, ovo je samo hobi, ovo je samo......

Kod ove tehnike jedino za ravnomeran sloj prajmera.

Goran A.

Do sada najbolje prikazan F-13 na forumu. Svaka primedba bi bila suvisna.

Hvala.

Nego Revell je ponovo lansirao ovu maketu na tržište. Na žalost aftermarket točkovi i konus još uvek su neobhodni za ozbiljne maketare i tu se vidi, da je Revell 2. liga u svetu proizvođača plastičnih maketa. To su mogli da srede  u novom izdanju, pa bi ih prodali još i još.

Josip

Goran A.

Mozda gresim, drzim se teze da su mnogi proizvodjaci ponekad u dosluhu sa aftermarket trzistem i proizvodjacima i da namerno prave greske koje su toliko ocigledno napravljene. I to bez ikakvog razloga i opravdanja obzirom na danasnje tehnoloske mogucnosti izrade kalupa.

Ne znam kakvu korist izvlace iz toga ali imam takav utisak. To je ono kad 95% makete odrade savrseno a onda omanu na prostim stvarima kao sto su nos, izduvniik ili vertikalac nekog prostog oblika.