P-51B Muastang 1/72

Previous topic - Next topic

Jovac

Evo da i ja okačim nešto što sam završio u toku ove godine . Maketa aviona P-51B Mustang odrađena odmah posle Nove godine . Uklapa se savršeno nikakvih problema nisam imao . Maketa je rađena Humbrol i Model Master bojama . Za Wash sam koristio Humbrol uljane voševe  , a od lakova Humbrol Clear i Vallejo matt lak . Slike makete su takve kakve jesu , ne koristim Photoshop . Komentari dobro došli .

                                     

                                     

                                     

                                     

                                     

                                     

                                     

                                   





djos & filip

Odlican, za hobyboss....jos bolji.
Dobar ti je ovaj umereni wash  ;), mada bi mu ja ipak malo dodao i chipping-a....ali stvar ukusa.
Ajde dalje ....

Poz

Ovo je samo hobi, ovo je samo hobi, ovo je samo......

medico

ako izuzmemo silvering kodnog broja na trupu i veeeliki zazor na spoju kabine i trupa (što je do proizvođača a ne do tebe) sasvim ok izgleda !
Ova neutral gray na donjim površinama previše vuče u plavo , da li si pratio sastavnicu ili .... ?

Jovac

Quote from: medico on 05-04-2015, 00:53:10
ako izuzmemo silvering kodnog broja na trupu i veeeliki zazor na spoju kabine i trupa (što je do proizvođača a ne do tebe) sasvim ok izgleda !
Ova neutral gray na donjim površinama previše vuče u plavo , da li si pratio sastavnicu ili .... ?

Neutral grey je Model Master . Nju sam imao . Meni lepo leži to što malo ide u plavo .

komoras

Slike dobre, maketa odlična!
HB makete možda izgledaju smešno u kutiji, ali kada se sastave, predstavljaju reprezentativne primerke u kolekciji, što si ti i dokazao. Svaka čast!  :super

ScarfaceOne

★★★★★
★★★★★


komoras @ instagram
komoras @ scalemates

zivorad

Odlicno je ispao Vlado   :bravo :bravo :bravo         

Kerber

Lepo je izasao ovaj Mustang.
Ove spojeve kabine i trupa lako mozes da resis onim lepkovima na bazi vode - Clearfix il cak i belim lepkom za drvo...naneses cakalicom malo i odmah visak brises/peres stapicem sa fatom navlazenim u vodi...visak se tako fino skine, ocistis odmah ako je presao lepak gde ne treba samo vodom, i posle par sati, to je fino "zagitovano". Posto dobija prozirnu strukturu, ofarbas to ovom farbom i gotovo....lako se nanosi, lako pere/skida...milina!
Ako mu ne stavljas lansere pod krila, zatvori one rupice razvucenim spriuom...malo su povelike.

relja

"Nema te sportske aktivnosti niti seksualnog uzdbudjenja koje može tako da ubrza rad srca i podigne pritisak kao saznanje da je jedan deo makete u radu - nestao"

mos

Odlican ti ovaj  Hobby Boss !
Jedino bi ja malo nagaravio iza auspuha mada bilo bi mozda greota zbog dekala.
Mozda si odozdo mogao da stavis Hu 165 ovako je malko plavlje, ko sto rece Medico.
Sve u svemu za policu odlican! :cheers

Goran A.

Lepa maketa, jedino da ispravis tockove i malo popravis boju na gumama do bandaza da ne kvari ukupan utisak.

Jovac

Quote from: AG02 on 05-04-2015, 14:35:38
Lepa maketa, jedino da ispravis tockove i malo popravis boju na gumama do bandaza da ne kvari ukupan utisak.
Hvala biće ispravljeno .

relja

Ne bih da kvarim dobar utisak, maketa je odlično urađena.
Davno sam sklapao Hasegawinu Shangli-la, i sećam se da su felne bile crvene, ovako:





Sa druge strane, i točkovi su mogli da budu zamenjeni. Uostalom, do uništenja ovog aviona, pilot Don Đentile je oborio još nekoliko aviona, pa je docrtano još toliko nemačkih krstova. Avion je menjao izgled...
"Nema te sportske aktivnosti niti seksualnog uzdbudjenja koje može tako da ubrza rad srca i podigne pritisak kao saznanje da je jedan deo makete u radu - nestao"