Уништени Т-62

Previous topic - Next topic

Aki

Мој други Т-62, и опет уништен/напуштен  :naughty
Ово ми је инспирација




На слици је уништен укопан Ирачки Т-62 у близини ваздухопловне базе Али Ал Салим у Кувајту. Ирачани су у близини те базе на исти начин укопали више тенкова, тако да да ово није једини примерак.
Али циљ ми је да га урадим исто као са слике.

На први поглед сам закључио да је у питању модел 1972. због митраљеза на куполи. Тако сам и започео Трумпетеров Т-62 модел 1972. ког сам имао у штеку.
Међутим убрзо после сам наша слику другог тенка од позади и по поклопцу мотора се видело да је у питању модел 1962. али је ипак имао митраљез који ова верзија иначе нема. То ме је навело да више истражим и боље проучим слику, и закључио сам да је на мојој слици исто у питању ипак модел 1962.
Истраживањем по нету сам пронашао да су Ирачани одређен број ранијих модела без митраљеза модификовали, и наварили носач за ДШК са Т-55.
Такође су додали штитнике око оба рефлектора на куполи, што се види и на мојој слици. На неке су чак ставили и бочне штитнике карактеристичне за кинеске копије Т-55, које је Ирак имао.





Размишљао сам да ли да баталим, али ипак сам се одлучио да се бацим на конверзију. У штеку имам и модел 1962. па сам урадио рокаду, и замени поклопце мотора.
Тако сам добио оно што ми је требало за овај пројекат, а у штеку сам уместо модела 1962. добио модел 1967. који Трумпетер ионако још није избацио  :super
Куполу сам обрадио Дремелом, и додао прстен отвора који ми је остао од Тамијиног Т-55.
Проблем је настао јер нисам имао носач за ДШК, и месецима нисам радио ништа јер нисам могао да га нађем.
Хвала Немањи Митковићу што ми је поклонио тај део са Скифовог Т-55, који је одлично легао  :cheers

Напокон сам набавио све што ми треба, и бацио сам се на завршавање.

Трумпетер је генерално урадио добар посао са макетом, изузев пар ствари.
Прво фали доста варова на неким битним местима, које сам урадио сам Милипутом.







Друго, штитник предњих светала је тотално ван размере, и притом је погрешно урађен.
То сам исправио урадивши нови од жице. Ту сам мало експериментисао са лемљењем.





Треће, водови за гориво који повезују спољне резервоаре уопште не постоје.
Њих сам урадио исто помоћу жице.





Четврто, недостаје штитник на једном од хладљака мотора.
Њега сам урадио помоћу стирена.





И на крају, штитници за рефлекторе, карактеристични за ирачку модификацију, које сам уадио од лима.

 



Прајмован, и спреман за фарбање




Више слика на блогу Aki Models


Наставак ускоро  :cheers

marshal.luka

Vrlo lepa posvećenost detaljima. Bravo!  :super

rodeo

Ne zaboravi plocice, mrezu i francuski kljuc, inace fenomenalno.
Pravda za Gigu, oranzada za trolove.

medico

genijalna ideja , studozan rad  !
Stižeš za Mošon ?

Smrki

cccc sve sami kampanjci, povampire se pred moshon :D
Inace odlican rad a vidim i lemljenje si savladao!
S.T.A.L.K.E.R Workshop   Please do not feed the Troll !!!

Aki

Хвала на коментарима  :cheers

@Rodeo На жалост све то је ван оквира подлоге. Фокус је на самом тенку.

@Medico Требало би, то је циљ  :naughty

@Smrki Искрено, још нисам задовољан, све је много ситно и зезнуто за лемљење, тешко се хвата једно за друго.

Mikoyan29

MK "Oluj"

boom.boom

Uf Aki pratim sa merakom! Ubijaš ga :cheers!!!
"Nije važno šta se radi, vazno je da se preteruje pa će negde već da izbije!"....Miksi-"GYM-Š"

milanco

Znači mrzi te da radiš gusenice cccccc :think
Šalim se odlična ideja samo napred što pre da vidimo kraj  :)
"...ako stanemo gubimo sve..."
http://savrsenobrijanje.com/forum/index.php - forum posvećen jedinom pravom brijanju

Smrki

Quote from: Aki on 08-04-2015, 23:05:22
@Smrki Искрено, још нисам задовољан, све је много ситно и зезнуто за лемљење, тешко се хвата једно за друго.

Ako se tesko fata ili ti je lemilica slaba pa ne greje dovoljno ili imas kineski kalaj koji nije ni za macke. Takodje obavezno koristi cinol pastu i kalajisi delove pre lemljenja. Samo vedzbaj bice bolje :D
S.T.A.L.K.E.R Workshop   Please do not feed the Troll !!!