F4U-1A Corsair Tamiya 1/32

Previous topic - Next topic

viper

akon birdcage verzije počeo sam i ovu verziju 1A koja je  ipak nekako puno ljepša.
Nisam se još odlučio koji će biti od 3 ponuđene verzije , ali ću i to morati uskoro.Boja je interior green od Model Mastersa ,a li na slikam  djeluje puno tamnije.
Instrument tabla još nije zalijepljena , samo je formalno pričvršćena.
Trebam uraditi još wash  nanijeti mat lak i drybrushing.





Na ovoj slici  je cockpit od verzije f4u1 koji sam radio prije skoro dvije godine.


Warhawk

Odličan početak.

Moraćeš ranije da se odlučiš (ustvari, već si trebao, pošto su najraniji Corsair-i imali druge boje unutrašnjosti)

"For the F4U-1 Birdcage Corsairs, photos taken at the time show the cockpits being a very dark colour, most probably black.
As mentioned before, early production Corsairs had their interior surfaces in areas other than the cockpit covered with Salmon primer. This colour mixture was used relatively long into Corsair production. It would seem that all F4U-1s and a number of early  F4U-1As were finished this way."

izvor:
http://www.ipmsstockholm.org/magazine/2004/05/stuff_eng_interior_colours_us_part3.htm
'Once you get locked into a serious Model Master enamel collection, the tendency is to push it as far as you can.'

Lykos

Sale ,Sale,
Somewhere during the production of F4U-1A model Vought discontinued the use of Salmon primers and switched to Zinc Chromate Yellow with cockpits in Interior Green.

Warhawk

Da, ali ako je i Birdcage u izboru (-u1, ne -u1A), onda je gotovo sigurno "lososovina" unutrašnjost sem kokpita  :naughty
'Once you get locked into a serious Model Master enamel collection, the tendency is to push it as far as you can.'

Lykos


viper

Cockpit je završen i slijedi sastavljanje trupa.





kapetan

Dževade, majstore!  :god
Pozdrav, Bojan!

viper

Hvala, ma skoro svaki cockpit dobro uradim, ali na kraju  kada završavam maketu skoro uvjek nešto zabrljam. Valjda još nemam dovoljno strpljenja i previše žurim.

krajton

Impresivno
Za sada
Ti reče da ti je mana što žuriš hehe
Velika je pauza ti to polako, meračiš...

razmera 32 i nivo detalja impresivno
Rad tvoj odličan, ajmo dalje
poz krajton

viper

Hvala ,pa ssve sam pripremio za  farbanje, ožičio motor i kućište točkova. Nažalost nisam tokom radova nažalost nišrta uslikao, ali ću ovih dana napraviti par slikica.
U međuvremenu sam započeo i tamiyn f-16c 1/32

viper

Makete je sklopljena i spremna za farbanje.
Htio bih na krilima raditi čiping , tako da se vidi prirodna  boja i primer.
Nisam siguran da li je na krilima primer bila zinc chromate yellow ,  možda  interior green ili zinc chromate green...

viper

Dodao sam par žica u kućište točkova i na motoru.
Bio sam uradio prešeding i ofarbao maketu , ali nism bio pretjerano zadovoljan , pa sam odlučio da skinem boju i neradim prešeding već samo postšeding.




viper

Farbanje drugi put. Sa prvim farbanjem nisam bio zadovoljan. Ima tu još nekih sitnica popraviti i uraditi još malo čipinga srebrenom i YZC.







viper

Lakiran prontom i stavljeni  decali, slijedi još stavljanje stensila i wash.
Maketu nisam očistio jer  sam decale tek stavio , pa se vidi sitna prljavšitina od papirnih maramica.








milan78

Instagram-Peacockscaleworx