Italeri/supermodel Aermacchi MB-339 1/72 Malvinas/Falkland konflikt

Previous topic - Next topic

milan78

Jedna mala i ne tako nova maketa koju sad a i duze vreme pakuje Italeri,sad sa Cartograf dekalima koji su odlicni.Ako izuzmemo to sto je pozitiv i kokpit siromasan,a sa dekalima,nije losa maketa za kolekciju.Ima gitovanja ali nista specijalno.Muka je jedino prozirni deo uklopiti i one usisnike u korenu krila srediti.Italeri je dodao kontejnere topova pod krila koja idu za Argentinu i Italiju,koji se ne sklapaju ok tako da treba paznje.Ja sam dodao sitnice u kokpit da ne bude da"piloti se dodaju loptama ispod nogu",nisan,izduv koji fali,cevi topova od igle,i ove americke lansere Zuni raketa cini mi se Lau-3.Predstavlja avion koji je pogodio HMS Argonaut u konfliktu za Malvinas/Falkland ostrva 21.5.1982.,pilot Lt.Guillermo Owen Crippa.i time ga izbacio iz stroja.Kasnije su ostali bez svih tih aviona.Kamuflaza im je nabacena pred rat samo sa gornje strane dole su ostali kakvi su i pre rata bili.Ja sam koristio humbrol 94 za sand zelena je mix 117 i 120 sa jako malo 116,cetkicom.Eto raspisah se....Hvala kolegi Lauferu za nesebicnu pomoc.






Instagram-Peacockscaleworx


Tomcat

Once upon a time, when men were men, and you could tell a Tomcat guy by the size of his forearms; before LANTIRN, big motors and bombs...


zolle

Dokon mozak, djavolja igracka !

boom.boom

Uf obožavam ovaj avion :love! Mnogo mi se sviđa kako je ispo :super. On i njegov trenažni brat se baš retko viđaju u maketarstvu hm... Imaju oni dosta zanimljovih šema al ova ima svoju posebnu draž zbog istorije iza sebe :mjetal! Dobro je da je italeri dao tačne dekale za argentinc za razlilu od 326 u 1/48 :headbang.
"Nije važno šta se radi, vazno je da se preteruje pa će negde već da izbije!"....Miksi-"GYM-Š"


milan78

E hvala drago mi je da se dopada!@Boom boom vala ja cu jos 1 da kupim da odradim Italijana sivo/zelenog ili UAE....jako lep avioncic plus Argentinac je istorija modernog ratovanja!
Instagram-Peacockscaleworx


Kerber


milan78

Instagram-Peacockscaleworx

Adrijano1776

Sta reci...Prva liga,a jesi ga sredio( i to  cetka)..bombona
Sad bar znam od koga cu copiti ideju(hahaha,sala mala).