1:72 Italeri+Revell P-51A Mustang

Previous topic - Next topic

djos & filip

Davno zapoceto i nikako da se dovrsi...ali najzad i tome dodje kraj....
Iako u steku stoje dva Akademca, nisam mogao da se odreknem Italerijevog stariteta i ne probam da nesto uradim...tako da je sledilo uklapanje krila sa Revell makete (visak), topovi preneseni sa sa italerija, izbuseni novi farovi, dodata kamera u kabini, bez pravljenja izbocina na kabini (bilo bi suvise)....itd....

Kamuflaza...umetnicki pristup ratu, americkog umetnika, kapetana Paul Hexter-a. Kamuflaza nije usvojena jer je odrzavanje bilo suvise zahtevno.
Jos mnogo detalja ostalo da se doradi kako bi maketa stvarno bila...ono pravo, ali za kucnu upotrebu i nivo nerava koji mi je preostao...mozda doradim u skorijij buducnosti ali za sada to je to  .

Veliki pozdrav svima, a sad slike......

         




Ovo je samo hobi, ovo je samo hobi, ovo je samo......

AcaDinic

Nema sta, ya ovo je trebalo imati nerava ali se isplatilo.  :super
Svidja mi se.

komoras

Super izgleda! Svaka čast na strpljenju da uradiš ovako nešto  :super
ScarfaceOne

★★★★★
★★★★★


komoras @ instagram
komoras @ scalemates

boom.boom

Baš je lep! Ovo mi je uvek bilo na spisku želja al... Jel možeš nešto više reći (bilo ko) o kamuflaži, kako je "radila"?... I ako me je od početka interesovala nikad se nisam bavio istom.
"Nije važno šta se radi, vazno je da se preteruje pa će negde već da izbije!"....Miksi-"GYM-Š"

djos & filip

Dizajnirana je 1942 godine (Dazzle Pattern), koja podseca na kamuflazu brodova. PO navodima, bila je delimicno uspesna, ali previse komplikovana za odrzavanje u ratnim uslovima.
Ovaj umetnik je predlozio i eksperimentalnu kamuflazu za Brewster Buffalo, kao i Devastatora.  ali u plavim tonovima. Buffalo je dat u kutiji Hobby Boss-a.......mozda oba dodju na red jednog dana....

Pozdrav

Ovo je samo hobi, ovo je samo hobi, ovo je samo......

Jovac

Odličan rad . Sviđa mi se. Veoma retka i zahtevna šema . Bravo . :cheers :cheers :cheers

zobo


Kerber

E, bas volim sto si se setio da odradis ovu semu na ranom Mustangu!
Ja se sto puta kanio i digao ruke, nesto nisam izgleda imao pravu motivaciju, al' ovo je bas dobro! Svaka cast na zivcima!

A da mu malko podigneš nivo i izbušiš topove?