De Havilland Sea Vixen FAW 2 1/48 Airfix - Nightly Build

Previous topic - Next topic

gille

Ovu maketu sam dobio pre dve i po godine na poklon od svoje lepše & bolje polovine, za rođendan. Sticajem okolnosti, počeo sam da je pravim tek u novembru prošle godine, i to noću po sat - sat i po, otud u naslovu i night build :)

Kit se prilično lepo uklapa, ima fabrički ulegnuća na krilima na mestima gde se lepe profili za učvršćivanje. Lanseri su prilično loše odliveni, sem vrhova koji su odlični. Nikad mi neće biti jasna Airfixova logika po kojoj srazmerno mali delovi imaju predebele nosače na spruovima. Okvir zadnjeg dela pilotske kabine je dat kao poseban stirenski deo, i to sam uspeo maksimalno da upropastim. Postoji opcija i da se napravi sa sklopljenim krilima, detalji preseka krila su prilično dobri, ali meni je ovako avion lepši. Dekali su fantastični, samo ih ima malo previše za moj ukus, kada sam stigao do 270 prestao sam da brojim.

Bojeno Vallejo Model Air bojama (gore Dark Sea Gray, dole Off White), dekali fiksirani Revel Decal Fixom, sem no step markera na leđima gde je morao da radi Gunze (hvala kolegi Relji). Wash tamno sivim Humbrol oil washom. Lakirano Vallejo satenskim lakom. Evo i fotki:



















P.S. Tačkice koje se vide na sivim površinama su prašina, nisam obrisao  :-[

Sada konačno mogu da počnem Katalinu  :pilot



Pedja

Волим ову `тицу како изгледа. Одличан рад, сигурно је огроман?


komoras

Kada je izašla ova maketa, dobio sam broj časopisa Fine ScaleModeler u kome je uradjena izuzetno dobra "build" recenzija iste.
Mogu slobodno da kažem da si itekako prevazišao svojim radom ono što sam imao prilike tamo da vidim, bravo!
ScarfaceOne

★★★★★
★★★★★


komoras @ instagram
komoras @ scalemates


gille

Hvala vam :) Nije baš odličan, ali vrlo vrlo dobar jeste. Maketa je poprilično velika kada se napravi, 32x34 cm otprilike. Moguće je ostaviti nelepljene vertikalne stabilizatore i horizontalac, kao i nosnu nogu, tako da može da se postigne i efektnija "poza" za fotografije. Sve je rađeno pravo iz kutije. Kokpit se skoro i ne vidi, a jedina stvar što baš nedostaje su pojasevi, izgledalo bi bolje.  Evo kokpita iz rane faze izrade:






milan78

Instagram-Peacockscaleworx

Jovac


flanker

U početku će biti teško, ali će zato kasnije biti još teže.

jakobinac

Gile, covece, kolega alfista, ovo je fenomenalno! Predivna maketa jednog od najlepsih aviona. Svaka ti cast.

djos & filip


Ovo je samo hobi, ovo je samo hobi, ovo je samo......

gille

Hvala  :cheers

Sledeći u seriji asimetričnih Britanaca biće English Electric Canberra B(I).8, takođe sumanut avion. Stay tuned, odmah posle Kataline ;)

relja

Dobar ti je ovaj "Viksen".

Mene oduševljavaju ovi britanski mlaznjaci, iz vremena pre nego što su odlučili da i oni raščlane aerodinamiku na krila, trup i rep  ;D
"Nema te sportske aktivnosti niti seksualnog uzdbudjenja koje može tako da ubrza rad srca i podigne pritisak kao saznanje da je jedan deo makete u radu - nestao"

Meni je naročita fora desni kokpit koji može da ima i crno pofarban poklopac koliko se može videti odozgo :caooo